Jump to content
Stealth2

Important - Abuzuri de putere

Recommended Posts

Fa frate un rezumat.

Cine are de citit, citeste, cine nu nu.

Nu e nici o problema din partea mea.

La naiba si cu el cont, am postat doar din corectitudine sa imi exprim parerea, daca se merge pe ideea Nytro face ce vrea si cum crede, e ok din nou, asa sa ramana.

Ca asta a fost ideea, mi-a dat ban pentru ca l-am facut pe unu care a intrat sa lase un adf.ly aici kinder. Si nici macar nu am fost singurul care la facut kinder, macar de as fi fost singurul...

In fine.

Link to comment
Share on other sites

Îl sus?in în mare parte pe Petzy. Cu toate c? nu e nevoie s? îi spui cuiva c? e prost dup? ce al?i 10 au f?cut-o, totu?i, Petzy a ar?tat c? este o persoan? de caracter (spre deosebire de mul?i al?ii), iar ban permanent este o pedeaps? mult prea dur?. Nu toat? lumea posteaz? tutoriale, dar îl ?tiu pe Petzy c? ajut? pe cine poate, iar acele 800 de posturi nu sunt degeaba.

PS: Da, ?tiu c? nu mi-a cerut nimeni p?rerea, dar chiar mi s-a p?rut mult prea exagerat? reac?ia lui Nytro.

LE: Pentru cei interesa?i, da, am citit tot acel post kilometric.

Link to comment
Share on other sites

@bcman, ms.

@AlStar, da asa e, eu nu contest asta :)

Nu sunt ipocrit sa urlu pe aici ca nu stiu ce sunt mai bun ca Nytro sau asa mai departe. Cum a zis si Nemessis si altii prin 'n topicuri, nu e democratie aici si mi se pare perfect asta pentru RST.

Dar, daca vorbim de corectitudine si e de acord, nu are dreptate.

Daca totusi nu conteaza corectitudinea si face ce si cum vrea capul lui, ok, asa sa ramana nici o problema din partea mea, raman eu cu caracterul curat.

Edited by entech
Link to comment
Share on other sites

Vom discuta problema intre moderatori si vom lua masuri. Restu de ce postati aiurea cand e un topic strict legat de un subiect?

EDIT:

Liderii din trib au decis.. asta sa va fie invatatura de minte in pula mea de ratati, va manca pe voi sa comentati la orice.

Edited by Zatarra
Link to comment
Share on other sites

Vom discuta problema intre moderatori si vom lua masuri. Restu de ce postati aiurea cand e un topic strict legat de un subiect?

Imi cer eu scuze pentru ei.

bcman si Alstar am mai discutat noi, mai pe mess (bcman) mai ne-am impartasit pareri prin diverse topicuri pe aici si probabil au simtit nevoia sa ma sustina sau ma rog.

O sa incetez sa mai postez si eu, am spus ce aveam de spus, ramane la atitudinea fiecaruia de acuma.

Ma gasiti pe PM care are nevoie de ceva.

Link to comment
Share on other sites

Banul nu se scoate indiferent cati "prieteni" de pe messenger de-ai tai s-ar da cu curul de paman.

Moderatorii nu o sa scoata banul pentru ca raman fara moderator.

Iar tu ban, sunt interzise conturile multiple, si mi se lua de acest tam-tam.

Daca se mai trezeste unul sa comenteze urmeaza pe lista de banati.

Nu va convine va dati cu curul de pamant.

Link to comment
Share on other sites

ok, so you got banned. daca nu poti sta departe, care-i problema daca iti faci cont nou?

si asa nu o sa stea nimeni pe urmele tale sa verifice ip-uri. nu-ti dau idei, insa daca nu a mers cu celalalt cont, de ce nu schimbi placa, te-ai gandit ca poate e ceva la tine ?

uita-te la Gecko. desi nu-i inregistrat de mult timp si are 1000+ post-uri, in ultima vreme a avut niste post-uri mai tehnice, fata de cele initiale care erau doar offtopic. inainte sa zbori pe careva definitiv, verifici istoria iar daca a contribuit cu ceva ramane. e drept ca e foarte enervant de fiecare data cand posteaza unul sa tot agasezi, cand ai putea sa fii destept sa nu o faci daca stii ca prostul are mintea obosita.

Link to comment
Share on other sites

Salutare baieti!

Imi pare rau ca va mai incarc baza de date cu inca un cont, sunt TheTime, dar de aproape doua zile nu-mi mai pot accesa contul si as vrea sa aflu ce s-a intamplat.

