Jump to content
eth0

Flagrant de un milion de dolari la Iasi !

Recommended Posts

Flagrant de un milion de dolari la Iasi - Social - Observator Antena1

Ofiterii FBI si politistii italieni si-au dat mana pentru a organiza la Iasi, alaturi de anchetatorii romani un flagrant de un milion de dolari! Un general din armata Ucrainei a fost retinut intr-o banca din centrul Iasului, alaturi de alti doi cetateni straini. Cei trei se pregateau sa ridice un milion de dolari. Nu erau banii lor. Suma uriasa a fost furata prin fraude bancare repetate si tranzactii neautorizate.

Link to comment
Share on other sites

1. se poate ridica, orice suma, cu x conditii, cum ar fii:

- orice ridicare de cash, ce depaseste 10k euro, trebuie anuntata, cam cu 48 de ore, inainte; in timpu asta, se verifica, astia stiu, o o lege, ce dreak....O.N.P.C.S.B.

- orice cerere de ridicare numerar neanunta, peste limita 10k este comisionata cu 2-5%, si este verificata in secunda 2

- se cere justificarea folosirii sumei, + ca banca iti asigura gratis paza, paza pe care o poti refuza, sau nu.

2. dreak sa-i duca, la puscarie cu ei, ca-s si prosti, si ne fac de ras

3. inainte de a traversa strada, fii sigur ca ai in fata o zebra, ca semaforul e verde (cam ca dolarii), ca nu vine nik, din stanga sau dreapta, si ca nu auzi sunete similare cu cele din nfs: documenteaza-te, fii informat

Edited by firewind
Link to comment
Share on other sites

Nu o dau in conspiratii dar sa salti un general ucrainean apropiat de voronin, iuschenko si alte personalitati pro ruse imi suna a mai mult decat 1 mil de $

Milionu' mi se pare doar pretextul legal sa il retina pentru alte informatii.

Mi se pare umpic hilar ca il salta la 1 mil $ de ce nu la 500.000 ? Doar banii aia sau adunat treptat, nu?

L-au lasat frumusel sa isi faca treaba si au asteptat momentul prielnic sa il salte, gen cand e el in persoana inafara ucrainei la ridicat si deci in controlul lor.

Si pana face Ucraina stiu eu ce cereri de extradare sa fie judecat la ei pe motiv ca e general in armata lor si draga doamne 'pestisor prea mare' si 'le pune siguranta in pericol' il mulge serviciu roman de informatii cu americanii de tot ce stie baietu.

Oricum, misto :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...