Jump to content
Stealth2

Important - Abuzuri de putere

Recommended Posts

Ti-am dat warn si pentru postul anterior: https://rstforums.com/forum/80014-vand-licenta-malwarebytes-anti-malware-pro.rst#post515711

Preferai sa-ti dau de doua ori? Lasa omul sa vanda ce vrea cu cat vrea atata timp cat respecta regulamentul.

Da, merci .Eu intelesesem ca nu ai voie sa te bagi sa vinzi in topicul altuia , nu ca nu ai voie sa discuti despre pret .Cam prin toate topicurile de la Market se discuta despre pret , si pe la jocuri , ca vinde ala un cont de steam cu 78$ si face 12 , mai toti isi dau cu parerea .Daca asa zici tu , ca la faza aia meritam warn ca mi-am dat si eu cu parerea , asa sa fie .

Link to comment
Share on other sites

Salut. Am luat ban pe userul graffik pe motiv de carding, iarasi, fara nici o dovada trimisa pe mail sau mai stiu eu ce. La reason e scris foarte simplu. Carding. Ai 2 zile sa lamuresti problema altfel ai ban permanent si un link catre formularul de contact. Am trimis mail, tot frumos, am specificat ca pot fi contactat la alta adresa pentru ca cea cu care sunt inregistrat pe forum nu mai e valida, insa nimic concret. Eu din cate stiu, nu ma ocup de carding, cel putin asa stiu eu, poate ma insel, insa chiar daca m-as ocupa nu cred ca am postat nimic legat de carding pe RST. In afara forumului este problema fiecaruia cu ce se ocupa. Poate sa fie si traficant de carne vie. Numai bine si o saptamana buna in continuare va doresc!

Link to comment
Share on other sites

topic.clean();

@sleed, @bodostyle, @Cryo, @restul

Nu mai postati in acest topic decat daca aveti vreo plangere in legatura cu cineva din staff, nu ne ajuta cu nimic opiniile voastre. Data viitoare riscati sa primiti ban.

@mvsolutions,

Am primit suficiente dovezi care arata cum ca esti carder in timpul liber (adrese ip, colectie de conturi paypal care nu iti apartin, corespondente private, acte and so on).

Toate cele de mai sus te incrimineaza destul incat autoritatile sa se autosesizeze. Daca tu esti sigur ca nu este vorba despre tine si te stii curat, atunci vom face publice acele dovezi si poti incepe sa te aperi punctual.

Dar daca te stii cu musca pe caciula, mai bine taci, nu ai vrea ca autoritatile sa aiba acces la asa ceva.

Chestia cu "In afara forumului este problema fiecaruia cu ce se ocupa" nu tine. Unii dintre noi au avut suficient de pierdut de pe urma unor lepre, avem toleranta 0 fata de carding si frauda.

Deci ce va fi? Esti sau nu carder? Facem sau nu publice dovezile?

Link to comment
Share on other sites

topic.clean();

@sleed, @bodostyle, @Cryo, @restul

Nu mai postati in acest topic decat daca aveti vreo plangere in legatura cu cineva din staff, nu ne ajuta cu nimic opiniile voastre. Data viitoare riscati sa primiti ban.

@mvsolutions,

Am primit suficiente dovezi care arata cum ca esti carder in timpul liber (adrese ip, colectie de conturi paypal care nu iti apartin, corespondente private, acte and so on).

Toate cele de mai sus te incrimineaza destul incat autoritatile sa se autosesizeze. Daca tu esti sigur ca nu este vorba despre tine si te stii curat, atunci vom face publice acele dovezi si poti incepe sa te aperi punctual.

Dar daca te stii cu musca pe caciula, mai bine taci, nu ai vrea ca autoritatile sa aiba acces la asa ceva.

Chestia cu "In afara forumului este problema fiecaruia cu ce se ocupa" nu tine. Unii dintre noi au avut suficient de pierdut de pe urma unor lepre, avem toleranta 0 fata de carding si frauda.

Deci ce va fi? Esti sau nu carder? Facem sau nu publice dovezile?

