Jump to content
Stealth2

Important - Abuzuri de putere

Recommended Posts

Sa-mi explice si mie cineva de ce subiectul meu a fost mutat in forumul: "cosul de gunoi"

si se refuza a fi mutat inapoi la cerere in forumul: "bine ai venit (aici te poti prezenta)"

mentionez ca anumiti utilizatori au incalcat regulile aducandu-mi injurii (care n-au fost sterse din cate observ). cu ce sunt eu vinovat ca altii fac nasoale in subiectele mele?

https://rstforums.com/forum/82928-daca-sunteti-prinsi-vorbiti-cu-mine-mai-intai-tudor-raneti-2.rst

Link to comment
Share on other sites

Sa-mi explice si mie cineva de ce subiectul meu a fost mutat in forumul: "cosul de gunoi"

si se refuza a fi mutat inapoi la cerere in forumul: "bine ai venit (aici te poti prezenta)"

mentionez ca anumiti utilizatori au incalcat regulile aducandu-mi injurii (care n-au fost sterse din cate observ). cu ce sunt eu vinovat ca altii fac nasoale in subiectele mele?

https://rstforums.com/forum/82928-daca-sunteti-prinsi-vorbiti-cu-mine-mai-intai-tudor-raneti-2.rst

Salut,

Orice discutie care deviaza de la subiect este mutata in categoria respectiva. Atata timp cat nu a fost sters, nu vad sa fie vreo problema.

Nu vad despre ce injurii e vorba

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Orice discutie care deviaza de la subiect este mutata in categoria respectiva. Atata timp cat nu a fost sters, nu vad sa fie vreo problema.

Nu vad despre ce injurii e vorba

Astea ce-or fi?

Dom'le... am un singur cuvant pentru tine: DEFECT.

Propun deschiderea unui thread/topic numit simplu: PROSTUL SATULUI

popoflendere
esti doar o cocota masculina
Pentru ca subiectul, titlul si continutul acelui topic nu are ce cauta in categoria "Bine ai venit". In acel topic tu prezinti o poveste cu diicot/directori/politisti etc care nu-si are sensul, categoria Bine ai venit este pentru a te prezenta, sa spui cine esti, ce sti sa faci, etc.

Eu sunt ceea ce fac (asa cum e normal), si prin asta m-am prezentat. A ma asocia cu cuvantul "gunoi" este deasemenea o insulta

EDIT: De fapt vad ca ti-ai contrazis propriul punct de vedere singur prin "Bine ai venit este pentru a te prezenta, sa spui cine esti, ce sti sa faci, etc."

Tot doresc de la autorii acestei situatii motivul real, fiindca mi se pare interesant de stiut, deoarece pe nici un forum de care-mi amintesc n-am fost insultat si autorul insultelor sa nu fi fost banat si mesajele sterse, si acest forum nu difera in regulament, care evident nu este respectat

Edited by w0lfshad3
Link to comment
Share on other sites

@Adobe - Se va discuta despre banul tau. Nici eu nu stiam de "regula nescrisa" a sumelor minime de bani si opinia mea personala este ca 99% din useri nici macar n-au banuit ca exista sau ca va exista vreodata o suma minima la Market.

L.E. - ti-a fost scos banul de catre Gecko. Postul de la market a fost redeschis si ti-am curatat topicul. Daca ai rezolvat problema si nu mai e valabila oferta anunta-ma ca sa dau close la topic din nou.

Link to comment
Share on other sites

Tot nu mi s-a raspuns la intrebare.

Nemessis, nu doar ca te-ai inselat de data asta, nici macar nu te inseli rar cum sustii, adica te-ai inselat n+1 prin asta, fiindca daca eu sunt nebun, cand am dreptate in fiecare caz particular, inseamna ca te inseli aproape mereu, daca toti ai zis ca doar "pe alocuri"

P.S. Pentru restul comentariilor gresite, raspuns cu regula 4 a lui Arnold Schwarzenegger "Don't listen to the naysayers".

De ce sa nu ascultati de negativisti? Fiindca habar n-au ce zic, sunt captivii propriului psihic care a capatat o viata proprie

Exemplu: tex care habar n-are ce vorbeste, adica,

1. "statul s-a pisat pe tine". Fals, statul suntem noi si fiecare din noi, si atunci e limpede ca daca vreau dreptate, nu e nevoie de stereotipul "sa schimbam lumea", ci doar sa-i punem la punct pe cei care ne-au facut rau in particular. Altfel spus eu n-am polite de platit statului, ci doar sa fac ordine prin cativa infractori

2. "te astepti sa primesti dreptate pe un forum". Fals, n-am cerut dreptate, am oferit ajutorul meu. A cere si a oferi sunt verbe cu sens opus

3. "Serios, alea nu sunt injurii." Unii au luat titlurile cu bauturica in serios :)) Alcoolul e daunator sanatatii tale. Bea cu moderatie

