Jump to content
Stealth2

Important - Abuzuri de putere

Recommended Posts

Eu doresc sa-l reclam pe Zatarra:

A abuzat de admin si m-a obligat sa mergem sa bem o cafea intr-un local unde nu erau mese libere, ne-au servit dupa 40 de minute si ne-au gresit comanda, iar la final mi-au dat vreo 20 de bonuri in loc de unul!

Cer sa-i fie retras gradul de admin 2 luni si ban macar 2 zile!

Multumesc.

P.S. m-au si mutat de la fumatori la nefumatori si a trebuit sa sufar vreo juma de ora - o ora

Link to comment
Share on other sites

Eu doresc sa-l reclam pe Zatarra:

A abuzat de admin si m-a obligat sa mergem sa bem o cafea intr-un local unde nu erau mese libere, ne-au servit dupa 40 de minute si ne-au gresit comanda, iar la final mi-au dat vreo 20 de bonuri in loc de unul!

Cer sa-i fie retras gradul de admin 2 luni si ban macar 2 zile!

Multumesc.

P.S. m-au si mutat de la fumatori la nefumatori si a trebuit sa sufar vreo juma de ora - o ora

Aveti satisfactie maxima cand faceti trolling intr-un topic ce ar trebui sa fie serios!? Oare de ce exista trolleri? Pentru ca sunt acceptati? :))

Pula mea.

Link to comment
Share on other sites

Ai butonul de report pentru cazuri de genul ala. Nu e nici un abuz.

Ai comentat aiurea si ai primit warn. Terminati cu chestiile de genul "celalalt nu a primit warn" ca nu aveti de unde sa stiti.

Tu ai primit ban automat pentru acumulare de warn-uri, el nu a luat ban pentru ca nu mai avea warnuri.

Te asigur ca a primit si el warn.

Link to comment
Share on other sites

Ai butonul de report pentru cazuri de genul ala. Nu e nici un abuz.

Ai comentat aiurea si ai primit warn. Terminati cu chestiile de genul "celalalt nu a primit warn" ca nu aveti de unde sa stiti.

Tu ai primit ban automat pentru acumulare de warn-uri, el nu a luat ban pentru ca nu mai avea warnuri.

Te asigur ca a primit si el warn.

Da ma vere dar eu cu postul ala am ajutat, asa nimeni nu o sa mai posteze acolo ca e vechi, am atras atentia ca e vechi threadul. Mi se pare absurd.

Link to comment
Share on other sites

Da ma vere dar eu cu postul ala am ajutat, asa nimeni nu o sa mai posteze acolo ca e vechi, am atras atentia ca e vechi threadul. Mi se pare absurd.

Asa atragi tu atentia ca e vechi thread-ul?:

In pula lui Ivan cel Groaznic , tu nu vezi ca ultimul post dateaza din 2011? Cacatule!!!
Link to comment
Share on other sites

Asa atragi tu atentia ca e vechi thread-ul?:

Ma scutesti te rog? Ideea de baza e ca postul era ontopic si nu merita dat warn pentru el, altii in afara de a injura nu fac nimic altceva si nici nu va uitati la ei, eu macar am si ajutat pe langa sa injur. Aici se baneaza numai pe nepotisme?

Link to comment
Share on other sites

Ontopic?

In pula lui Ivan cel Groaznic , tu nu vezi ca ultimul post dateaza din 2011? Cacatule!!!

la un thread care are numele

[ultimate] crypters, binders, keyloggers, stealers, rats

E cat se poate de offtopic. Si il mai si jignesti. Nu primesti unban, macar asa o sa inveti sa te comporti.

altii in afara de a injura nu fac nimic altceva si nici nu va uitati la ei

Cand vezi asta, dai report.

Link to comment
Share on other sites

Ontopic?

la un thread care are numele

E cat se poate de offtopic. Si il mai si jignesti. Nu primesti unban, macar asa o sa inveti sa te comporti.

Cand vezi asta, dai report.

Ma omule, tu esti prost doar sambata??? Ala a intrebat daca ii putem da un cacat de program si eu i-am explicat pe intelesul li ca nu se poate asa ceva. Hai ma sugi la pula ca deja ma enervezi, numai pe nepotisme aici. Tu esti un cacat si mai mare ca el. Muie.

