Jump to content
Stealth2

Important - Abuzuri de putere

Recommended Posts

nickul anterior: mother.caterpillar

am fost banat pt. "cc request"

unde?....cand? consider ca e o greseala

am deschis un thread aici cu privire la asta: https://rstcenter.com/forum/53165-am-fost-banat-pentru-cc-request-wtf.rst

Daca nu e prea mare deranjul pentru domniile voastre domnilor admins, as dori o explicatie.

Cred ca ai primit un raspuns aici. In rest, poate primesti alte raspunsuri de la cei cu rang (sau ranga) mai mare ca mine :)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare

Am incercat adineaori sa ma loghez pe userul meu (Vic) si am primit un mesaj prin care mi se spunea ca frauda online nu este tolerata pe acest site si am fost banat (durata de ridicare: never).

Eu unul, cel putin pe acest site, nu am facut frauda online si nu am avut nicio legatura cu frauda.

Mi-am creat acest cont pt a putea intra pe chat in speranta ca voi gasi un admin online.

Mi s-a spus ca toata lumea care a facut frauda sau a avut legatura cu persoane care au facut frauda au primit ban.

Acest lucru nu mi se pare corect din 2 motive:

1. Violare de corespondenta (nu avea ce vedea la mine)

2. Singura mea (posibila) legatura cu o persoana care (probabil) a facut frauda online a fost ca am trimis o data un mesaj unui utilizator in speranta de a cumpara cateva servere de SMTP, respectiv 2 RDP-uri, lucru care nu s-a concretizat, eu nemaiavand nevoie de asa ceva.

Port tot respectul acestui forum, e una dintre putinele legaturi care le mai am cu Romania, fiind plecat din tara, e o placere sa-l citesc zilnic, insa ma deranjeaza faptul ca aici se baneaza (scuzati-mi expresia): Cum li se scoala unora!

As dori o explicatie.

Va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Revin, imi amintesc ca un prieten de aici imi ceruse sa intreb sa intreb de "CCestii", insa nu stiu daca am facut-o de pe contul meu sau al lui. Cel mai probabil de pe al lui.

De asemenea nu s-a concretizat si n-am insistat niciunul dupa ce i-am explicat la ce riscuri se expune.

Sunt de acord cu initiativa RST de a curata forumul de oameni care se ocupa cu asa ceva, dar din moment ce nu s-a concretizat nimic, nu vad care e problema.

Se pedepseste intentia?

Rog sa se ia in considerare ca imi pot face bine-mersi alt user, sa ma loghez de pe alt IP (asta daca nu se da ban pe tot UK-ul.. si daca da, IP de RO), insa prefer sa am vechiul user, deoarece n-am facut nimic care sa intre in contradictie cu regulile forumului.

O seara placuta.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski
deoarece n-am facut nimic care sa intre in contradictie cu regulile forumului.

tocmai ai facut un dublu post, ceea ce incalca una din regulile forumului, de asemenea un Administrator/Moderator are dreptul sa te zboare de pe forum fara nici un avertisment in prealabil daca gaseste prezenta ta inutila pe acest forum.

ziceam si eu...

Link to comment
Share on other sites

Ai primit ban de la ScammersFucker pe motivul: Vic catre Lepoon - Dintr-un post din market am inteles ca te-ai ocupa cu cchestii. Ma intereseaza cchestii de europa, cu VBV. Astept o oferta. Salutare

Guilty or not?

edit: asa poate oricine sa dea vina pe prietenul lui. lasa-mi contul lui sa primeasca ban in schimb si tu scapi. ai grija, sa nu incerci vreo smecherie ca apoi o sa primesti ban pe toata clasa ip.

Edited by wildchild
Link to comment
Share on other sites

Tocmai am spus, in al 2-lea post (de aceea am facut dublu post ca mi-am amintit - trebuia doar sa dau edit, sorry ps-alx), ca am facut asta.

Insa nu s-a concretizat nimic, plus ca nu am facut-o pt mine (desi asta n-am cum s-o dovedes).

Ce sanse exista sa mi se ridice ban-ul, din moment ce nu s-a concretizat nimic?

Vreau sa continui sa imi folosesc vechiul username.

Si ca sa-ti raspund la intrebare wildchild, GUILTY...

and SORRY.

@ps-axl:

de asemenea un Administrator/Moderator are dreptul sa te zboare de pe forum fara nici un avertisment in prealabil daca gaseste prezenta ta inutila pe acest forum.

Aici tin sa te contrazic, decat sa fac dublu thread, sa postez ceva ce s-a mai postat, mai bine stau ca un simplu "cititor" al forumului si imi vad de treaba, iar daca este nevoie, postez.

@wildchild:

Si tu ai prieteni si in situatia mea nu cred ca ai alege sa faci ce mi-ai propus.

Astept pana maine sa vad daca mi se reactiveaza contul ori ba, iar daca nu, fie vizitez forumul ca guest, fie imi fac un user (de pe alt IP).

Respectele mele.

PS: Am gasit edit-ul

Edited by Vic2
Link to comment
Share on other sites

Nu eu ti-am dat ban si nu ne bagam peste deciziile colegilor. Daca cel ce ti-a dat crede ca poate sa treaca peste, n-are decat.

Apreciez loialitatea ta dar scopul nostru este sa scapam de tot ce se invarte in jurul fraudelor pe aici.

Edited by wildchild
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce atatea explicatii. Ban si gata. Daca vor sa ramana pe forum stau cu alt nickname. Oricum fac asta.

O spui de parca noi, userii care nu moderam forumul suntem pulimea si tu miezul. Afla ca nu toata lumea e cum crezi si incearca cand te exprimi sa o faci in asa fel incat sa nu sune cam si cum ai vb despre o turma de oi.

