Jump to content
reduceri_oferte

Preturi la evomag incredibile

Recommended Posts

Cunoaste careva dintre voi pe cineva cu numele: Mihai Voinea?

George Stamate

Windows 2003 and 2008, Programmer, First level IT Support, Network Administrator, AD, DHCP, TCPIP, Citrix, Documentum, HTML, PHP, ASP, JS, VBS, CSS.
Specializ?ri

Programmer, First level IT Support, IT Consultant and Network Administrator

De ce intreabi ???

Link to comment
Share on other sites

George Stamate

Windows 2003 and 2008, Programmer, First level IT Support, Network Administrator, AD, DHCP, TCPIP, Citrix, Documentum, HTML, PHP, ASP, JS, VBS, CSS.
Specializ?ri

Programmer, First level IT Support, IT Consultant and Network Administrator

De ce intreabi ???

:)) bestjobs.ro...??? handicapatii au facut cv-urile publice... ai un nume.. ai toate aproape toate datele despre el

Edited by devacanta
Link to comment
Share on other sites

Pai aseara am stat pana la 12 si nu mi-au preluat comanda... Astazi dimineata cand am intrat am vazut ca comanda a fost preluata. Pretul s-a transformat din 2.000 lei in 8.000 (pe e-mail am pretu 2.000) si cica aseara la 22:00 au preluato :)). si pana acum nu m-a sunat nimeni... evomag sucks

Link to comment
Share on other sites

No, zic sa clarific si eu niste chestii, de care mai stiu.

1. La eMag totul a fost marketing pur.

2. Tu daca ai in mail confirmarea de 2 lei si el vine la usa cu 10 lei pe factura... nu e panica. Inca poti lua acele produse. Intradevar, iti trebuie vreo doua perechi de coaie sa te iei de gat cu ei... (ei pe asta se bazeaza, romanu da inapoi cand vine cocalaru cu tupeu).

3. Pentru astia care's speriati ca or sa-i puna sa plateasca... un singur lucru: daca ar face asa toate magazinele online... Iti arat produsul la 2 lei vin cu el la tine cu 10 si spun ca "a fost o greseala". Think!

4. Pe mine ca utilizator care cautam un frigider... prin mai multe site-uri .. trec pe la tine .. si zic "wow, uite ce promotii... bag comanda.. normal". Eu NU AM NICIO VINA CA TU NU AI SECURIZAT SERVERUL (sau aplicatia). Daca esti prost platesti.

Zic.

Link to comment
Share on other sites

@turnback: De unde stii ca este vorba de securitatea serverului? Ai grija ce spui prietene ca poate fi folosit impotriva ta!

@C...: Tu de munca ai auzit?

Ma bucur ca ne citesti. Daca intradevar esti it-stul din spatele evoMag.. iti meriti soarta. Te da afara daca se demonstreaza ca e vina ta?... Muncesti pe scobitori 1 an de zile sa acoperi daunele?

Si acum... intradevar, inafara de o vulnerabilitate de server sau aplicatie... mai era o varianta.. social engineering... Si daca aveti in admin o setare pentru x% reducere... SAU de unde stim noi ca nu e aceeasi schema ca la eMag? Marketing. Ca dati produsele sau nu...

Anyway, succes. Am sa am grija sa nu-mi fac proiectele cu tine sau prieteni de ai tai :)

Link to comment
Share on other sites

@turnback: De unde stii ca este vorba de securitatea serverului? Ai grija ce spui prietene ca poate fi folosit impotriva ta!

@C...: Tu de munca ai auzit?

Presupun ca ai ceva in comun cu evomag. Ce zice colegul nostru Turnback este pur si simplu teoretic ... nu uita ca esti pe un forum de securitate si asta implica dezbaterea subiectului dpdv al securitati!! Desi eu sper sa fi fost doar o strategie de marketing ...

Si crede-ma ... nu cred ca isi permite evomag sa plateasca pe vreo unul dintre baietii (cei buni) de aici nici macar pt consultanta in domeniu ... asa ca nu-ti fa griji cu privire la situatiile noastre financiare si implicit job-urile noastre !! De mici am fost invatati ca greseala se plateste intr-un mod sau altul .. asa ca nu va mai ascundeti dupa deget si:

1. ori recunoasteti adevarata problema (ca si Emag-ul si va onorati comenzile)

2. o faceti pea nebunii si ziceti ca a fost super oferta /strategie de marketing

Edited by co4ie
Link to comment
Share on other sites

Am sunat azi la ei...au zis xa nu au pe stoc (desi in momentul comenzii si implicit al confirmarii acesteia erau 71 pe stoc si se poate demonstra ca a fost modificat ultetior)si ca in momentul in care vin intra cu pretul normal... dar eu am confirmarea la comanda cu reducere si m-am consultat si cu avocatul meu si a zis ca "nu este vina consumatorului ca ei au probleme de ordin intern!! Totusi a zis sa citesc termenii si conditiile unde scrie ca : "Preturile sunt actualizate zilnic. Preturile din comenzi sau proforme emise sunt valabile 3 zile din momentul confirmarii acestora." ceea ce ii face sa creada ca pot scapa daca trec 3 zile si te anunta ca sa modificat pretul... ceea ce nu este adevarat pt ca intr-un contrat ambele parti trebuie sa fie de acord cu modificarea ...

Mentionez ca avocatul meu a zis ca , cazul este simplu si ar fi mult mai simplu si mai putin costisitor pt ei daca nu ar fi implicate OPC si instantele din Romania.. + ca he's got my back... asa ca sper sa faca aleegerea corecta si sa onoreze comenzile!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@turnback: De unde stii ca este vorba de securitatea serverului? Ai grija ce spui prietene ca poate fi folosit impotriva ta!

Dude, ai impresia ca rstcenter este instanta judecatoreasca? Vezi tu vreun nume la baieti aici? (in afara de al meu). Cum folosesti ceva impotriva unui X necunoscut dupa un forum?

ps: sa nu zici ca asta esti tu: hi5 - Fotografiile lui George

Link to comment
Share on other sites

Ce panica si-au luat astia de la evomag ;))

Faza funny este ca istoria se repeta, amintiti-va: http://rstcenter.com/forum/17633-evomag-ro.rst http://rstcenter.com/forum/17673-evomag-ro-again.rst ...Atunci pentru ca au vazut oamenii cu cap, au fost decenti (sa nu ziceti ca pe RST nu sunt oameni cu obraz...in cazul de fata nu aveti dreptul sa spuneti nici pass) si au anuntat...acum...e mare foamea si probabil sunt prea multi pe nisa IT si concurenta s-a sesizat.

PS: george.stamate in ce secta esti omule?! http://ro.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=167786093 >> vedeti ce comentarii...cu citate biblice are.....sau

Dana spune:
AMIN!

Bah va acolo va rugati sau va dati comentarii....ptiu!...pe tine trebuie sa te cunosc cand ma apuc de NLP sa prind incredere inainte sa trec la treburi mai serioase.

Edited by Cheater
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...