Jump to content
The Crow

"Profesor" in hacking

Recommended Posts

Salut! In ultimul timp m-am ocupat cu diverse chestii aiurea, si am ajuns la urmatoarea concluzie: imi pierd timpul cu ele si nu ma ajuta cu absolut nimic. Si as vrea sa ma reapuc de hacking (acuma nu vreau aluzii gen mare hecar ce eram). Problema e ca nu mai stiu mai nimic, si as vrea sa stiu daca e cineva pe aici care se ocupa in domeniu si care isi poate rezerva o bucata din timpul lui sa-mi fie profesor, ca sa zic asa. Voi astepta un raspuns, sper sa fie cineva care sa ma poata ajuta, pe viitor voi ramane dator, eventual voi incerca sa-l recompensez. Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

man sunt atatea tutoriale pe net despre orice, pe youtube video iti arata pas cu pas, zici ca ai timp liber deci poti sa o iei usor de la basic, multe lucruri o sa le inveti mai bine singur, nu o sa-ti dezvaluie nimeni trucurile lor fiindca de asemenea au pierdut timp si au investit efort in acumularea cunostintelor

ptr diverse nelamuriri cu siguranta te vor ajuta cei de aici insa sa iti dea mura'n gura nici ca o sa gasesti

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

eu nu prea inteleg partea cu

as vrea sa ma reapuc de hacking[...] Problema e ca nu mai stiu mai nimic, si as vrea sa stiu daca e cineva pe aici care se ocupa in domeniu[doh] si care isi poate rezerva o bucata din timpul lui sa-mi fie profesor,
Edited by ripoff
Link to comment
Share on other sites

Salut! In ultimul timp m-am ocupat cu diverse chestii aiurea, si am ajuns la urmatoarea concluzie: imi pierd timpul cu ele si nu ma ajuta cu absolut nimic. Si as vrea sa ma reapuc de hacking (acuma nu vreau aluzii gen mare hecar ce eram). Problema e ca nu mai stiu mai nimic, si as vrea sa stiu daca e cineva pe aici care se ocupa in domeniu si care isi poate rezerva o bucata din timpul lui sa-mi fie profesor, ca sa zic asa. Voi astepta un raspuns, sper sa fie cineva care sa ma poata ajuta, pe viitor voi ramane dator, eventual voi incerca sa-l recompensez. Multumesc anticipat!

Este important sa-ti reamintesti ceea ce stiai, (Si as vrea sa ma reapuc de hacking...)...deci lecitina, si/sau GinkoPrim - Sprijin? circula?ia, ajut? memoria

Dupa ce-ti reamintesti, fie o iei de la zero,fie va fii ceva de capu tau, da va trebui sa dai un test psihologic, pentru stabilirea profilului, a abilitatilor, a ceea ce ti s-ar potrivi.Eu zic sa-l cauti pe Pax, el da meditatii.

Link to comment
Share on other sites

man sunt atatea tutoriale pe net despre orice, pe youtube video iti arata pas cu pas, zici ca ai timp liber deci poti sa o iei usor de la basic, multe lucruri o sa le inveti mai bine singur, nu o sa-ti dezvaluie nimeni trucurile lor fiindca de asemenea au pierdut timp si au investit efort in acumularea cunostintelor

ptr diverse nelamuriri cu siguranta te vor ajuta cei de aici insa sa iti dea mura'n gura nici ca o sa gasesti

Multumesc frumos, nu este vorba nicidecum de "spargerea parolelor de mess" sau "coduri cantar" sau mai stiu eu ce. Mai am idee cat de cat cateva lucruri minore, o sa incerc sa iti urmez sfatul. Nicidecum nu vreau mura in gura, sunt dispus sa invat orice, insa la unele lucruri nu ma prea descurc, si am nevoie de ceva ajutor.

+ REP!

Hacking sau VisualHacking chemat si Hacking2011 in prezent , daca mai astepti pu?in la anul iese un nou release 2012 cu o noua licenta si e mai usor de invatat cu un nou slogan "What you see is what you get"

Multumesc frumos, imi poti da un link ceva? Pe Google am dat de cu totul altceva...

+ REP!

Link to comment
Share on other sites

Pt inceput eu propun sa te apuci sa inveti un limbaj de programare. Ceva care sa te ajute in ati face singur ce ai nevoie. Uite...spre exemplu eu am postat un open source de la un "hotz" de parole. E veche metoda..dar inca foarte eficienta. Invata-l pe ala spre exemplu. Invata ce face, DE CE FACE..si CUM face. Incearca ca atunci cand iti iei de pe net fel de fel de tool-uri...SA LE INTELEGI cum lucreaza. Apoi fa singurel unele si incearca sa le combini. Eu asa invat.

Link to comment
Share on other sites

Invata PHP sau Python. Sunt usor de invatat si te ajuta in ceea ce ai tu nevoie sa faci.

Apuca-te sa intelegi foarte bine cum functioneaza lucrurile. Atunci cand le intelegi cu adevarat, vei putea gasi modalitati de exploatare a lor.

Informeaza-te.

Exista acolo mii de oameni care cauta fel de fel de principii/modalitati de exploatare a unor sisteme la nivel general, aplicabile in particular. Multi dintre ei dau drumu in mod gratuit la aceste informatii pe internet. Nu e nevoie decat sa cauti si sa citesti.

De ce vrei sa fii "hacker"?

Ti se pare cool?

Link to comment
Share on other sites

Invata PHP sau Python. Sunt usor de invatat si te ajuta in ceea ce ai tu nevoie sa faci.

Apuca-te sa intelegi foarte bine cum functioneaza lucrurile. Atunci cand le intelegi cu adevarat, vei putea gasi modalitati de exploatare a lor.

Informeaza-te.

Exista acolo mii de oameni care cauta fel de fel de principii/modalitati de exploatare a unor sisteme la nivel general, aplicabile in particular. Multi dintre ei dau drumu in mod gratuit la aceste informatii pe internet. Nu e nevoie decat sa cauti si sa citesti.

De ce vrei sa fii "hacker"?

Ti se pare cool?

Nu, m-am exprimat poate gresit. Nu vreau sa devin hacker, dupa cum am spus intr-un post anterior nu sunt genul de "hecarel", am idee cat-de-cat cum se procedeaza, ma descurc in "d-ale calculatoarelor". Nu extraordinar, dar pot afirma, fata de multe alte persoane (nu neaparat de pe acest forum), ca ma pricep.

Link to comment
Share on other sites

Lumea taie porcii si tu cauti profesori ?

Cauta dupa 5-6 ianuarie , cand se termina palinca .

Un profesor adevarat, invata pe altii tot ceea ce stie, inclusiv sa bea, si sa taie porcii

+ retete de preparat carnatii, cartabosi, jumere, proceduri/timing de afumatoare, php, pyton, c, c++, asm, muraturi si tuica, asa ca zii leacuri contra mahmurelii.

Foarte important; cand sunteti morti de beti, nu dormiti pe spate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...