Jump to content
Stealth2

Important - Abuzuri de putere

Recommended Posts

Mi se pare hilar sa reclami ownerul pentru abuz de putere, adica e forumul lui si face ce vrea el, daca vrea sa dea ban la toti e alegerea lui, RST nu este un serviciu oferit gratis si fara restrictii/abuzuri, rst e mai mult un loc de joaca pentru unele persoane(useri vechi, staff,etc) si asta nu se aplica tuturor utilizatorilor, e pe baza de pile:))

Link to comment
Share on other sites

Las-o frate...

You have been banned for the following reason:

ban mutat permanent ca n-ai tinut cont de reguli si ai facut cont nou. fara drept de boicotare!

Date the ban will be lifted: Never

Contul e facut cu mult intainte sa iau ban...Pe langa asta regulile nu interzic sa am mai multe conturi. Nu stiu cine a dat banu' asta da' nu-i o gluma buna. Deloc.

Link to comment
Share on other sites

Era sigur c? o s? postezi acolo ?i nu mai mir? c? ai tupeu, având în vedere c? ai luat ban ?i ?i-ai f?cut în secunda urm?toare alt cont de pe care s? postezi.

S?-?i explic cum st? treab?: ?i-ai luat o mare muie pentru c? n-ai respectat regulile.

Ai luat ban înainte, n-ai putut a?tepta s?-?i expire ?i ai f?cut cont nou.

Drept cadou, po?i s?-?i iei adio de la cel?lalt cont, o s?-l folose?ti pe cel actual de acum încolo.

M-am s?turat s? v?d c? v? doare în cot ?i nu va înv??a?i minte de la un ban c? de fapt a?i înc?lcat reguli ?i nu a?i primit degeaba. N-ai decât s? boicotezi cât vrei.

Link to comment
Share on other sites

Nu se precizeaz? în regulament de aceea în mod normal nu se ?ine cont dac? ai mai multe conturi.

Totu?i, nu este recomandat pentru c? doar bagi lumea în eroare ?i dac? atragi aten?ie asupra ta e u?or de verificat dac? ai mai multe conturi.

Când prime?ti ban în schimb, situa?ia se schimb?. Toate conturile se baneaza pân? î?i expir? ?i mai r?mâne doar 1 activ.

?i eu am primit de la Nytro c? m-am luat cu unul în gur? ?i 5 zile am stat pe tu??, f?r? s? mai vizitez m?car site-ul.

Ca s? nu treac? ban-ul f?r? s? lase o urm? sau m?car s? influen?eze userul s? se gândeasc? de dou? ori înainte s? încalce regulile, i se fute contul cel mai drag în cazul celor cu conturi multiple. A?a suntem siguri c? nu se repet? gre?eala, urmând s? primeasc? ban pe toat? clasa + alte m?suri.

O s?-l deblochez pe cel?lalt cont al t?u îns? o s? în închid pe cel de pe care scrii, pe motivul c? poate nu ?tiai.

PS: From now one you do, 1 account/head.

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua!

Ma "numesc" shaggi si din cate se vede am luat ban, as vrea sa il reclam pe benny_loppa deoarece mi-a dat ban (detalii mai jos) pentru ca as fi pus poze cu el pe chat.

Banul initial a fost de 24 de ore, toate bune si frumoase, l-am rugat pe ahead sa-mi scoata banul explicandui situatia, omul a fost de acord de acea ii multumesc mult, am reintrat pe chat am avut o discutie frumoasa(textbox1) dupa care am luat ban permanent, ieri avand alta discutie(textbox2) pe YM cu paratul am ajuns la concluzia ca este un abuz de putere.

Post Scriptum I: am discutat si cu administratorii si am ajuns la concluzia ca trebuie sa postez si pe aici pentru a se lua masuri.

Post Scriptum II:

Multumesc Anticipat!

(00:35:01) benny_loppa: shaggi cine ti-a scos ban-ul ?

(00:35:09) RST: pr00f logs into the Chat.

(00:35:19) shaggi: AhEaD

(00:35:23) shaggi: de ce?

