Jump to content
!_30

Adolescenti de astazi/ieri ?

Recommended Posts

Chiar'>http://news.yahoo.com/s/ap/20061125/ap_on_re_us/teen_tweens

Chiar ma gandeam la chestia asta , si surprins , citesc pe portalul Yahoo.

Voi ce parere aveti , generatia de azi , generatia de ieri ? Ce se va intampla .

Te crucesti cand vezi tipele de a 5-a , 6-a .. de 11-12 ani , cu pantaloni mulati , blugi strampti , cizmulite , ca fetele mai mari , relatii cu baieti , saruturi , dezvirginare premature , avorturi distrugatoare de vieti ..

Oare e cateva ore de placere , echivaleaza cu o viata plina de durere ? :o

Link to comment
Share on other sites

hmmm, pre repede se maturizeaza.La mine in oras, cam acum o saptamana o fata de 12 anisori o ramas insarcinata de catre colegul ei de clasa.Parea buna e ca i-a zis mamei despre ce sa intamplat,

in cele din urma fata a avortat.Va dati seama cum o vor trata colegii de scoala pe aceea fata!?

mai bine s-ar transfera.

Oare parintii nu vad ce se petrece cu ele ?!

Link to comment
Share on other sites

Sper ca acest subiect , va fi discutat , mai SERIOS , sau macar sa incercam.

Desi aparent totul e frumos si linistit , sistemul cum zicea Sad_dreamer e fucked up rau de tot !!

Ganditi'va numai la o singura chestie : Viitori informaticieni ( am ales exemplul asta , deoarece e mai la curent ) . Ce vor ajunge ? In ziua de azi , toti picii ( sorry de limbaj ) , se cred hackeri , vai doamna , impresionez pe doamna invatatoare .. Incearca sa invete totul si nimic . Va dati seama , cand peste cativa ani : generatia de azi , va intra in priza cotidianului ce se va intampla ?? O generatie fucked up din start ( nu e vina lor , dar .. ) ce va face cu aceasta lume in care traim ?

Ce prefera un adolescent din ziua de azi : Sa se duca la bairam cu "gasca de nebun" sau sa'si picteze viitorul cu pensula ratiuni ? Multi aleg prima varianta.

Cand se trezesc la realitate ( nu ei , si sunt treziti de cotidian ) sunt vai de mama lor.

Doamne fereste ii moare tasu' ala cu bani , se caca' pe el ( mai pe romaneste ).

Intr'o generatie , unde lumea doreste sa para ceea ce nu este , suntem ca intr'o comedie' a lui Caragiale ... Domnul Goe , ca sa nu mai ramana iar repetent ...

Pacat , ca nu prea mai ai cu cine .. si de ce !

Un sfat : astia' care va duce capu' , iesiti din cacatu' asta pana nu va inghite ! Peace ! :(

Link to comment
Share on other sites

sau ceva m-ai direct cam "toate fetele" cauta un baiat cu bani ca sa o duca bine sa nu trebuiasca sa munceasca prea mult sau sa duca lipsa de vro ceva

2

..Ce prefera un adolescent din ziua de azi : Sa se duca la bairam cu "gasca de nebun" sau sa'si picteze viitorul cu pensula ratiuni ? Multi aleg prima varianta. 

!_30 ai dreptate bineinteles ca si la bairame sau la distractie au voi dar cred ca cel m-ai important ar trebui sa se gandeasca sasi fac un viitor.....pt ca dupa aia peste vro 10 20 de ani cand o sa aiva o sotie 1 2 3 copii si o munca de cacat va zice vai ce fraier am fost ca nu am invatat

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca atzi observat fetele astea de 13-14 ani ajung sa aiba un corp de 18 ani desi mintea lor nu ii dezvoltata indeajuns si cand le vezi cum se dau la baietzi de 18-19 ani care au mashini si figuri din astea. Eu am 18 ani si imi da msj o fata cls-8-a sa merg la ea daca vreau so fut.....mai zi ceva :@

Link to comment
Share on other sites

Cacat. Si eu fac parte din generatia asta. Hai sa va spun ceva: Din toate fetele de 13 ani pe care le cunosc..80% au preten de 17-18.....................eu ce plm sa mai zic daca m-a parasit fosta ...13 ani avea..pt unu de 18...am ramas MASCA frate...plm sa mai astepte fetele astea care la varsta asta nu au in cap decat bani si p*la...

Link to comment
Share on other sites

hanibal wrote:
zbeng wrote: hanibal da ce ti se pare de ras din txt ala??

noah am ras. Da tu ce comentezi la tot ce zic? ca sa faci un post in plus? vad ca iti cam plac stelutele de peste avatar.

lol hanibal nu cred ca zbeng ar face posthunting ..si daka are face din 1020 de posturi in 600 a adus ceva bun pe cand tu postezi numa` la offtopic si raspunzi cu ms la posturi asa ca nu mai te ataca asa cand iti zice cineva ca faci posthunting , ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...