Pe scurt, parola nu-mi mai merge, iar e-mailul folosit pentru inregistrarea contului nu este gasit in baza de date. Parerea mea este ca un admin/moderator a vrut sa-mi faca o gluma interesanta, asa ca a schimbat parola si adresa de mail. Alta explicatie nu gasesc, iar acesta ar fi un abuz de putere, nu?

In fine, i-am dat cateva mesaje lui Nytro, i-am explicat ce si cum, dar nu vrea sa-mi deblocheze contul pentru ca nu stiu sa-i spun ce mail am la cont in baza de date. I-as fi spus cu cea mai mare placere, dar nu am de unde sa stiu!

Doresc, in primul rand, sa mi se redea accesul la cont. Cat de curand posibil, am fost destul dus cu zaharelul... Apoi, as vrea sa stiu cine a avut ideea geniala sa-mi umble la cont. Mi se pare o copilarie inutila, daca tot detine puterea, ar fi putut sa-mi dea un simplu ban si gata, nu? As fi vazut si eu motivul pentru care am luat ban, m-as fi consolat si gata. Daca respectivul a luat masura dupa cateva pahare de gin, poate sa-si ceara scuze si gata. Daca nu... raman fara cuvinte, mi se face mila.

In fine, dupa ce se rezolva totul, puteti sa-mi banati contul asta, "Goddy", pentru ca nu sunt interesat de jocuri de culise si conturi multiple.

PS: ca sa-i dovedesc lui Nytro ca eu sunt TheTime, i-am spus cam ce PM-uri am in arhiva si din ce posturi am primit reputatia. Eventual, mai puteti compara IP-uri sau mai veniti cu vreun alt test, dar nu-mi mai cereti din nou mailul pentru ca nu am de unde sa ghicesc cine si in ce l-a schimbat.

Edited by Goddy
un cuvant gresit...
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cum am spus, probabil un moderator/administrator a luat aceasta decizie, si sincer, nu stiu cine deocamdata.

Problema e ca nu ne bagam peste deciziile altei persoane din staff (pe cat posibil), discutam intre noi apoi ajungem la o concluzie. Ar fi cam aiurea ca cineva sa dea ban si altcineva sa il scoata...

Cand o sa aflu despre ce e vorba, probabil vei primi contul inapoi, ai rabdare o zi, doua.

Link to comment
Share on other sites

Bine, dar nu am lut ban! Nu cred ca e nici macar un avertisment pe contul ala, ci doar s-au schimbat credentialele de logare... Asta face parte din politica voastra standard, sa respectati asa ceva?

Se pare ca nu am decat sa astept... e si aici mai multa birocratie ca la prefectura.

Link to comment
Share on other sites

Nu, @yahoo.com. Sau, daca am fost beat rau cand mi-am facut contul, @gmail.com.

Oricum niciuna dintre adresele mele de mail nu se potriveste, cu siguranta a fost schimbata. Ce motiv serios ar fi putut avea cineva sa-mi schimbe chestii prin cont, dar sa nu-mi dea ban? In afara de posturile de pe forum si mesajele private ce le vedeti si voi, nu am mai interactionat cu nimeni. Nici pe mess, doar acum cateva luni la telefon, dar nu poate avea legatura.

Link to comment
Share on other sites

Salutare baieti!

Imi pare rau ca va mai incarc baza de date cu inca un cont, sunt TheTime, dar de aproape doua zile nu-mi mai pot accesa contul si as vrea sa aflu ce s-a intamplat.

Pe scurt, parola nu-mi mai merge, iar e-mailul folosit pentru inregistrarea contului nu este gasit in baza de date. Parerea mea este ca un admin/moderator a vrut sa-mi faca o gluma interesanta, asa ca a schimbat parola si adresa de mail. Alta explicatie nu gasesc, iar acesta ar fi un abuz de putere, nu?

In fine, i-am dat cateva mesaje lui Nytro, i-am explicat ce si cum, dar nu vrea sa-mi deblocheze contul pentru ca nu stiu sa-i spun ce mail am la cont in baza de date. I-as fi spus cu cea mai mare placere, dar nu am de unde sa stiu!

Doresc, in primul rand, sa mi se redea accesul la cont. Cat de curand posibil, am fost destul dus cu zaharelul... Apoi, as vrea sa stiu cine a avut ideea geniala sa-mi umble la cont. Mi se pare o copilarie inutila, daca tot detine puterea, ar fi putut sa-mi dea un simplu ban si gata, nu? As fi vazut si eu motivul pentru care am luat ban, m-as fi consolat si gata. Daca respectivul a luat masura dupa cateva pahare de gin, poate sa-si ceara scuze si gata. Daca nu... raman fara cuvinte, mi se face mila.

In fine, dupa ce se rezolva totul, puteti sa-mi banati contul asta, "Goddy", pentru ca nu sunt interesat de jocuri de culise si conturi multiple.

