Jump to content
Stealth2

Important - Abuzuri de putere

Recommended Posts

Deci cum sa incep. Ieri am primit un PM de la un membru RST care a fost banat fara nici un motiv! Avea 0 post-uri.

Nick-ul acestui membru era RapK1d, si a fost banat de MrRip (RipKid din cate imi aduc aminte) cu reason-ul: 'Ai luat muie de la adevaratul RipKid'. Acest lucru se transforma in abuz de putere! Daca mai prind pe vreunul din staff ca va repeta situatia va fi penalizat. Adica daca e Super Moderator va revenii la vechiul rank si anume Moderator. Si tot asa.

Image:

SqAv4l.png

Acestea fiind spuse, ciao si nu mai faceti abuzuri de putere ca o sa fac si eu cu voi!

@Poveste: Nu au fost detaliate toate datele problemei si s-a facut o greseala.

~TinKode

Link to comment
Share on other sites

Mr.Rip, face abuz de putere de mult, si eu mi-am luat ban pentru ca: I-am pus o intrebare banala gen "cine a aprobat postul (rstmarket) ca asta e tepar" si el a raspuns bineinteles

pe un ton de zici ca era sefu` de la munca, gen " Da ma, ai vre-o problema? eu l-am aprobat, a incalcat vre-o regula?" si atasat o poza cu doi gay, si imi zicea ca sunt "nebunatic" sau ceva in gen. I-am raspuns ca a incalcat o regula nescrisa care zice asa "NU ne ardem intre noi!", si mi-am luat ban pe 7 zile, pe motiv "Invata sa respecti!". Mi-am facut alt cont sa vad de ce a luat actiunea asta, si am comentat intr-un mod civilizat, fara injuraturi si alte prosti, in care i-am zis ca face abuz si ca e un copil si etc. m-ai pe romaneste l-am luat diplomatic, si facut de tot rasu lumii pentru actiunea lui. Dupa acest post, mi-a marit ban-ul la 30 de zile. Am vazut asta si am zis sa fac si eu poze la posturi ca sa il reclam la rst court cand imi expira ban-ul, dar de unde.. posturile erau sterse (doar acelea in care aveam eu dreptate pe deplin)!

Eh.. acum fapta e consumata, si am realizat ca desi acolo scrie "Super moderator" tot om e si.. toti oameni sunt prosti in felu` lor!

Link to comment
Share on other sites

TinKode : de ce faci dupa cum te taie capul doar pentru ca ai primit un mp de la un idiot ?

Ai impresia ca-i dadeam ban d-ampulea, aiurea ? Ce zici tu ? Doar ca mi s-a pus pata pe el si ca are nick-ul asemanator cu fostul meu nick ? Nu crezi ca era cazul sa ma intrebi pe mine ce s-a intamplat mai intai ?

Hai sa-ti explic clar si pe indelete ca altadata sa nu mai avem probleme de genul.

Am primit MP de la un user de aici, Petzy, care la randul lui a primit MP de la acest 'RapK1d' sa-i dea add la id-ul rap_k1d_hh@yahoo.com pentru a discuta 'ceva'.

Discutia intre Petzy si acest pusti :


BUZZ!!!
???F ???L ???O ???R ???i ???N Kid: re.
Petzy: salut
Petzy: mi-ai zis sa iti dau add.
Petzy: dc?
???F ???L ???O ???R ???i ???N Kid: mai ai remote`uri ?
Petzy: rdp-uri?
Petzy: da.
Petzy: dar cine esti pana la urma?
Petzy: RipKid?
???F ???L ???O ???R ???i ???N Kid: da
???F ???L ???O ???R ???i ???N Kid:
???F ???L ???O ???R ???i ???N Kid: ce vrei pe 2-3 rdp`uri?
Petzy: De cand ai nick-ul RipKid?
Petzy: ca vad ca contul de pe rst e nou
???F ???L ???O ???R ???i ???N Kid: mult timp...
???F ???L ???O ???R ???i ???N Kid: dar in ultimi 3 ani nu am mai intrat deloc..
Petzy: si avatarul de pe mess de aici e cel al lui Nemessis de pe rst
Petzy: care esti pana la urma? 0
Petzy: ca vad ca le cam copii
???F ???L ???O ???R ???i ???N Kid: da?
???F ???L ???O ???R ???i ???N Kid: probabil..
???F ???L ???O ???R ???i ???N Kid: cine stie...
Petzy:
Petzy: Bine
Petzy: Nu vreau nimic pe rdp-uri, nu dau.
Petzy: Altceva?
???F ???L ???O ???R ???i ???N Kid: ok atunci...
Petzy: papa
???F ???L ???O ???R ???i ???N Kid is typing...
???F ???L ???O ???R ???i ???N Kid: C`ya.

