Jump to content
GoogleMe

Social Engineering Method

Recommended Posts

Le-am mai citit aproape pe toate de pe HackForums, treaba este atunci cand le dai adresa ta! Iti pot face ceva daca gasesc cumpoaratorul original? Adica ei nu stiu cui au vandut? Au vandut lui Gheorghe, i-au luat numele datele alea alea si peste 1 an Vasile vrea sa fac rost de o tableta, ii da seria pe care a furat-o de la Gheorghe si cand ii da si datale nu-l pot intreba: Ba da noi am vandut-o lui Gheorghe ce cauti tu? Dar ar putea spune si el ca Gheorghe a revandut-o, dar...

M-am mai gandit la cazurile cu magazinele mari, gen eMag, daca o cumpar de la eMag garantiea o primesc de la eMag (care la randul lor au garantie de la firma respectiva?) sau pot sa o trimit direct? Nu prea mii clar...

Poate ma lamureste cineva!

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

daca ar fi asa usor...

nu mai visati!

Cum spuneam si in celalalt thread, fazele astea merg de FOARTE mult timp, au mers, merg si inca vor mai merge pana vor bana probabil de tot multe tzari, printre care si Romania. Multi idioti si-au dat adresele personale pentru a primi produsele si in cazul unor anchete serioase se vor arde urat.

Link to comment
Share on other sites

prost sa fii sa ti dai adresa. Mai ales ca astia de la curier rapid se intalnesc cu tine in fata blocului sau oriunde zici tu. Daca bagi o scuza buna iti da produsu si fara buletin, daca i zici datele din cap sau inventezi tu. Prost sa fii sa ti dai datele reale si adresa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...