Jump to content
kasmir

iPhone 4s Sau Galaxy S2

Recommended Posts

Eu niciodata nu am scapat telefonul asa ca pentru mine nu au relevanta aceste video-uri. Am avut nokia 6630, nokia n82, nokia 8900 luna, nokia e90, blackberry 8900 curve si acum HTC Desire HD si niciodata nu am spart/scapat pe niciunul. Daca esti neindemanatic si iti cad din mana ia frate un 3310 si dai cu el de toti peretii ca nu se strica. Daca a ajuns acest factor determinant in cumpararea unui telefon, cum se comporta cand il scap din mana mai bine nu va mai cumparati. Eu ma refeream la cum se simte in mana adonisslatic nu cum se comporta cand il scapi. Joaca-te cu un S2 sa vezi ce iti spun.

Link to comment
Share on other sites

@adonisslanic - O comparatie de cacat + un post de cacat din partea ta, nu ti se pare logic ca iPhone-ul sa se sparga fiind partea din fata si din spate din sticla? Cand cineva spune plastic ieftin se refera la feeling-ul care il ai in mana, daca ar fi dupa mentalitatea ta ca daca se sparge e de cacat, apai atunci nimeni nu ar mai lua masini scumpe ca daca face accident si a dat atatia bani pe ea.

Link to comment
Share on other sites

Plus ca orice om in toate minite dupa ce da o caciula de bani pe un telefon, nu se mai uita la 70-80-100 de lei pe o carcasa buna. Daca ai un hard-case pe spate nu se sparge telefonul asa ca poti dormi linistit. Sau mai bine cand stii ca iti cad lucrurile din mana ca unui mos de 80 de ani cu parkinson iti iei mereu perne cu tine sa le pui pe jos, sa cada pe moale telefonul.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca cineva isi ia un smartphone fara un case la el, deci feelingul si toate cacaturile "vanilla" sunt futile...Am case la SGS2 si nu mai am feelingul ala de care spuneti voi :\ Si am vazut ca si la iphone sunt caseuri super frumoase ^^

Edit: tot sticla e si la sgs2 http://www.corninggorillaglass.com/

In fine, discutii de genul nu au sfarsit, cum am zis mai demult, e ca un conflict intre Windows si Linux, intre GNOME si KDE. Adica fiecare cu avantajele si dezavantajele lui. Daca vreti o discutie, puneti dracu unul langa altul 2 telefoane Android, nu 2 telefoane din lumi total diferite

Edited by adonisslanic
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca cineva isi ia un smartphone fara un case la el, deci feelingul si toate cacaturile "vanilla" sunt futile...Am case la SGS2 si nu mai am feelingul ala de care spuneti voi :\ Si am vazut ca si la iphone sunt caseuri super frumoase ^^

Edit: tot sticla e si la sgs2 CORNING® GORILLA® GLASS

In fine, discutii de genul nu au sfarsit, cum am zis mai demult, e ca un conflict intre Windows si Linux, intre GNOME si KDE. Adica fiecare cu avantajele si dezavantajele lui. Daca vreti o discutie, puneti dracu unul langa altul 2 telefoane Android, nu 2 telefoane din lumi total diferite

iSHIELD.ro | invisibleSHIELD | Husa, Samsung Galaxy S II, Folie, Protectie ecran, Invelitoare, Scut, Piele, Invisible Shield

Eu am asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Am avut Iphone 4, Iphone4S, Galaxy S2 si momentan am Galaxy Nexus. Ce pot spune... la iphone inafara de faptul ca are camera foto foarte buna nu vad absolut nimic bun in el... fara jailbreak esti un nimeni... toti cu android se lauda cu aplicatii si tu stai si astepti ca poate o sa fie free. Nu am ce zice decat ca Iphone are un desing frumos, solid si o camera foarte buna. Depinde pentru ce iti trebuie. Daca esti unul care face poze si pune pe facebook iti trebuie Iphone, daca nu... Galaxy S2 ( S1 deja e cam depasit, plus ca nu v-a primi Ice Cream Sandwitch ) sau Galaxy Nexus care e fenomenal. Ador ecranul si ideea butoanelor touchscreen. Il am inca de la lansare si nu am ce sa comentez la el inca. Daca pui luminozitate medie ( 30-40 % ) te tine o zi intreaga, poate chiar o zi jumate cu utilizare destul de intensa. Sper sa te ajute ce am scris. Alegerea e a ta pana la urma. Bafta !

Edited by Starker
Link to comment
Share on other sites

Adevarat ce zice starker, faza cu aplicatiile e naspa pentru 4S momentan, ca nu exista jailbreak. Poti face un efort sa dai 30 de lei pe 10 jocuri, cele mai bune spre exemplu ca sa ai ce face. Sau daca ai vreun prieten binevoitor care plateste aplicatiile le poti lua de la el.

Link to comment
Share on other sites

Da este foarte naspa ca nu este inca jailbreak pt 4s, toate aplicatiile interesante sunt cu bani, pana o sa apara ma chinui sa iau aplicatiile cu alte conturi; Cred ca in maxim 3 luni o sa apara si pt 4s!

