Jump to content
Stealth2

Cine-i ratatul?

Recommended Posts

Salut.

Eu sunt llegolas, detinatorul site-ului Forumul 4Metin - Servere Metin2, Tutoriale, Clienturi, Homepage-uri, Descarcari, Discutii, Ajutor, Ghiduri si Noutati.

Dupa petrecerea de revelion, mai exact astazi dimineata, cand am incercat sa imi accesez unele conturi (precum Yahoo! Messenger, PayPal etc) am observat ca parolele au fost schimbate.

Am vazut pe forumul meu un topic in care un user cu numele TinKode a facut un topic si a expus imagini cu conturile.

Nu stiu cine e, chiar nu ma intereseaza, dar tipul asta o sa aibe probleme mari.

Este un ratat, sa zic sincer, fiindca am luat toate datele lui si probabil va raspunde in instanta. Situatia nu ramane asa. eXtreamSHOP (eXtreamHOST)

Pentru Nytro: te rog sa stergi toate datele cu privire la persoana mea din acest topic, nu doresc sa fie publice si nimeni nu a fost autorizat de a le expune in mod public si direct.

PS: Am sters topicul de pe forumul meu, topicul a carui autor pretinde a fi TK (adevaratul sau nu, nu stiu)

Edited by llegolas
Link to comment
Share on other sites

Deci bai llegolas, ce date ai tu ale lu tk? serios acum.. chiar crezi ca toti suntem copii de 12 ani? sa ne sperii tu cu instanta?=))

In primul rand TU! nu ai avut grija de forumu ala pricajit! eu sunt kevin m. si o sa vin sa imi fac cont pe forum la tine!

tk trebuia sa lasi blogu ala al tau, sa vada aici si nenea, ce poate sa obtina cu "datele" tale.. !

Daca ti-ai luat-o in gura ca nu ai avut grija de forum. Taci si inghite! altceva nu poti sa faci! decat sa ai grija data viitoare!

Buletinul ala era al tau? =)) crede-ma prietene tu ai intrat in sectia de politie doar sa iti faci buletinul, sti macar in ce consta datul in judecata? (MUULLTI BANI, avocati, timp, acte, dovezi, martori, spagi!) sti ce ii trebuie lu tk sa scape :)) nimic....

Dute si joaca metin.. vezi-ti de viata!

P.S: ca in orice telenovela sau "forumovela" pana nu se ajunge la cateva pagini de ordinul zecilor, nu se termina..

P.S^2: Llegolas: ia de aici sa te calmezi! e dubstep!

Edited by DuTy^
Link to comment
Share on other sites

Nu va suparat ca ma bag in acest topic dar nu vreau sa mai deschid unul aiurea.

Vreau sa va pun o intrebare...

Intrebarea suna in felul urmator:

Este adevaratul TinKode sau este o copie pe acest forum WorldTutorials - Vezi subiect - Prezentare TinKode ,iar daca nu este adevaratul sa stiu sa il expediez...

(Sunt administratorul comunitatii WorldTutorials [Hectore])

Link to comment
Share on other sites

Este un ratat, sa zic sincer, fiindca am luat toate datele lui si probabil va raspunde in instanta. Situatia nu ramane asa. eXtreamSHOP (eXtreamHOST) 

Nu ai ce face cu ele daca le ai.A fost greseala ta ,platesti pentru ea .Firma de host la fel ,nu are nicio obligatie fata de tine din pct. de vedere al unei 'spargeri' ,tu esti webmaster-ul nu ei.A,ca ti-a spart contul de client,aia e altceva si sigur ca iti vor schimba parola la el .Fa si tu ceva util si verifica toate ip-urile de pe care a postat ala poate nu e doar unu (ES)

ceva e dubios aici ,tinkod* ne lamuresti putin ?

Link to comment
Share on other sites

Ceva e dubios acel "tinkode" de pe 4metin a avut acelas ip si cand a intrat pe WT si s-a laudat ca (virgula) cauta un grup de hackeri pentru urmatoarea spargere. Eu sunt moderator acolo si cand a intrat pe chat pot sa ii vad ip-u si tara de unde este... avea acelas ip spus mai sus ce-l cu 127 sau 137 nu mai stiu exact. Deci cam inseala pe toti daca nu este cel original.

Link to comment
Share on other sites

@all si daca lasa tinkode mancarea din mana , pune mana pe mouse si va expediaza de unde ati venit , mult o sa va placa nu ?

tk de pe worldtutorials sau 4metin e un copil care s-a dat drept tinkode ca sa aiba o oarecare imagine in fata celorlalti .

tinkode adevarat probabil e putin suparat si inacelasi timp rade de aiureala ce se petrece aici

eu probabil voi fi contrazis si asa mai departe , daca voua va place " rahatul " gogogo , swim in el .

Link to comment
Share on other sites

baieti creca am gasit si cine e plagiatorul lui TinKode -->>id: darius_bazatul2008 (in caz ca vreti sa purtati discutii cu el). Si intr-adevar cel de pe worldtutorials nu e adevaratul pentru ca l-am pus sa intre pe rst ca zicea ca are cont aici si iam zis sa raspunda si el la acest topic si na mai raspuns.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...