Jump to content
d3v1l

Se cauta Web Application Penetration Tester

Recommended Posts

salut,

nu de recent am fost angajat pentru o firma din UK care pe langa altele se ocupa de Penetration Testing..Acolo am reusit sa intru in contact cu o firma italiana cu sediul in Bucuresti care cauta un baiat interesat sa munceasca,legal si cu contract pentru ei.Oare e cineva aici interesat?

Cerintele ar fi ...evident,limba engleza scrisa si vorbita ( nu neaparat la perfectie ) o vasta cunostinta in penetrarea web ( vei lucra atat manual cat si cu scannere,deci asta nu e o problema ) si spun ei..putin web development..Oricum,din moment ce sediul e in Bucuresti cel mai recomandat ar fi ca cei interesati sa mearga direct acolo pentru un interviu..Salarul e acceptabil iar munca la fel..mai ales ca are de-a face cu ceea ce ne place :)

Cam atat..mai multe detalii nu am.oricum daca e cineva interesat sa-mi dea un pm si il voi pune in legatura cu ei...

multumesc,

Link to comment
Share on other sites

Pai ca sa se angajeze careva de aici firma ar trebui sa garanteze urmatoarele lucruri:

1. Disaster Recovery

2. Personal pt Report writing

Tentativa de penetrare f?r? ?ansa de a recupera dezastrul creat ar suna mai bine

Aici se poate face testing la DOS si copy&pastesqlinjection

Daca aveti un tool automat pentru penetration testing va trimitem un consulent sa apese butonul Start

In schimb se cere un salariu mare sa acopere prostia.

Asteptam un raspuns.

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...