Jump to content
kame

Ce sa mamanci in padurile din romania!

Recommended Posts

fuckind kids...se cearta si ei cu parintii si gata pleaca in munti ei

Nu ma lua ca esti adult ... ca daca erai adult nu puneai intrebarea asta ;)

mananci came ce plm sa mananci in mijlocu carpatilor.

Ce vanezi aia e ...

Ce pui in pamant aia mananci

Restu ce se pot manca se stie...fructe de padure si atat

Link to comment
Share on other sites

fuckind kids...se cearta si ei cu parintii si gata pleaca in munti ei

Nu ma lua ca esti adult ... ca daca erai adult nu puneai intrebarea asta ;)

mananci came ce plm sa mananci in mijlocu carpatilor.

Ce vanezi aia e ...

Ce pui in pamant aia mananci

Restu ce se pot manca se stie...fructe de padure si atat

Nu m am certat cu nimeni si nu sunt copil am destul timp si as dori sa ma plimb prin munti

am vrut sa zic ca ma refugiez un timp prin munti si inca ceva v am cerut ceva nu mistocaraie

Link to comment
Share on other sites

vara fructe de padure si ciuperci, iarna incerca sa mananci ursu, dar ai grija ca de cele mai multe ori te mananca el pe tine.

Vezi si tu documentare facute de Bear Grylls poate mai gasesti idei

E un show deci nu prea as avea incredere in el

Link to comment
Share on other sites

iti zic eu , mananci rame si sunt in musuroaie niste chestii mici ca furnicile ( nu imi vine in cap numele) care au gust de lamaie , cam astea ar fi alimentele tale de baza + mai gasesti ceva mure / fragute , oricum daca vrei sa mergi intr-o excursie puneti conserve , evita sa pui altceva.

Am fost in o gramada de excursii , evita sa pui sucuri , pune mult salam uscat , de asemenea poti sa iti faci si supa in punga , eu cu 3 prieteni am reusit sa facem o oala de comando improvizata :) , ne-a luat cam 5 ore , dar o supa calda in munte e mana cereasca :D

Link to comment
Share on other sites

Ce-ti duci cu tine, aia poti manca, ca in rest, nu prea este ce. Poti sa traiesti in munti, dar cumperi alimente de la oras. Poti sa vanezi (daca stii cum si unde), iepuri sau pasari, caprioare, daca mai sunt.:) Ptr orice ai de gand sa faci, iti trebuie cunostinte si resurse.

Link to comment
Share on other sites

Citeste Robinson Cruosoe .Te muti primavara si plantezi legume,iti iei niste custi si prinzi iepuri si pana in iarna-i inmultesti, vezi ca in padure-s multe cuiburi de unde mai poti gasi oua,poti sa gasesti si pasari,exista si o ciuperca de salca,care creste pe salca e destul de dura,pe aia o poti fierbe are gust de carne de pui(cred ca aia o gasesti si iarna).Important e sa-ti asiguri o sursa de apa,cel mai bine ar fi sa nu te asezi prea departe de un izvor.Iarna cand e frig poti sa-ti faci culturi de pamant ferite de zapada si sa-ti cultivi plante mai rezistente,poti incerca cu varza,morcov,telina poate chiar si cartofi.Iti poti face chiar si o miniferma de melci pentru iarna, un fel de grota sapata in pamant.Budistii consuma iarna ace de pin sau brad si am vazut ca bear grills si-a facut si ceai de pin care e si un bun remediu pentru raceala.Daca te adaptezi si esti si istet poti vana porci mistreti asta daca traiesc prin zona sau chiar caprioare.

Stiu ca postul e o gluma dar nu se stie niciodata-n viata ce ti se poate intampla si unde poti ajunge,asa ca poate fi de folos cuiva.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...