Jump to content
symboss

Raportez sau nu?

Recommended Posts

Am obtinut acces la baza de date al unui site de hosting/domenii, pe el fiind 35.000 conturi.Am datele de logare a adminilor,datele de logare ,mailurile,adresele,numerele de telefon,datele pasaportelor utilizatorilor lor,sint si datele de la cpanel-uri.Pina acum am mai gasit probleme de securitate la alte site-uri mari,unele m-au recompensat,altele nu(90 % din ele).Face sa raportez administratiei sau mai bine vind datele lor?

Link to comment
Share on other sites

intrebarea mea este:

esti black hacker or white hacker or gray hacker? in functie de cum te consideri stii si raspundul la intrebarea ta... (negrul vinde si nu il intereseaza, albul raporteaza fara sa astepte recompense materiale, cenusiul le si vinde si uneori si raporteaza dar sub forma anonima ca sa nu fie identificat)

eu sunt curios cum se numeste hostul ca poate am clienti pe acolo si sa le zic sa se mute pe unul mai bun... :))

Link to comment
Share on other sites

Am obtinut acces la baza de date al unui site de hosting/domenii, pe el fiind 35.000 conturi.Am datele de logare a adminilor,datele de logare ,mailurile,adresele,numerele de telefon,datele pasaportelor utilizatorilor lor,sint si datele de la cpanel-uri.Pina acum am mai gasit probleme de securitate la alte site-uri mari,unele m-au recompensat,altele nu(90 % din ele).Face sa raportez administratiei sau mai bine vind datele lor?

daca zici ca sunt mari si ca nu ii intereseaza securitatea clientilor si a lor, foloseste-te , da-le concurentei datele, vindele, fa-le publice dupa ce te-ai folosit (anonim) si dupa aia raporteaza-le mule lor, totusi balanta nu sta nemiscata la aspectul asta fa cum crezi tu cel mai bine

p.s: fa-mi te rog o oferta si mie de reseller pe PM

Edited by eth0
Link to comment
Share on other sites

daca zici ca sunt mari si ca nu ii intereseaza securitatea clientilor si a lor, foloseste-te , da-le concurentei datele, vindele, fa-le publice dupa ce te-ai folosit (anonim) si dupa aia raporteaza-le mule lor, totusi balanta nu sta nemiscata la aspectul asta fa cum crezi tu cel mai bine

p.s: fa-mi te rog o oferta si mie de reseller pe PM

Ii intereseaza securitatea,mi-au trimis 200 $ doar pentru ca i-am anuntat,singuri si-au reparat bug-ul.Daca si o sa vind o sa vind emailurile lor clientilor,nimic mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...