(00:35:24) cristiano282: un "RDP" cu ubuntu si viteza de download de 247Mb pe speedtest

(00:35:26) benny_loppa: ii zici lu ahead

(00:35:30) benny_loppa: sa nu se mai bage peste mine

(00:35:34) benny_loppa: si iar iei ban

(00:35:34) shaggi: imi cer scuze daca te-am jignit

(00:35:41) cristiano282: sau un VPN cu 47 de servere si 700 de IP-uri?

shaggi: scoate bre si mie banul te rog eu frumos

benny: nu

shaggi: ok

shaggi: poti sa-mi zici si mie de ce am ban?

benny: cine te-a rugat sa pui imaginea cu mine pe chat ?

benny: ti-a zis cineva sa faci asta

shaggi: nu am vrut sa pun imagine cu tine

benny: esti pe forum de securitate nu de cs

benny: si de ce ai facut-o ?

shaggi: am vrut sa-ti arat cum te-m trecut pe mess

shaggi: te-am*

benny: ok, ai postat poza cu mine = pe rst nu ai ce sa mai cauti

benny: nu ma fa sa te verific dupa ip-uri mereu

shaggi: aham...

shaggi: ok, mai tinem legatura

shaggi: merci mult

benny: nu avem ce legatura sa tinem

benny is typing...

benny: tu nu calci pe rst

Link to comment
Share on other sites

Daca am fost finut cu tine si ti-am dat id-ul meu personal asta nu inseamna ca trebuie sa crezi ca suntem amici sau ceva, ti-am dat ban 1 zi, ai vorbit cu Ahead sa iti scoata ban-ul si ti-am dat permanent, astept sa vad cine ti-ar da dreptate in toata chestia asta.

Link to comment
Share on other sites

Si ai dat ban permanent pentru ce? ca am pus o poza in care "cica" tu esti de 80 x 80 px care are si 2 dungi rosii pe ea din care se intelege FIX P**A. Daca ai probleme, nu te descarca pe mine!!! Cred ca aveai mult mai multe de castigat daca dadeai in pe X`u ala de pe chat ( ca esti rosu ) si spuneai sa nu mai pun nimic din ce te priveste. Castigai si respect si un prieten ! Mi-am cerut scuze, recunosc ca probabil am gresit ca nu stiam ca esti asa recalcitrant.

Merci de intelegere!

PS: singurul lucru de care imi pare rau e ca te-am considerat prieten;)

Link to comment
Share on other sites

Daca am vorbit de 2 ori nu suntem prieteni, aici nu e Din Dragoste cu Mircea Radu, e un forum de securitate, apropo ai ban pentru conturi multiple.

Puteai sa astepti o zi sa iti expire ban-ul, ai ales sa faci pe "smardoi-ul" si sa il pui pe Ahead sa iti scoata ban-ul, mult noroc.

Link to comment
Share on other sites

Nu muream daca stateam o zi cu ban, nu asta era problema, nu ai inteles si inca vad ca nu vrei sa intelegi, l-am rugat sa imi scoata ban-ul ca sa vorbesc cu tine, sa o dam la pace! Nu ca sa iti demonstrez tie ca are cine sa imi scoata ban-ul si ca sa ma dau smardoi! Sunt multi alti useri, inclusiv admini/moderatori care pun poze mult mai mari si mai clare de 80x80 px si nu face nimeni nimic. Nu credeam nici o secunda ca o sa te deranjeze atat de tare faptul ca postez o poza cu un avatar dintr-o lista de ym! care daca ma gandesc bine, e MULT MAI MICA DE 80x80 are chiar 40x40. adica dimensiunea asta: 1000947_034138792445_A_40.jpg

Chestia care ar trebuii sa o intelegi e ca nu am facut nimic cu intentie si nu am facut nimic ca sa iti fac tie rau sau cum crezi tu sa fac caterinca de poza ta.

Nu stiu care e defapt problema dar refuz sa cred ca de la poza aia poti sa porti atata dusmanie cand puteai sa ai o atitudine matura, sa zici din start " Ba nu mai posta poze cu mine " si era totul mai mult decat OK! Nu sunt retardat care cauta cqkiller sau hack de metin ca sa merit acelasi tratament...

Atata timp cat stam pe chat si glumim nu am crezut ca o sa te deranjeze in asa hal un gest, mai ales ca esti moderator pe sectiunea SEO si ai acces de ban, ar trebuii sa fi un exemplu, nu sa transformi orice in chestii personale.

Daca decizia ta e ca merit ban pentru ceva facut fara intentie, asa sa fie.

Nu am chef de polemici cu o persoana dintr-o bucata care nu poate intelege faptul ca mi-am recunoscut greseala si ca totul a fost fara intentie.

