Jump to content
malsploit

Jurnal Seo

Recommended Posts

Nu M-am consultat cu benny (mi-a trimis doar un PM) si am hotarat sa incep sa exploatez un keyword relativ bun(cred).

Keyword-ul sufera de 12000 de cautari lunare,are un cpc de 6-7$:

025889681.jpg

Numarul de pagini indexate de google cu acest keyword este relativ mare:Aproximativ 48.100.000 (de) rezultate.Primele 5 rezultate au PR2:

025889680.jpg

Deja am inceput sa caut prin yahoo!answers,google groups,forumuri si bloguri chestii legate de micronisa mea.Mi-am setat google alerts sa ma anunte cand apare ceva nou(destul de des).

Blogul este hostat la blogger.Numele blogului este keyword-ul de mai sus.Am pus 15 postari(deja am 76 de commentarii).Continutul este unic si original.Postariile in engleza au in jur de 500-700 de cuvinte.Frecventa keywordului variaza de la 7% la 10%.Am pus imagini cu atributul alt='main keyword'.Am folosit headlines cu keyword + variatii de keyword si metataguri.

Acum astept.

Reclamele le pun doar dupa ce ajung pe prima pagina.

PS:Nu voi folosi nici Xrummer,scrapeBox sau alte BHS tools.

Edited by hate.me
Link to comment
Share on other sites

Daca nu am facut/voi face nimic e logic ca nu vreau sa mi se ofere credite, fara suparare dar nu ma amestecati in proiectele voastre sau ceva

beni.. relax... stai calm... omu a fost binevoitor doar si e de apreciat ca a vrut totusi sa mentioneze ca l-ai ajutat chiar si cu un sfat... mai conteaza ?! am incercat si eu sa dau sfaturi pe aici si m-au mentionat doar la virgula dintre injuraturi asa ca bucurate cat de putin... ;)

Am inteles, chiar sunt curios :)
esti sigur ?! :) Edited by macs
Link to comment
Share on other sites

beni.. relax... stai calm... omu a fost binevoitor doar si e de apreciat ca a vrut totusi sa mentioneze ca l-ai ajutat chiar si cu un sfat... mai conteaza ?! am incercat si eu sa dau sfaturi pe aici si m-au mentionat doar la virgula dintre injuraturi asa ca bucurate cat de putin... ;)

esti sigur ?! :)

Da sunt, de ce intrebi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...