PS: ca sa-i dovedesc lui Nytro ca eu sunt TheTime, i-am spus cam ce PM-uri am in arhiva si din ce posturi am primit reputatia. Eventual, mai puteti compara IP-uri sau mai veniti cu vreun alt test, dar nu-mi mai cereti din nou mailul pentru ca nu am de unde sa ghicesc cine si in ce l-a schimbat.

Se pare ca mi-am recuperat contul. Am primit pe contul Goddy un PM de la secure, anuntandu-ma ca mi-am ispasit pedeapsa si dandu-mi o penibilitate de motiv pentru faptul ca mi s-au modificat credentialele de logare.

Inteleg ca si adminii au o viata personala, ca sunt ocupati cu flood-ul lui darkstone ( :)) ) si alte chestii, dar cred ca ati fi putut sa va miscati putin mai repede in cazul de fata. V-am lasat cele doua zile, Nytro stia chiar de 3 zile si ceva, si tot nu cred ca o sa puteti sa-mi spuneti cine si de ce mi-a schimbat credentialele de logare.

Referitor la motiv: am citit regulamentul, dar nu asta e problema. Esti penalizat atunci cand incalci regulamentul, nu atunci cand il citesti sau nu il citesti. Daca secure tot era un cavaler in armura alba, justitiar din fire, nu trebuia sa-l jigneasca sau sa-l ia la misto pe cel ce incalcase regulamentul, ci sa-i dea avertisment sau ban. In fine, nu mai are rost sa justific ca "motivul" invocat in PM e doar sa fie, se vede ochiometric.

In continuare cred ca ceea ce s-a intamplat a fost un abuz clar de putere. Daca mai e vreun admin dispus sa-si bata capul cu reclamatia mea, ar fi cateva intrebari foarte stresante fara raspuns:

1. Cine naiba e "secure" ca sa ma penalizeze pe mine? Are cont de admin/moderator? Daca da, are voie sa detina doua conturi? Daca nu, cine e adminul/moderatorul care a facut treaba?

2. Daca tot s-a considerat ca am gresit (imi pare rau daca ti-am ranit sentimentele in postul acela >:D< dar ar trebui sa meditezi si tu putin la ce am scris acolo), de ce nu am primit avertisment sau ban, asa cum e normal? Se poate intampla ca peste 2-3 zile sa mai intre pe contul meu acelasi individ, sa-i trimita lui tex un PM in care sa-i ureze <<si de mama si de tata si de dulce si de acru>> apoi eu sa cad de vinovat... Chestiile de genul asta nu se fac, nu avea nicio treaba sa-mi schimbe parola sau mail la cont, mai ales ca avea alte mijloace prin care sa-mi interzica accesul la cont. Daca userii de rand nu sunt facuti doar pentru a fi calcati in picioare, atunci ceea ce s-a intamplat este abuz de putere.

3. Limbajul acesta este tolerat pe aici? Nu de alta, dar se pare ca eu am stat pe bara pentru mai putin de atat...

4. Cel mai important: pe viitor ar trebui sa ma astept ca mai vine vreun destept sa-mi modifice pe cont ce-l taie capul? Pe principiul "doua rele fac una buna" mi-a modificat si adresa de mail pe contul Goddy (pe care insist sa-l baneze cineva, si-a facut datoria), deci deja pare obisnuinta...

In fine, banuiesc ca rufele murdare se vor spala in familia adminilor si moderatorilor, iar eu voi fi lasat in ceata in continuare, dar e placut sa crezi uneori ca poti vorbi cu oameni verticali, responsabili pentru faptele lor. Dar nuuu, eu trebuie sa fiu "banat" de o persoana ce se ascunde in spatele unui cont de 2 bani! #-o

Link to comment
Share on other sites

TheTime : Am incercat sa fiu cat mai impartial posibil, sa nu ma pronunt public in nici o privinta , doar sa citesc si sa tin pentru mine, dar din cate vad eu, dupa ce ca ai fost tare-n gura, ai fost 'atentionat' subtil cand ai calcat stramb, acum ca ti s-a rezolvat marea dilema mai esti si obraznic si cauti nod in papura.

De ce naiba nu-ti vezi tu de treaba si incerci sa faci pe justitiarul acum ? Ti-ai recuperat contul, stai in banca ta acolo linistit si nu mai incerca sa tragi de urechi pe nimeni, n-ai nici un drept !

"Secure", cine o fi el, a avut buna vointa sa-ti arate totusi motivul pentru care acel cineva te-a penalizat, ce vrei mai mult de atat ? O sa-l rog public sa-ti faca si un desen totusi, poate asa se intelege mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...