Daca unii oameni nu au timpul necesar pt a se ocupa de forum, nu inseamna ca-ti sunt inferiori, nici in domeniul IT, nici in nimic.

"- avem toleranta 0 pentru prostia omeneasca." Evident n-ai citit-o si-ai dat doar copy & paste.

@wildchild: De acord cu tine in tot. Iti multumesc pt timpul si interesul acordat thread-ului.

Poate ca imi voi face alt username, sau poate ca voi vizita forumul ca simplu guest cum a facut-o si pana acum, asta pt tutoriale lui Nytro (scz. daca suna pupincurist, dar sunt chiar bune) si a altora de pe aici carora cu scuzele de rigoare nu le mai retin nickname-urile.

Chiar daca n-am postat, cred ca am fost un utilizator fidel al forumului (imi aduc aminte ca prin 2007 sau 2008 Nytro facea challenge-uri - sa treaca de captcha etc) si dat fiind faptul ca mi-am cerut scuze pt mesajul trimis, meritam sa imi recapat username-ul, asa pt sufletul meu, ca la urma urmei nu inseamna nimic.

Respect insa decizia moderatorilor.

Va salut

Toate cele bune

Link to comment
Share on other sites

De la: Vic	Titlu: Salut [ 66157 ]
Catre: Lepoon Data: 22 Apr 2012 01:52:36

Dintr-un post din market am inteles ca te-ai ocupa cu cchestii.
Ma intereseaza cchestii de europa, cu VBV.
Astept o oferta.

Dupa ce v-am avertizat de cateva saptamani prin notificarile foarte vizibile din header ca orice forma de frauda se va pedepsi voi aveti tupeul sa cereti si unban? Sa ziceti mersi ca nu punem toate datele voastre pe forum ca sa aiba politia de unde sa va ia ca din oala. Daca din cauza voastra administratorii intra in belele o sa va doara in cur si o sa va vedeti de viata voastra sau chiar o sa incepeti sa faceti misto de situatie si de cat de prosti au fost aia din echipa rst ca or sa isi ia fapta in locul vostru. Avem noi vreo obligatie sa va tinem aici ca sa faceti voi pula mare cu furaciuni? Nu. Ia ban si pe contul asta.

Link to comment
Share on other sites

si eu am luat ban stupid , a existat o discutie mess din care vroiam sa reliefez o sugestie printr-o prisma mai alunecoasa , persoana fiind cognoscibila , drept urmare am primit ban ( fara sa expire ) .Nu prea m-a interesat comunitatea asta dar nici indiferent nu am fost (ironic nu?) .Putea doar sa dea un search dupa posturile mele si se lamurea . Am fost aici din 2006 pe forum si stiu cum au decurs lucrurile , cum a evoluat comunitatea ( daca se poate spune asta ) . Au fost odata niste copii care primeau warn la fiecare topic deschis (din cauza limbajului si nu numai') care acum sunt vip/moderatori :) nu asta e problema , doar ca inca nu si-au extins vocabularul euforic.

Tex ar trebui sa intervi daca nu intervin eu Glumeam =))))))

Edit: sa aveti o viata linistita , papa

Edited by D-S
Link to comment
Share on other sites

Ca sa stiti de pe acum unii membri care anunta ca vand si cumpara conturi interzise prin regulament sunt de fapt conturi capcana cu care ii prindem pe scammeri. Unii dintre voi veti fi contactati prin mesaj privat de pe conturile capcana si vi se va cere ajutorul in privinta unor lucruri interzise prin regulament. Orice ajutor acordat scammerilor se considera a fi motiv de ban permanent. Chiar si o linie de cod adaugata intr-un scam de craigslist. Listele cu cei banati pentru frauda si toate datele lor de logare sunt salvate offline ca sa nu le pierdem din cauza unor circumstante neprevazute. Incetati sa mai recrutati robotei pentru furaciuni folosind rst. Incetati sa mai deveniti roboteii altora pentru ca voi veti fi primii care se vor duce la vale.

Topic inchis. Pentru probleme cu stafful contactati administrarea forumului in privat asa cum scrie in regulament.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

(13:44:00) askwrite: kabron ?

(13:44:03) askwrite: te mai futi pe google ?

#abia acum am dat pe chat, eu fiind la munca

##nu ai luat ban, ai luat kick, de unde rahat sa stiu despre ce vorbesti tu

### mi se pare de cacat, sa iti aduci aminte de o discutie de acum cateva zile, si sa ma intrebi aia, asa din senin, eu abia intrat.

#### o zi faina.

Link to comment
Share on other sites

Si cum e asta abuz? Ala pusese o mizerie atat de mare pe chat incat lopata a zis ca ii da ban, eu am zis ca este prost, si l-am comparat cu tine, asta pentru ca ceea ce am spus reprezinta parerea mea stricta despre persoana ta, domnule drag.

#o zi faina.

Repet, care e abuzul de putere, te-am facut prost pentru ca sunt mod, crezi ca daca nu eram mod nu te faceam prost, sau pareai mai destept in fata mea ?

(17:37:14) Kabron: sclipici

(17:37:25) Kabron: tu esti mai prost ca bolovanu, si bolovanu e monument de prostie

//din senin

Link to comment
Share on other sites

Si cum e asta abuz? Ala pusese o mizerie atat de mare pe chat incat lopata a zis ca ii da ban, eu am zis ca este prost, si l-am comparat cu tine, asta pentru ca ceea ce am spus reprezinta parerea mea stricta despre persoana ta, domnule drag.

#o zi faina.

Repet, care e abuzul de putere, te-am facut prost pentru ca sunt mod, crezi ca daca nu eram mod nu te faceam prost, sau pareai mai destept in fata mea ?

abuzul e ca daca iti raspundeam luam kick

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...