Jump to content
Andrei

DefCamp 2011 @Iasi - conferinta regionala de hacking & INFOSEC

Recommended Posts

Ma scuzati. Atunci imi pastrez comentariul mai putin insulta. :-)

Da si tu un edit sa nu ma ia lumea de prost. Din articolele ce le ai scrise pe worldit te credeam mai destept... sau ai vreo tema care nu are diferente intre un quote si raspunsul la el, oricum eu iti tineam partea ca prostul ala s-a bagat cu SF-urile lui.

in fine...

Link to comment
Share on other sites

Cei care nu ati venit nu au idee ce au pierdut. Un eveniment mai mult decar reusit, la care s-au prezentat in medie cam 100 de persoane (fara preasa).

Prezentarile au fost toate "pe alese", care mai de care mai interesanta.Prezentarile au avut si momente amuzante in care cei din sala discutau in contradictoriu pe tema prezentarii, sspeaker-ul fiind lasat deoparte. In concluzie abia astept editia viitoare.

Link to comment
Share on other sites

Sincer, nu stiu de ce s-ar lasa cu injuraturi in thread-ul asta, adica cine face asta, inseamna ca este un retard. In primul rand, am observat comportamentul asta de rahat in multe cazuri aici. Nu am idee de ce nu puteti sa sustineti o conversatie prin argumente, iar daca ele nu mai sunt atat de solide, sa va retrageti frumos din conversatie, in loc sa incepeti sa injurati si sa aruncati cu namol peste proiectele unui om.

Nu-l cunosc pe Andrei, am intrat de 10-15 ori pe blog la el, insa ideea asta cu defcamp-ul este laudabila. Sunt de acord ca poate s-au strecurat ceva greseli pe undeva, insa asta nu este un motiv sa va comportati asa. Uitandu-ma peste pozele cu Andrei de la DefCamp, sunt convins ca nu are mai mult de 22 de ani (cred ca nici atat). E, omul asta a pus la cale cele doua evenimente, timp in care unii din noi deschideau thread-uri sinistre pe RST cu scam-uri de facebook, balarii de yahoo messenger si atacuri preacurvesti cu nologine.

Sincer, imi pare rau ca sunt la aproape 3000 de km de Romania, iar timpul, familia cat si job-ul, nu mi-au permis sa ajung la unul din cele doua evenimente. Sfatul meu este sa invatati sa respectati munca oamenilor, mai ales daca doresc sa faca ceva frumos pentru comunitate.

Docmai deasta prefer sa am un blog simplu pe care sa fac tutoriale sau sa vorbesc despre IT, fara sa fiu deranjat de orice scroafa homosexuala cu chef de injuraturi sau de vorbit despre psybnc-uri, emech, fud-uri, sniffere, scam-uri diverse de facebook.

In rest, ce sa zic, observ ca Laba si Maneaua sunt la nivel de cinste.

Link to comment
Share on other sites

@black01 In urmatoarele zile public si inregistrarile video ale prezentarilor iar imediat cum gasesc prezentari le voi incarca pe canalul slideshare al conferintei.

@tromfu Nice.

@HellScream @tex Mersi baieti. Totusi, nu am fost singur, nu as fi putut face tot fara cei care au venit sa povesteasca din experientele lor si cei care au pus si au ajutat cu cate ceva pentru a pune cap la cap si sa iasa. :-)

PS: Da, am ceva mai putin de 22.

LE : Primele fotografii : http://www.facebook.com/media/set/?set=a.176543712443419.34986.116250668472724. In urmatoarele zile vom adauga si alte fotografii si procesam cei 50gb de inregistrari apoi incercam sa le incarcam somehow. :)

Edited by Andrei
Link to comment
Share on other sites

Daca sunteti mai multi interesati din cei care s-au prezentat la Iasi si au rezistat pana la prezentarea cu High Security Webserver as putea sa il mut in ip public sa mai incercati.Astept sa ziceti ce si cum.Nu il mut pentru 1-2 persoane...dar daca sunteti mai multi merita sa iau un ip public si sa il urc.

Link to comment
Share on other sites

@PingLord Ar fi frumos. Eu ma bag. Chiar vreau sa ma mai joc cu el.

@Aricamar Daca nu stii nu comenta. Pozele alea sunt niste colaje din timpul seminariilor. In ele apar DOAR cei care vorbit. La partea cu " sunteti falsi si copii (poate pusi de cineva sa se afirme in cuantumul firmelor de IT SEC deschise) " nu dovedesti decat cat poti fi de raatat. Te invit sa il iei de mana pe eth0 si sa va pupati pe gura amandoi.

Link to comment
Share on other sites

Ar fi interesant sa punem la punct o arhiva cu video-uri, sunt convins ca sunt persoane interesata. Daca e nevoie pot pune la dispozitie un VPS cu Wowza media server stream in rtmp ce poate fi rulat apoi cu flash player pt video, nu prea mult spatiu fizic pe server ca am ssd-uri si banda 1Gb/s in Romania, si 100Mb/s extern.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...