Dati tot pe fata :D

Link to comment
Share on other sites

Ati luat amandoi(pica + SickSpawn) kick. Din moment ce recunoasteti amandoi ca ati facut schimb de injuraturi, unde-i abuzul?

Ce as rade acum sa-i arzi inca un warn la pica, pentru post inutil.

// edit: L-a ars Gecko, nu observasem =))

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

"Dear Heaton,

You have received an infraction at Romanian Security Team.

Reason: Nerespectare reguli

-------

Nerespectare reguli

-------

This infraction is worth 1 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

Original Post:

https://rstforums.com/forum/80624-craigslist-post.rst#post518779"

No shit Sherlock? Credeam ca e infractiune atunci cand intaresti regulile. E ca si cum te ia politia si nu-ti zice ce-ai facut. Iti pune codul penal pe masa.

Anyway... ai citit ce am cerut? NU EXTRACT MAIL, NU COLLECT DATA, NU CC. In fine. Ma doare fix in varful pulii de sanctiunea asta sau ce cacat o fi. Cert e ca vad ca nu se face apel la logica aici... nu exista caz particular... am scris craigslist in post, gata, sex si violenta. De toata jena oricum. E ca si cum ai sta ca securistii geana sa ai oportunitatea sa bati cativa oameni onesti atat timp cat te poti lega de o "chichita" in sistemul vostrul legislativ foarte frumos conturat. Te-n cacat!

Link to comment
Share on other sites

@Heaton:

Chiar acum ma uitam la posturile tale. Daca nu ai inca ban, este pentru faptul ca esti din 2008 aici iar posturile tale sunt relativ ok, in afara de asta si asta.

Inteleg ca te-a deranjat actiunea unui moderator sau admin, dar asta nu inseamna ca trebuie sa arunci cu pietre in toata comunitatea. In afara de cativa idioti ce ne-au invadat in ultima vreme si cer diverse scannere, mai sunt si oameni cu studii si bun simt.

Link to comment
Share on other sites

Inteleg ca am generalizat prea mult, dar nu poti frate sa faci asa ceva pe un forum unde nivelul iq`ului e mult peste medie. E deranjant din toate punctele de vedere sa fii "mustrat" pentru ceva ce n-ai facut. E stupid, imoral si nu in ultimul rand jenibil(jenant si penibil) sa fie condusi caii de caini.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

Ce-i drept avem niste verzi pe aici care o data ce au primit accese nu mai tin cont de nimic, nici de vechime nici de implicarea unor useri in dezvoltarea forumului, nici de bun simt, nici de respect de absolut nimic.

Dar na, avem si admini pe de cealalta parte care ar trebui sa observe chestiile astea, inclusiv mie mi se spusese ieri ceva de genul "daca nu-ti convine fa-mi reclamatie" de parca am fi clasa 3-a, mie daca nu-mi convine ceva iti umplu gura de respect si am terminat balciul, nu stau de reclamatii si de tampenii deastea, dar na, inca sper ca seful de trib sa ia "altitudine" sau "latitudine" cum s-o spune :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

Colega, chillax, nu am "pufait" dupa tine (n-as avea de ce, nu reprezinti nimic) si nici n-am pomenit de tine nimic in comentul de mai sus, pur si simplu era o parere proprie si personala despre cum se poarta lumea colorata de la o vreme, sau mai exact noii colorati sa spun asa, dar nu am aratat cu dejetu catre cineva anume.

In alta ordine de idei, daca tot spui ca ai procedat corect, as putea sa argumentez cu tine asta, si sa-ti spun ca ai gresit, dar nu am sa fac lucrul asta, si am sa inchei cricul pardon circul asta aici.

Link to comment
Share on other sites

pur si simplu era o parere proprie si personala despre cum se poarta lumea colorata de la o vreme, sau mai exact noii colorati sa spun asa.

Adevaru' e ca tu ai fost cel mai corect cand erai colorat :))

//EDIT: Lasa-i sa-si faca treaba cum stiu ei. Daca gresesc, are cine sa-i arda.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...