Jump to content
Stealth2

Important - Abuzuri de putere

Recommended Posts

1. nu ti-am dat acu eu ban, ai cartonas rosu pentru acuzatii nefondate

2. motivul pt care ti-am dat ieri ban, (ai fost banat azi inainte sa apuc sa-ti dau citat din regulament):

17. Postarea de vulnerabilitati in site-uri ce apartin de politie sau primarii (inclusiv screenshots). Chiar va recomandam sa nu cautati vulnerabilitati in site-uri ce apartin institutiilor statului. Penalizarea este ban permanent.

Link to comment
Share on other sites

Reclamatie Usr6

Se intampla a 1000 oara , intru pe chat discut cu cineva bum ban ! Intru a doua zi intreb pe "Usr6" de ce imi dai ban el ca asa vrea si imi mai da inca o data ! Serios? Ce .... , imi iau injuraturi din stanga si dreapta acei useri nu primesc ban sau kick dar eu daca le zic ceva "gestantilor" alora imi iau? Ce s****z , cum vedeti ca aveti acces cum incepeti sa suferiti ? Nu sunt singurul care este "jignit" & " banat" de catre domnul Usr6 vad ca degeaba se fac atatea reclamati , nu exista sanctiuni , de azi nu o sa mai intru pe chat cat timp va avea Usr6 acces !

1. Nu ai luat ban de la Urs.

2. Incerci sa faci pe desteptul cand defapt esti prost bata si daca vrei sa iti argumentez o sa o fac dar iti dai seama ca o sa te fac de cacao.

3. Vi pe chat si te lauzi ca esti administratorul IST sau cum dracu e site-u tau fara sa gandesti o secunda ca nu intereseaza pe nimeni.

4. Accesul la chat nu e un drept ci un privilegiu.

## Am postat in acelasi timp.

Link to comment
Share on other sites

Imi cer scuze pentru offtopic!

@Usr6

Se intampla a 1000 oara , intru pe chat discut cu cineva bum ban ! Intru a doua zi intreb pe "Usr6" de ce imi dai ban el ca asa vrea si imi mai da inca o data ! Serios? Ce .... , imi iau injuraturi din stanga si dreapta acei useri nu primesc ban sau kick dar eu daca le zic ceva "gestantilor" alora imi iau? Ce s****z , cum vedeti ca aveti acces cum incepeti sa suferiti ? Nu sunt singurul care este "jignit" & " banat" de catre domnul Usr6 vad ca degeaba se fac atatea reclamati , nu exista sanctiuni , de azi nu o sa mai intru pe chat cat timp va avea Usr6 acces !

All the best,

Romanian Security Team "

Edited by SickSpawn
Link to comment
Share on other sites

3 banuri a dat astazi si se simte bine... de ce are Gecko mod? ca sa abuzeze de el?

Mi-a dat ban mai devreme dar cred ca mi l-a scos cineva sau tot el, doar pentru ca i-am spus ca sa stea in banca lui si sa nu mai abuzeze de rangul lui pentru ca poate ramane fara el, baiatul bineinteles ca s-a simtit amenintat si s-a aparat cum stie el cel mai bine adica... prost, a abuzat de rangul lui.

Intrebat de ps-axl de ce mi-a dat kick, baiatul a raspuns asa:

(17:39:25) ps-axl: acum serios

(17:39:29) ps-axl: cine i-a dat kick?

(17:39:34) ps-axl: nu ca mi-e drag personajul

(17:39:42) Gecko: eu

(17:39:47) Gecko: s-o ameninte pe ma-sa

Dovada:

Nu asa se modereaza un forum/chat, nu se da ban pentru orice chestie, altfel data viitoare persoana care a luat ban o sa faca si mai rau.

Chiar nu inteleg de ce Gecko are mod si alti membrii buni care stiu sa tina in frau sute de membrii sunt evitati sau chiar banati din cauza unora ca Gecko.

Si ca sa vedeti cat de penibil actioneaza o sa-mi dea un warn sau posibil ban...

Link to comment
Share on other sites

Eu a? zice s? se închid? topicul ?sta, c? e jenibil( o combina?ie între penibil ?i jenant). Fiecare muciflend?r care ia kick când întrece m?sura, vine ?i posteaz? aici ?i apoi 3 admini/moderatori stau s? dea explica?ii.

