Jump to content
eth0

Intrebare UPC - RCS-RDS

Recommended Posts

Eu sunt multumit de rds.Am un fir utp de net, + un modem chinezesc wireless (mf 1xx), + wifi unde este.

UPC nu are deastea, deocamdata.

Ca si idee, niciodata nu am descarcat cu mai mult de 5-7 mb/s, iar upload, cam 3-5 mb.

Situatia se schimba daca vrei chestii "profi" ca servere, hosting, etc, aici deja esti limitat, da pt acasa, nu-i diferenta.

Link to comment
Share on other sites

eth0 e clar ce "hacar" esti. Daca pui intrebari de genul asta....m-am lamurit si cu tine.

Mai "internautule", dute si studiaza cate o oferta de la fiecare furnizor de servicii. In cazul tau UPC si RDS. Uitate apoi la istoricul firmei. Apoi la infrastructura. Cand RDS-ul dadea net la punga prin cablu coaxial si o infrastructura facuta la mijto, UPC-ul nici macar nu exista.

Unde pula mea ai tu viteze pe retea LOCALA la UPC??? Tu faci LAN prin cablu coaxial(nu ne referim la retelel BNC)? Esti un mare cunoscator de retelistica. Daca tu faci confuzie intre F11 si Fibra optica, atunci fugi de politie ca te cauta. Si nu pt "heching" .

Pt restul cu dorinte "aventuriere". Upc-ul asa de bine a stiut sa isi satisfaca clientii, incat bietii oameni de "bine" ce le era, nu stiau cum sa fuga mai repede la alte retele. Saracii oameni luau in calcul chiar si parlitul de ROMTELECOM, doar ca sa scape de "buna si stabila" retea de la UPC

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...