Jump to content
Nytro

Mici probleme tehnice

Recommended Posts

Momentan intampinam mici probleme tehnice.

Nu au fost sterse conturi/topicuri, ci au fost niste probleme (cu baza de date) si am pus un backup de azi de la ora 12:00 parca. Din aceasta cauza au disparut utilizatori si topicuri.

Acum ar trebui sa fie ok, dar e posibil sa mai apara astfel de probleme. Dar se va rezolva (tex rullz) in cel mai scurt timp posibil.

V-as ruga sa nu imi mai trimiteti PM pentru orice problema si sa postati aici sau in topicul cu "RST upgrade", pentru a fi mai usor de sesizat toate problemele.

Link to comment
Share on other sites

Guest HellScream

"Mica" mea problema tehnica, este in felul urmator.

Mi-a "disparut" userul, si am creat altul identic.

Rugamintea mea este ca un admin sa imi repuna pe cont statutul de Bautor de absinth si punctele de reputatie. 4 rep pwer si 73 de puncte. Multumesc frumos.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu, o sa ma uit in baza de date sa vad ce se intampla de fapt.

HellScream: Am facut modificari prin baza de date si acum ar trebui cel putin partial sa fie Ok. Spune-mi ce probleme apar, inainte sa fac acelasi lucru si pentru alti membri. Practic ai pierdut datele de pe noul cont, dar ar trebui sa fie ok datele de pe vechiul cont. Acum plm, depinde ce cacat s-a mai "sters" (a disparut) din baza de date.

Edited by Nytro
Link to comment
Share on other sites

Mai e o problema, cel putin la mine. Ma uit pe forum la "What's new" dupa care dau "mark forum read"(Daca dau dupa asta "what's new" imi zice "Sorry, there are no new posts to view." deci posturile s-au marcat ca si citite, totul pare ok). Dupa ceva timp intru iar si dau "what's new". Problema e ca imi apar iar threaduri pe care le-am marcat ca si citite dar nu sunt posturi noi in acel thread. Nu se intampla de fiecare data.

Link to comment
Share on other sites

Pff, de maine nu cred ca vor mai fi astfel de probleme.

Ii rog pe cei carora le-au disparut conturile sa posteze:

1. Username - Sa isi creeze unul identic (cu membri VIP voi discuta in particular)

2. Link catre un post de pe vechiul cont sau user ID-ul username-ului vechi daca il stie

Dar mai bine verific ce alte probleme pot sa apara, pe unde mai sunt foreign keys cu user id-ul vechi. O sa ma ocup diseara de asta daca am timp.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest llegollas2

+1 si aici

username LLegoLLaS

link : http://rstcenter.com/forum/44062-freebsd-ftpd-proftpd-freebsd-remote-r00t-exploit.rst

id nu il stiu

nu ma intereseaza avatar/lista prieteni sau semnatura.Prefer rep/pmuri/nr posturi/data inregistrarii si infractiuni

posts: in jur de 1250 nu stiu sigur

rep power 5, nuj cate puncte (in jur de 30-35)

join date Martie 2008

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...