Jump to content
Vlachs

Ce tool-uri/plugin-uri folositi pentru black hat seo?

Recommended Posts

https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=ro

Site Explorer - Yahoo! Site Explorer

Webmaster Tools - Bing

sincer astea sunt baza la mine...cat despre softuri niciodata nu prea m-au ajutat pe cat zic ele ca fac...lucru manual keyworduri bune plus content calumea astea m-au ajutat cat despre scrapebox si senuke am auzit ca fac minuni dar nu am bani sa le cumpar din pacate ;(

Link to comment
Share on other sites

ok! Sal Romania! Am nevoie de ajutorul vostru... ajuns in romania de o saptamana (un moment nefericit pentru mine si familia mea) ...am luat un lap nou aici si nu pot accesa serverul de acasa prin vnc si nevastamea nu stie ce sa ii faca... nu gasesc o versiune valabila...

Am nevoie de senuke / xrumer cracked ASAP.

PLS! pm urgent

Multzam mult!

Link to comment
Share on other sites

Eu unul nu prea folosesc tooluri, dar am cateva alternative ce s-ar incadra tot la black.

1. Fac lunar in jur de 30-40 de bloguri cu content putin, de o pagina. Le fac fie pe wordpress, blogger, ablog sau alte platforme. Spamez cu ele pe ici pe colo incat sa fie indexate binisor dupa care le folosesc ca ferme de linkuri.

2. Bag links pe profile forumuri.

3. Bag links prin site-urile ce au vulnerabilitati SQLi. (cel mai des de nisa).

Prima varianta si ultima (1,3) au efecte benefice si ma ridica mereu pe cautari. Problema e ca in momentul in care iti aduci linkuri multe catre site (10-15 zi) si inveti botul Google asa, va trebui ca de acum incolo zilnic sa aduci cateva linkuri spre el, altfel risti sa te trezesti prin sandbox daca ai doar o perioada mica in care aduci multe linkuri. (am patit eu)

Link to comment
Share on other sites

3. Bag links prin site-urile ce au vulnerabilitati SQLi. (cel mai des de nisa).

As avea putina grija cu metoda asta... cu ceva vreme in urma un client de pe fiverr m-a rugat sa verific daca site-ul ia fost "spart" ca i se parea lui ceva in neregula si primise avertisment in webmastertools pentru "strange activity" si ar putea contine "malicious code"... si asa a fost! Nu i-au trebuit decat cateva secunde la sqlmap sa gaseasca intrarea si nu mare mi-a fost mirarea sa descopar ca intrusul ii pusese un backlink in footer la theme si o functie care schimba toate linkurile externe pentru guest in backlink la acelasi site.

Dupa ce i-am dat raportul, clientul a trimis raport la google si site-ul respectiv a fost deindexat, doh!

...o metoda mai efectiva care am experimentat-o eu, un singur backlink in footer si o functie care sa il faca vizibil doar pentru boti si vizitatorii de la anumite motoare de cautare si invizibila pentru membrii.

Link to comment
Share on other sites

As avea putina grija cu metoda asta... cu ceva vreme in urma un client de pe fiverr m-a rugat sa verific daca site-ul ia fost "spart" ca i se parea lui ceva in neregula si primise avertisment in webmastertools pentru "strange activity" si ar putea contine "malicious code"... si asa a fost! Nu i-au trebuit decat cateva secunde la sqlmap sa gaseasca intrarea si nu mare mi-a fost mirarea sa descopar ca intrusul ii pusese un backlink in footer la theme si o functie care schimba toate linkurile externe pentru guest in backlink la acelasi site.

Dupa ce i-am dat raportul, clientul a trimis raport la google si site-ul respectiv a fost deindexat, doh!

...o metoda mai efectiva care am experimentat-o eu, un singur backlink in footer si o functie care sa il faca vizibil doar pentru boti si vizitatorii de la anumite motoare de cautare si invizibila pentru membrii.

N-am legatura cu respectivul client. Deseori linkurile nu le pun in footer ci in zona centrala si sunt hidden.

Link to comment
Share on other sites

Pentru inscriere webdirectoare folosesc Fast Directory Submitter,Ultimate Submitter Kit 5 Master

Analiza cuvinte Free Monitor For Google si Google web master tools :P

Off: De ce deviati de la subiect ?...nu cred ca intereseaza pe nimeni povestile voastre :) in fine...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...