Nu stiu ce ti se pare tie anormal in a ii da ban din moment ce se da drept mine :)

Pentru alte nelamuriri, aici sunt.

Link to comment
Share on other sites

Zici ca nu dai ban d-ampulea. de ce nu mi-ai dat un simplu add pentru a vorbii si a clarifica situatia? Normal asa ar trebuii sa se procedeze in caz ca sunt unele nelamuriri nu ? Hai sa iti mai zic o chestie... daca eu am id de messenger Rap_k1d_hh iar nick-ul folosit aici era RapK1d ce legatura are asta cu nick RipKid ?? :)) si sa zicem ca daca ar fii asa, asta e motiv chiar asa de grav pentru care s-ar da ban direct si nu warn ? :))

PS: Here RapK1d nu'i nici un RipKid :))

Link to comment
Share on other sites

and you might remember my words then.

OO..avem un ..prezicator.. (sau ce vrei tu sa fii) printre noi :>

AhEaD a zis bine. Si nu-i doar parerea lui. De fapt, asta-i realitatea de aici. Care se plange pe la admini, o ia (ce sa ia? _|_) de mai multe ori, pentru simplul fapt ca cei din staff nu par sa agreeze plangaciosii.

(Am observat asta, plus ca -mi aduc aminte ca era si prin regulament ceva de genu'..sau un topic asemanator.)

Link to comment
Share on other sites

Ahead inafara sa dai ban ce mai stii sa faci ? Oricum nu o sa iti ofer aceasta satisfactie sa te bag in seama... Si rasulsa stii ca este al meu deoarece imi pot permite sa rad si chiar nu pot sta serios cand vad ca toti devin mari hackeri & haxori 'inteligenti'. Nu cred ca este problema ta daca am avut vreo postare sau nu. Din punctul tau de vedere zici ca nu ati avut nimic de pierdut ca am luat ban pentru ca aveam 0 ( zero ) postari, din puctul meu de vedere persoanele in special genul tau nu merita nici macar 1 postare deci cu tn am facut o exceptie ca sa te lamuresc. ;)

Link to comment
Share on other sites

ok. asa Ahead iti convine?

vrei si ceva ofrande? sa iti scriu si un imn? mai ales dupa ce mi-ai dat ban pe nedrept? ca tot veni vorba de abuz de putere...

cand dai ban pe nedrept nu esti o pizda plangacioasa care se plange ca nu i-a convenit ceva si in loc sa ignore si sa se ocupe de altele sare cu banul si face abuz de putere?

Edited by diana00
Link to comment
Share on other sites

:)) si daca tot stiti atatea despre mine, va rog scrieti o carte si o sa o cumpar sigur.ii puteti pune titlul `How I became a stalker on internet`.

la cate offtopicuri sunt pe forumul asta, tocmai eu am primit un avertisment pt. ce am postat adineauri. daca nici asta nu-i abuz de putere eu sunt regina Marii Britanii.

Edited by diana00
Link to comment
Share on other sites

Voi nu intelegeti urmatoarele lucruri:

1) NU e nicio placere sa dai ban cuiva, sau avertisment, e doar putin timp pierdut pentru a mentine ordinea pe forum.

2) NU se dau avertismente sau banuri fara motiv. Noi frecventam forumul si in general stim membrii forumului, stim cat au contribuit la forum si luam decizii in functie de posturile persoanei respective. De exemplu, pentru mine conteaza foarte mult posturile utile (tehnice) ale membrilor si sunt indulgent cu persoanele care contribuie la forum.

3) NU avem nimic de castigat din faptul ca suntem moderatori, eu fac asta pentru ca imi place RST si vreau sa fie "curat", dar nu castig nimic daca ii dau warn/ban lui Vasile pentru ca l-a injurat pe Gheorghe.

Legat de acest topic, e util dar discutabil. In general nu se dau banuri decat daca e strict necesar, se dau avertismente de obicei. Daca aveti o problema cu cineva care va da avertisment, discutati cu moderatorul respectiv pe PM. Nu se rezolva, discutati cu mine sau cu un alt administrator. Si eu am dat un avertisment, si dupa o scurta conversatie pe PM mi-am dat seama ca am gresit si am retras acel avertisment.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...