Edited by w0lfshad3
Link to comment
Share on other sites

stiu ca e off-topic din moment ce nu am nici un "abuz" de reclamat, nu se poate face un form mai aparte pentru sectiunea asta in care cineva daca vrea sa comenteze sa posteze ceva de genu'

<proff ca nu am facut nimic ilegal>

<motiv pt ceea ce am facut>

<alte chestii>

si abea dupa ce completeaza toate partile sa poata sa posteze si implicit dupa ce a postat sa nu poata sa posteze de pe acel account/ip decat dupa ce un mod i-a vazut "plangerea" altfel sectiunea asta devine chat

[daca considerati ca trebe mutata la sugestii ok, daca nu si e considerata total inutl poate fi sters postul fara nici o problema]

Link to comment
Share on other sites

In primul rand chatul nu prea este in scopul acestui thread. Si in al doilea rand cand faceti un report sau ceva nu mai scrieti "aiurea".

Ce am putea noi sa intelegem din aiurea? Ca atunci cand da kick scrie cu litere mari si nu cu mici?

Descrieti clar problema.

Link to comment
Share on other sites

Se vede clar ca nu's minore, aia are peste 21 ani, dar asa-i place lui sa abuzeze de mod si sa dea kick degeaba.

Nu am apucat sa vin cu dovezi pentru ca mi-a dat kick si automat nu mai aveam acces la arhiva.

Multumesc Ask!

Link to comment
Share on other sites

pentru ace ai luat kick2:


(17:22:12) RST: Ban of user Oust revoked.
(17:22:17) ******: )
(17:22:22) ********: be ****
(17:22:23) ******: Cine ia dat kick
(17:22:25) ******: ?
(17:22:32) ********: somi bag pola n mota
(17:22:39) ******: Be valy sami polan mata
(17:22:40) ******: ))))))))
(17:22:45) ******: Hai noro
(17:22:46) ******: C
(17:22:48) ******: )
(17:22:49) Usr6: eu
(17:22:53) RST: Oust logs into the Chat.
(17:22:56) ******: Is pe.tel scz ca scriu asa
(17:22:58) ******: )
(17:22:59) Oust: Ce-ai ma?
(17:23:05) Oust: De ce ai dat kick?
(17:23:20) Oust: Era minora cumva?
(17:23:22) Usr6: inca o minora si ai ban pe chat pana maine
(17:23:26) Usr6: da
(17:23:35) Oust: Ia vezi tu...
(17:23:37) Oust: Cu abuzurile astea.
(17:23:45) *******: arde-l
(17:23:48) *******: pac ban
(17:23:49) ********: ))
(17:23:56) ********: fa-i reclamatie la arzoi
(17:23:59) ********: fa revolta Oust
(17:24:03) ********: eu te sustin !
(17:24:06) Oust: Ce pula mea ma?
(17:24:10) Oust: Nici nu era minora.
(17:24:11) Usr6: succesuri
(17:24:18) Oust: Ba, dar daca nu-ti place, da-mi ignore
(17:24:22) Oust: Si lasa-ma-n pula mea.
(17:24:23) ******: Usr6 intr-un fel nu prea ai drept sa-i aplici vreo sanctiune pt ca poate posta pe chat ce vrea el
(17:24:27) ********: ASA
(17:24:34) ********: impune-ti punctul de vedere
(17:24:36) Oust: Nu are ma niciun drept.
(17:24:38) ********: ia atitudine
(17:24:44) Oust: Dar asa vrea el sa fie "jm3k3r"
(17:24:44) *********: Oust, tu daca primesi ban pe chat o zi, te sinucizi
(17:24:47) Usr6: *******, aia de unde ai scos-o?
(17:24:48) **********: https://www.facebook.com/profil?e.php?id=100004241174460&sk=photo?s ********2
(17:24:51) RST: ************** logs into the Chat.
(17:25:02) Oust: Daca primesc ban pe chat nu mai intru.
(17:25:11) *******: usr6:
(17:25:12) RST:
----- Regulament chat -----
1. Persoanele ce arunca injurii membrilor chatului sunt sanctionate - ban 60 de minute
1.1 Glumele intre membrii ce se cunosc nu sunt sanctionate conform reg.1. Important de stiut este ca si aici exista totusi o limita!
2. Oricine este binevenit pe chat, dar va amintim ca avem toleranta 0 fata de prostia omeneasca
3. Moderatorii/Adminii chatului nu sunt pusi de pomana, de aici rezulta ca orice atac, direct sau indirect asupra lor duce la sanctionare
4. Chatul nu are legatura cu forumul, este facut doar pentru a discuta intr-un mod mai rapid, deci daca luati ban pe chat nu inseamna ca ramaneti fara acces la forum.
5. Orice persoana care intrerupe o discutie interesanta, mai ales legata de una din temele forumului, poate fi banata X minute fara drept de apel.
6. Contestatiile in ceea ce priveste sanctionarea pe chat sunt luate in considerare DOAR atunci cand exista motive serioase, dovezile sunt pe masura.
7. Un admin/moderator are voie sa faca ce vrea el. Daca considerati ca abuzeaza de acest drept postati aici: https://rstforums.com/forum/4282?7-important-abuzuri-de-putere.rst
----------------------------
(17:25:16) Usr6: chatul e pentru a discuta una alta, nu e chatul redtube:)
(17:25:16) ********: )))))))))0
(17:25:24) ******: Usr6 pe chat se poate posta orice, regulamentul chatului nu specifica: NU AVETI VOIE SA POSTATI POZE CU MINORE
(17:25:25) *******: 7. Un admin/moderator are voie sa faca ce vrea el. Daca considerati ca abuzeaza de acest drept postati aici: https://rstforums.com/forum/4282??7-important-abuzuri-de-putere.rs?t
(17:25:30) Oust: Asa e.
(17:25:36) Oust: Vezi ce zice ******.
(17:25:39) *******: de cand e FACEBOOK redtube?
(17:25:44) Oust: Vezi-ti ba Usr6 de treaba ta si stai in banca ta.
(17:25:58) ********: asa Oust !
(17:26:03) ********: ia atitudine
(17:26:10) ********: isi bat astia pula de tine ?
(17:26:17) Oust: De era kw3 aici, iti stergea userul pentru ca mi-ai dat kick c-am pus o poza c-o gagica.
(17:26:20) Usr6: ok, care mai sunteti pe baricade alaturi de oust?
(17:26:25) ******: Usr6 imi cer scuze ca te contrazic dar acttul tau de sanctionare directa nu a avut un motiv intemeiat care sa se incadreze in regulile chatului.
(17:26:32) Oust: Nu erai tu aici cand era kw3, curgeau pozele cu pizde
(17:26:39) *******: *******
(17:26:42) *******: besi ma de aici
(17:26:42) ********: ****** ))))))))
(17:26:55) Oust: Voua va e frica de pizde ma
(17:26:58) Oust: Tu si fallen
(17:27:02) Usr6: oust, ai sa mai fii pe chat cand o sa fie kw3, bafta
(17:27:06) RST: Oust has been logged out (Kicked).