P.S Dac? prostia e liter? de lege ?i e tolerat?, pentru ce mai exist? moderatori dac? trebuie s? dea cu subsemnatul de fiecare dat? când ia vreunul kick?

?i pentru fani: daaa, colc?i de frustrare c?-mi fac unii ?i al?ii reclama?ii pe aici, când ”suf?r de putere”.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Oust - ban permanent. Avea 9 warn-uri. Sa nu i-l scoata nimeni.

Nota explicativa: se stie de la o posta cand un user e inutil pe forum: Oust, Cifre, black_death. Se vede ca au tone de posturi si nimic util.

Ban permanent pentru ce ma?

Nimic util pentru tine nu inseamna neaparat nimic util pentru altii. De beleai ochii mai bine vedeai ca in fiecare thread am fost on topic si am ajutat cum s-a putut.

Ce crezi ca rezolvi daca-mi iau ban permanent? Nimic, daca vreau sa intru tot intru.

Te deranjeaza ca-ti contest alegerile? Ca nu sunt de acord cu anumiti moderatori de pe aici care abuzeaza de rangul lor?

RST a murit din momentul in care Kw3 a iesit, maxim 2-3 ani ii mai dau.

Lasa vrajeala cu "Nerespectarea regulilor" recunoaste ca-mi dai ban pentru ca am vrut sa curat internetul de manele... :))

O ultima dorinta am inainte sa-mi dai ban, sa-mi pui custom title cu "Muie Guta".

Ave Oust !

Ave toti prietenii lui Oust !

Link to comment
Share on other sites

Am luat ban pe chat, nu stiu de la cine.

Cineva facea spam pe chat aratand regulamentul, probabil s-a crezut ca eu am facut.

///Am aflat ca gecko mi-a dat, suspectand ca eu am facut spam pe chat aratand regulamentul ceea ce nu este adevarat....

BTW: De ce a luat gecko ban?

https://rstforums.com/forum/members/gecko/

Pentru ca si-au luat de 3-4 ori ban pe chat cel putin 6 useri in interval de 10 minute. Are ban o zi.

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

Daca nu sunteti multumiti de un membru al staffului de ce nu faceti reclamatii la timpul potrivit si taceti din gura pana face altul?

Pentru ca s-au facut si inainte si nu a luat nimeni nicio masura.E prea mare pupincurismul intre useri si unii membrii din staff si nu se merita.

Link to comment
Share on other sites

Pentru ca s-au facut si inainte si nu a luat nimeni nicio masura.E prea mare pupincurismul intre useri si unii membrii din staff si nu se merita.

Uneori ce vi se pare voua motiv intemeiat pentru o reclamatie nu ni se pare noua. Asta nu inseamna ca suntem nepasatori sau ca tinem la pupincuristi.

Link to comment
Share on other sites

A mai fost deschis subiectul Gecko. Ce moloz va tot plangeti? Scrie corect romaneste, nu e tigan sau bozgor, mai si injura, mai si glumeste... si a facut cat nu am facut 80% din noi pentru rst... E mai stricat, in ultimul timp. Probabil de la greata de afara :)). Gasiti o cale de coexistare (a nu se intelege Coailii lui tex). Si Nytro e gretos (uneori) si altii... Sa li se taie capu la toti... Parerea mea e ca staff-ul ar trebui sa gaseasca solutii destepte.

Link to comment
Share on other sites

Unii dintre voi va plangeti ca niste fete la ciclu. Incercati sa fiti ontopic, sa invatati cate ceva, sa ajutati comunitatea si nu o sa mai considere nimeni inutila prezenta voastra. Daca a primit cineva ban pe nedrept, problema s-a discutat in interiorul staff-ului si a fost rezolvata.

Gecko a fost ales moderator de catre noi. A facut mai multe pentru forum decat multi dintre noi si nu e corect fata de el nici fata de voi, sa-l tratati asa. Daca a existat vreo decizie nedreapta de a lui, aceasta a fost dezbatuta la Area51.

O sa facem o discutie interna si e posibil ca acest thread sa fie vizibil doar pentru admini si moderatori. Cand cineva are o problema reala cu cineva din staff, posteaza aici si daca este ceva ce merita atentie, vom rezolva problema si vom face postul public.

Edited by hate.me
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...