PS: Daca iti place sa faci monolog ca biblia poti sa-mi dai ban iar.

Link to comment
Share on other sites

Ok,

Ca sa nu va mai certati pe 20 de pagini am sa postez si eu @ cazul benny - shaggi.

Nu am multe de zis decat ca: Nu merita ban pentru o gluma la care ati participat aman2 si in care aman2 aveti aceeasi cantitate de vina.

shaggi ca a postat ( desi fara sa vrea ) o poza.

benny ca a dat id`ul bun pe care tine poze.

I-am scos initial ban-ul ca sa rezolvati ca 2 persoane mature problema.

Nu prea stau pe chat sa stiu exact ce si cum se intampla dar e foarte multa caterinca care poate degenera ( cazul de fata ).

Ca sa nu se inteleaga gresit ca sunt de partea lui X sau a lui Y facem in felul urmator. 3 admini = 3 voturi.

Eu, tex, nytro. ( singurii care mai activeaza din cand in cand )

Ii rog pe fiecare sa lase parerea si votul.

Al meu este pentru ridicarea banului si conditionarea sa nu mai posteze absolut nici o poza cu useri membrii acestui forum, urmatoarea abatere ban permanent fara drept de re-intoarcere.

Link to comment
Share on other sites

@saggi e site de securitate...nu de tutoriale pt pinball sau tetris...uite vezi cate o ''gluma'' de genu si na omu nu a facut nimica pana acum dar poate face peste un an , doi nu sti cine era pe chat-ul ala ca sunt 100% ca e plin de gabori fi sigur de asta si uite dintr o prostioara ca asta au si o poza...ca e mica nare relevanta... daca eram in locul lu benny si te stiam si in real life iti incarcam asa putin si bateriile....

P.S. inainte sa faci un lucru gandeste te de 2 ori :)

Edited by novarulles
Link to comment
Share on other sites

...

1.Nu ma intereseaza ca ai gresit, daca iti recunosteai greseala nu te milogeai catre Ahead sa iti scoata ban-ul, puteai sa astepti ca utilizatorii normali 1 zi sa iti expire ban-ul si atata tot, ai facut gura mare = ban permanent.

2.Credeai ca o sa te iau in brate pentru ca ai postat o poza cu mine, o sa te felicit, nici nu inteleg de ce dracu ai facut chestia asta, ca sa pari cool sau ce plm.

3.Continui sa faci gura mare si chiar o sa ne certam.

@Ahead - am id-urile la majoritatea de pe rst, m-ai vazut postand vreo imagine cu vreo unu dintre ei, e vorba de bun simt aici.

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

Utilizatorii ar trebui sa fie mai atenti.

In regulament scrie:

25. Este strict interzisa publicarea datelor personale sau tentative de acest gen ale unui individ. Nerespectarea acestei reguli va duce la BAN lifetime a contului.

Poza unui utilizator presupun eu ca poate fi considerata data personala.

Pe langa greseala de a posta poza lui benny, shaggi ar fi trebuie sa vorbeasca cu benny pe mess nu sa ceara scoaterea banului, pentru a il putea contacta. Totusi, poate si reactia lui benny a fost un pic disproportionala, dar probabil in situatia de fata e de inteles.

Link to comment
Share on other sites

Din cate vad eu, shaggy i-a luat poza lui benny de la avatar si a postat-o pe chat fara a avea permisiunea lui. In felul asta scade increderea oamenilor in comunitate si o sa spuna ca sunt numai sifoane aici si oameni cu o moralitate indoielnica. Eu as vota cu ban pentru shaggy. Ma puteti injura .... nu e treaba mea. Cred ca asa e corect. Poza omului (mai ales ca e aici de atata timp), nu se publica fara permisiunea lui.

Pe langa ce spune @nedo mai sus, shaggy are 4-5 conturi pe aici.

Link to comment
Share on other sites

Shaggi nu ti-am dat ban pe contul asta ca sa poti sa postezi in topic-ul asta, daca continui sa activezi pe chat si sa postezi pe forum in alte zone decat asta iti dau ban si pe asta.

Asteptam si decizia lui Nytro si daca e in favoarea mea tu ai iesit de pe rst definitiv iar daca e in a ta continui pe rst sub alt user, as putea totusi sa te banez de pe acum(pentru simplu motiv ca ai ales sa faci pula mare parca ar fi forumul lu mamicata) dar nu o sa o fac ca sa nu par nesimtit fata de ahead care a propus ceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...