Jump to content
macs

[Oferta Munca] Micro-Jobs Market

Recommended Posts

Jobul tau e pending in draft si eram pe punctul sa il sterg. ai niste taguri de intrec rst-ul la alexa in 2 luni. Oricum, crezi ca o sa vinzi ceva cu jobul ala? suportul nu e inca configurat.

De ce nu? oameni sunt lenesi, iar lenea costa :).Nu ma intereseaza sa vand, sa fac bani sau chestii de astea. Am vrut sa vad care, ce si cum mai mult, pentru ca ideea e interesanta.

Link to comment
Share on other sites

abosami2000	I will review your website on Alexa and Google Plus for 2.00 $	10-Jan-2012 14:17:17	 1.60 $

:D macs am primit o comanda de la unu cu un site in araba :)) de ce numai 1.60 daca ai zis ca e free? mersi oricum ;) ar trebuii sa pui un chat sau un forum acolo ca sa vorbim ca oricum daca e free cine cumpara o sa prefere acolo decat sa ia teapa.

Link to comment
Share on other sites

@sweby oferta ta e online.

@inimini Pls nu mai posta aici decat daca este necesar. nu vreau sa ma traga de urechi adminii ca folosesc forumul in scopuri personale. O sa ma gandesc la un chat sau un mini-forum in DONErr unde sa se poata vorbi liber. Ai primit mai putin cu 0.40 din cauza la paypal. Eu nu ti iam luat :D DONErr este si o sa ramana free.

ps:

- stiu ca multi care au vazut postul aici au spamuit siteul cu oferte. ma, oricum ajung in draft si daca vad titluri tampite nici nu le verific. va rog pastrati putina seriozitate. am si am avut toata bunavointa sa pun DONErr gratis si sa il anunt aici pentru prima data cu toate ca am fost avertizat sa nu o fac aici si sfatuit sa nu il las free.

- pentru cei mai sceptici, cred ca inimini poate confirma functionalitatea site-ului dupa 3 zile de la deschidere desi o comanda a fost facuta de un client de al meu din fiverr ;) arabul, n-am nici o trebaba :))

fair play!

Link to comment
Share on other sites

e o mica problema, mi-am facut cont si am dat order, asa de chestie, pe " I will Secure and pentest your website for 20.00 $"

si imi ramane in "Please wait, your order is being processed..." , de 30 d eminute e tot asa...

- mi s-a mai spus de problema asta si culmea ca la mine si peste tot unde am testat nu imi iese. Banuiesc ca poate fi vorba de vreun java sau firewall la voi in calc care nu functioneaza bine sau configurat gresit.

- la fel, donerr trece prin-un CDN (reverse proxy & web firewall), daca ati folosit calcu vostru si IP-ul de pe care intrati pentru SPAM sau "hack" pe alte site-uri, s-a mai intamplat sa nu lase pe multi sa treaca de anumite filtre.

- nu am avut prea mult timp si sapt asta o sa ma ocup mai mult timp de functionalitate si design.

hope it helps.

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca ar trebui sa faci cumva ca posibilul cumparator sa ia legatura cu vanzatorul, pentru mai multe informatii de exemplu eu ca si cumparator as vrea sa stiu ce servicii intra

"I will Secure and pentest your website for 20.00 $", spre exemplu. si partea rea e ca nu pot sa aflu, deci automat este un minus, e ca atunci cand te duci la magazin si cumperi ceva nou si nu scrie decat numele, il pui la loc, decat sa risti sa contina nush ce, asta e parerea mea ca posibil cumparator

Edited by Skribul222
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate, totusi nu uita ca este beta. De moment nu este foarte stabil si multe functii lipsesc sau nu functioneaza. Important este ca se poate vinde si cumpara... Sunt foarte aglomerat in ultima vreme dar sfarsitul asta de saptamana o sa pun online un mini-forum sau un chat si mai lucrez la site.

Link to comment
Share on other sites

Ar ajuta mult dar poate reusesti sa pui un mic loc de descriere la aferte, adica atunci cand da omu click pe o oferta sa ii scrie mai multe detalii date de comerciant. Am inteles ca este in versiunea beta, dar pana la urma aceasta va fi baza pentru situl adevarat care banuiesc ca urmeaza, si exact de asta incerc sa imi spun parerea, eu nu cred ca va fi un site foarte cunoscut, eu stiu ca asta va fi.

Link to comment
Share on other sites

Back Online!

- reparate multe din problemele de cumparare si design imbunatatit.

- toti cei care aveti cont in DONErr va trebuii sa va resetati parola. sorry!

- free CHATroll numai pentru membrii.

Skribul, in descriere poti pune destule detalii ca sa iti convingi cumparatorul de oferta ta. Foloseste imagini si daca ai un filmulet cu o descriere pe youtube e si mai bine.

Link to comment
Share on other sites

nu e spam... e inchis din lipsa de timp... o sa revina in curand... mult mai simplu ;)

si @Florina94, te-ai inregistrat special sa ne uimesti ca la 2 minute sa te si corecteze ElChief !?

Rog pe cineva din staff sa trimita topicu' asta la cosh daca considerati necesar!

Edited by macs
Link to comment
Share on other sites

Sal'tare la toata lumea... ma bucur sa regasesc site-ul online (nu am mai vizitat de mult forumul si bookmarkul meu era vechi)

Am fost intrebat si sfatuit de foarte multe ori sa reiau idea de DONERr si sa creez un loc pentru freelance-ri sa vanda rapid si fara comisioane asa ca am pus online DEXTER [r] Do The Right Thing!

Ideea este aceeasi de la inceput, platile prin site se primesc la 24-72 ore dupa ce cumparatorul accepta si voteaza livrarea (mai putin comisioanele de transfer, i.e paypal 6%+0.35c)... DAR, am adaugat si un sistem de plati directe pentru vanzatori, in conturile lor de paypal.

edit: ca sa primesti plata in contul tau te paypal va trebuii sa iti creezi un button de vanzari/donatii, copii ID-ul unic de la buton si il adaugi in contul de pe dexterr.

Pretul joburilor de pe site sunt FIXE, 7$ (de moment)

DEXTERr nu este doar sistemul classic de vanzare i.e fiverr, se poate cere plata in contul propriu de paypal si site-ul poate fi folosit si ca portofoliu pentru toti cei care vor sa isi vanda munca direct. In prezent lucrez la plati directe pentru PayZA, Skrill, Liberty Reserve si BitCoin.

Idei, sugestii, opinii... sunt binevenite!

------------------------------------

edit:

Full AdSense Revenues! - adaugativa contul de adsense in profil si pe toate paginile joburilor voastre + pagina de profil (numai pe paginile proprii ale fiecaruia) va aparea un banner 768*90 in partea de jos a paginii.

Edited by macs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...