Link to comment
Share on other sites

Ba tu esti dus? Ti-ai facut 47.000 de usere doar de dragul de a injura aici.


666b666 109.100.232.27 [Find Latest Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
666BLODAS666 109.100.232.27 [Find Latest Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
BL0DAS666 109.100.232.27 [Find Latest Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
BLODAS666 109.100.232.27 [Find Latest Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
BlodasIsBack 109.100.232.27 [Find Latest Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
CacatLaCur 109.100.232.27 [Find Latest Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
COAILI_Productions 109.100.232.27 [Find Latest Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
Evanescent 109.100.232.27 [Find Latest Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
Evanescent2 109.100.232.27 [Find Latest Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
FuckMe 109.100.232.27 [Find Latest Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
I_love_M2G 109.100.232.27 [Find Latest Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
MasterOfCrowz 109.100.232.27 [Find Latest Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
MuiePentruRST 109.100.232.27 [Find Latest Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]
TheMadNigga 109.100.232.27 [Find Latest Posts by User] [View Other IP Addresses for this User]

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

Cand am vazut motivul, credeam ca eu ti-am dat ban. Dar se pare ca este vorba despre aelius.

Ai luat ban aici.

Ca idee, ii sustin decizia. Suntem pe un forum de securitate si chiar nu ne intereseaza cum te dai tu "fetita" pentru altii. Si da, e-whoring-ul este frauda.

E-whoringul nu e frauda, nu furi banii, tipul iti trimite banii de bunavoie.Doar blackmail-ul se poate considera frauda.La e-whoring iti folosesti puterea de persuasiune pentru profit.

Link to comment
Share on other sites

Cand am vazut motivul, credeam ca eu ti-am dat ban. Dar se pare ca este vorba despre aelius.

Ai luat ban aici.

Ca idee, ii sustin decizia. Suntem pe un forum de securitate si chiar nu ne intereseaza cum te dai tu "fetita" pentru altii. Si da, e-whoring-ul este frauda.

nu am facut topic despre e-whoring, doar ca vand cateva vcw-uri.

Si aici https://rstforums.com/forum/80108-vrei-sa-aflii-cum-am-facut-388-a-3.rst#post515138 nu este nimic despre e-whoring puteti sa intrebati pe toti celor care le-am trimis pm.

Edited by cross12
Link to comment
Share on other sites

E-whoringul nu e frauda, nu furi banii, tipul iti trimite banii de bunavoie.Doar blackmail-ul se poate considera frauda.La e-whoring iti folosesti puterea de persuasiune pentru profit.

Il pacalesti ca esti femeie si ii ceri bani ca iti moare bunica, sau ca sa ii faci show la web. E escrocherie toata ziua. Bun bagi video si poate nu se prinde omul. Dar daca se prinde si ti-a trimis bani tu ce crezi ca se intampla daca esti reclamat?

Link to comment
Share on other sites

Il pacalesti ca esti femeie si ii ceri bani ca iti moare bunica, sau ca sa ii faci show la web. E escrocherie toata ziua. Bun bagi video si poate nu se prinde omul. Dar daca se prinde si ti-a trimis bani tu ce crezi ca se intampla daca esti reclamat?

Exista chargeback pentru tranzactiile cu cardul, majoritatea sunt niste grasi libidinosi care nu se scoala din pat pentru 10 dolari sau cat ti-au dat tie (implicit nu o sa te "reclame").Blackmailing-ul este incadrat la mail fraud (acolo se vorbesc de sume serioase si de santaj in adevaratul sens al cuvantului).

Se poate face chargeback si pe PayPal.Majoritatea clientilor sunt din SUA si daca sunt asa de prosti de pun botul chiar merita.Nu incurajez e-whoring-ul, incerc sa-ti explic ca este ceva la mijlocul legalitatii.

Da-mi o lege din Romania care atesta faptul ca e-whoring-ul e ilegal, daca tot aduci niste argumente "palpabile".

Edited by 1337
Link to comment
Share on other sites

Ti-am dat un exemplu concludent gasit intr-un minut pe google. Daca il accepti sau nu asta e problema ta. Nu iti mai ofer nici un argument. Ce treaba au tiganii cersetori cu e-whoringul?

L.E. -Repet: nu au treaba tiganii cersetori cu subiectul asta. De tiganii cersetori se ocupa o institutie iar de cazurile de inselaciune pe internet altii.

Edited by putoare
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...