am cenzurat nick celorlalti participanti la discutie la cererea lor

Edited by Usr6
Link to comment
Share on other sites

pentru ace ai luat kick2:

De ce? Pentru ca iti e frica de pizde?

Hai ba, da-o in pula mea de treaba, nu suntem copii, nu avem 14 ani, nu am postat aici ca sa-ti fac rau cumva sau sa te pun intr-o lumina proasta, ci doar ca sa intelegi ca nu ai facut bine ce ai facut.

Numai pe tine te-a deranjat poza aia, pe ceilalti nu, de asta ai dat si kick, daca te deranjeaza asa de mult activitatea mea pe chat iti recomand sa imi dai ignore asa cum ar face-o fiecare membru serios nu sa abuzezi de rangul tau de moderator si sa ma dai afara cu forta.

Ce pula mea... chatul este facut special pentru relaxare, distractie, fun, etc. Cand e cazul sa fim seriosi suntem si seriosi, dar nu poti sa vi tu sau fallen sau altii sa ne bagati noua pe gat mizeria aia de regulament scris/a de kabron, atat timp cat respectam regulile de pe forum si administratorii/moderatorii, si nu ramane nimic salvat pe chat nu e nicio problema, de ce crezi ca pe Nytro nu-l intereseaza de chat? fix de asta, de ce am zis mai sus.

Nu mai veniti voi cu regulamente si alte cacaturi unde nu este cazul, noi ne respectam unii pe altii; niciodata n-ai sa vezi pe chat cuvinte sau injurii spuse cu rautate, n-ai sa simti ura-n cuvinte, pentru ca nu e.

Nu vreau sa supar pe nimeni cu asta, nu ma dau pielea pulii sau altceva eu doar iti explic frumos ca orice ai face nu ai schimba nimic, bagandu-ne pe gat niste reguli fara rost nu rezolvi nimic.

Link to comment
Share on other sites

Reclamatie @Usr6

Se intampla a 1000 oara , intru pe chat discut cu cineva bum ban ! Intru a doua zi intreb pe "Usr6" de ce imi dai ban el ca asa vrea si imi mai da inca o data ! Serios? Ce .... , imi iau injuraturi din stanga si dreapta acei useri nu primesc ban sau kick dar eu daca le zic ceva "gestantilor" alora imi iau? Ce s****z , cum vedeti ca aveti acces cum incepeti sa suferiti ? Nu sunt singurul care este "jignit" & " banat" de catre domnul Usr6 vad ca degeaba se fac atatea reclamati , nu exista sanctiuni , de azi nu o sa mai intru pe chat cat timp va avea Usr6 acces !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...