Galaxy s2 nu mi-am luat deoarece avusese prietena mea inainte si mergea foarte greu cand aveai instalate 1000 de aplicatii;

A doua chestie , exista foarte multi virusi in android market si sa te fereasca dumnezeu sa fi pe abonament sa-ti trimita vreo 40-50 de mesaje!

Cu ios esti c-am legat la maini fara jailbreak, dar nah!! fiecare cu plusurile si minusurile lui..

In concluzie zic ca este mai sigur ios!

Chiar acum cateva zile am avut un challange la facultate intre ios si android, toti au recunoscut ca ios > android .. chiar si tutorele care avea blackberry a recunoscut! :)) dar nah! Astept si parerile voastre!

jailbreak ptr iphone 4s e iesit de cateva saptamani .daca vrei sa ii faci jb da mi un pm

Link to comment
Share on other sites

MWC 2012: Galaxy S II a fost desemnat produsul anului

Sper ca asta sa rezolve "dilema"... :)

Best smartphone - Samsung Galaxy S II

Best manufacturer - Samsung

Si ca posesor de SGS2... nu spun decat .. superb! :)

Acuma si ala care are 1100 o sa spuna ca al lui e mai bun, cei care aveti unul dintre cele 2 sp mentionate mai sus ar trebui sa va abtineti, asta daca nu ati avut/aveti ambele produse pentru a putea face o comparatie.

Link to comment
Share on other sites

Multe posturi se refera la puterea bruta de procesare video & date.Nu cred ca o sa vad in Romania , oameni care isi iau telefon ca sa faca editari, sa joace bf3 pe telefon, ci o sa vad oameni laudandu-se cu ''noul lor smen '' , stand pe facebook si dand comentarii aiurea pe Twitter si YT. Daca chiar exista oameni , care fac editari , scuzele mele.

Un dual core apple , e cat un quad tegra aproximativ. E un fel de Intel VS AMD.

Pretul pt.

Iphone 4S e de fix 2.849.99 Ron

Samsung Galaxy SII de 1.999.99 Ron.

Habar nu am daca diferenta de aproape 900 lei merita doar pt. firma si '' materiale mai bune ''

Sa fim sinceri, romanul aude un brand , ''so' pe el cat e proaspat.

Smart- Buy Samsung GALAXY SII 4 me

Samsung GALAXY SII - Review

Apple Iphone 4 Steve - Review

Link to comment
Share on other sites

Sa imi spun si eu parerea.

Am avut inainte Motorola Defy (cu 'nspe mii de rom-uri ca sa mearga clean). L-am dat chiar daca toata lumea zicea ca Android > iOS si mi-am luat iPhone 4. Pot sa spun ca aplicatiile sunt mai scumpe insa iOS-ul merge lacrima, nu bug-uri, nu freeze-uri, nu se inchide ecranul din senin, meniul merge clean adica nu grelut sau in frame-uri. Un telefon cu iOS va fi peste unul cu Android la multitasking si am mai facut o comparatie intre camera acestuia de 5mp fata de 5mp de la Galaxy S, nu se compara la culori.

Votez pentru iPhone 4S, mie 4-ul imi merge impecabil.

Link to comment
Share on other sites

GS2 pt cateva simple motive :

1) costa mai putin !

2) android e open sorce si comporta in general doar avantaje (cineva zicea de virusi ? ii zic doar " Ignorance is a blessing !!";-) )

3) GS2 copiat de pe iphontzi .... ? bitch please -.-' gs2 are 2 butoane touch langa home, e mult mai subtzire, mult mai lejer, iphone 4/4s la cat de greu e imi da senzatia de 3310(caramida) cu baterie de plumb ! .... in fine ar fi si alte avantaje

dezavantaje ? da are desigur... nu stiu daca la totzi dar GS2u' meu nu consuma ci SUGE bateria :)) , si mai are si alte dezavantaje minore la care cel puntin eu sunt dispus sa renuntz decat sa imi iau iphontzi si tot ce e avantaj pt GS2 sa se transforme in dezavantaj pt mine :-)

tot ce e spus mai sus e doar parerea mea !

Offtopic ! plm nu comparatzi IOS cu Android pentru un simplu' motiv este adevarat ca ios merge mult mai in "sincronie" cu hardwareul apple .... in schimb daca va uitatzi la android merge pe o gramada de deviceuri ...in curand si pe rashnitza de cafea :)) in schimb ios daca nu are hardware apple potzi sa ii sufli in curutz cu palnia ca acolo moare ;-)

Edited by Dark_4ngel
Link to comment
Share on other sites

Depinde de utilizator, si de ceea ce vrea de la al sau telefon; plm, le am pe amandoua, si Iphone 4 este frumos, si practic, si merge beton, are display lacrima, dar are si lipsuri. Este un telefon de asortat la costum, elegant si aspectuos.

Samsung este de luat la munca, este versatil, si customizabil, diferentele dintre ele, sunt de gust.Unii prefera vinul sec, altii dulce, unii, unii alb, altii rosu, unii wisky cu ghiata, altii sec, altii cu cola, sau redbull.

Este o chestie pur si simplu de gust, eu sunt beat, si comentez la un post, inviat de un prost, postul vechi de 1o zile, prostul nou.

Dovada: https://rstcenter.com/forum/search.php?searchid=323864

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...