Jump to content
digitalcore

Proiectul "Salvati SMURD"

Recommended Posts

Distribuiti !

araf.jpg

Acesta este mesajul care circula pe retelele de socializare , pentru cei care vor mai multe like-uri presupun

Trebuie 100000 like-uri pana maine la prima ora pentru a intra petitia in parlament, cine poate ajuta ramane in istorie.

Deja s-au strans aproape 60.000 , mai raman 40000

Site oficial:

Salvare pentru SMURD | Facebook

Edited by digitalcore
Link to comment
Share on other sites

ce salvati smurd ma ? Ca sunt niste muisti multi dintre ei.

Odata un prieten de-al meu s-a taiat la mana si l-au intrebat aia de la smurd cum a reusit.Si el le-a povestit si aia i-au spus ca data viitoare sa se arunce de pe bloc sau altceva. Sper sa se duca draq cu tot cu smurdu lor :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am dat like inainte sa incepi threadul. Defapt acest mesaj nu inseamna neaparat un semn de solidaritate fata de cel demis (Arafat) , inseamna un raspuns al romanilor la decizile imbecile si ilegale ale lui Basescu. Legat de povestea lu kyler0 cred ca a intamplare izolata (in general nu am auzit reclamatii la adresa Smurdului)

Link to comment
Share on other sites

@kyler0: Mda. Putea s? plece singur la salvare. Psihologie social? din p?r?i. ?i v? mai plânge?i de România. N-are rost s?-mi argumentezi cu prostii.

Oricum va fi mai bine privatizat. Astfel nu mai pot exista oameni care s? stea degeaba, pentru c? vor fi da?i afar? din cauza profitului.

Link to comment
Share on other sites

@kyler0: Mda. Putea s? plece singur la salvare. Psihologie social? din p?r?i. ?i v? mai plânge?i de România. N-are rost s?-mi argumentezi cu prostii.

Oricum va fi mai bine privatizat. Astfel nu mai pot exista oameni care s? stea degeaba, pentru c? vor fi da?i afar? din cauza profitului.

daca ai accident de masina , tren, avion preferi sa te trateze cineva sub conducerea lui ciuhodaru de la Iasi sau umflatu ala care este acum la conducerea smurd, sau un profesionist cum a fost Raed Arafat? Din cate am vazut a facut treaba buna poate voi stiti ca nu a fost asa..va dau dreptate in cazul asta daca argumentati. Este vorba de om aici cat de bun a fost nu de politica, privatizari ..etc

din acest motiv il sustin si merita tot ce este mai bun din acest motiv a fost decorat de presedintele tarii care este un MINCINOS !

araf.jpg

Edited by digitalcore
Link to comment
Share on other sites

au facut si astia de la Paza si Protectie BGS SMURD Privat sau fundatie ? ::)))) poate astia de la 77777 sau aia cu etnobotanice au firma lor de smurd acum

Ba fratilor cand ma dau cu masina si ajung aiurea cu jumate de corp in carburator si jumate pe bancheta din spate nu pot sa imi chem firma privata de SMURD sau o fundatie tot statul roman prin servicile de 112 care nu au voie sa cheme particulari sau pe altcineva sa ma trateze, descarcereze, tot salvarea o sa vina...daca pot sa o mai chem si daca mai pot sa scot ceva din portofel sa ii platesc personal cash, sau cu asigurari fantoma cum au fost cele de la pensii private si altele... se repeta istoria cu tepele date cu fonduri de investitii bazate pe asigurari ,taxe auto ..etc de catre statul roman in cardasie cu alti barosani.

Pasul 1: subminarea economiei private si a statului Roman

Pasul 2: privatizarea Politiei

Pasul 3: privatizarea invatamantului

Pasul 4: subminarea populatiei Romaniei fara hologram 3D sau alte minuni NASA doar pe subjugarea in feudalism a populatiei sarace si medii

Edited by digitalcore
Link to comment
Share on other sites

alt caz de "psihologie sociala": un pusti luat in coma alcoolica,dupa ce l-au trezit,l-au legat si baiatu din socu in care era zbiera si se zbatea la ei sa-l lase liber,iar doctorul inregistrandu-l cu telefonu ii spunea razand ca-l pune pe youtube/comportament profesional...

Ai dreptate bunicuto. Pustiul ala trebuia lasat sa moara inecat cu propria-i voma! Cine dracu' il pune sa bea ca porcul, apoi sa se dea in spectacol in fata unor oameni care incearca sa-si faca meseria?

Odata internat, ce crezi ca ar trebui sa faca doctorii? Sa-i faca pe plac unui cretin abia trezit din coma alcolica (fara niciun fel de disernamant), sau sa-l lege bine de pat ca sa nu le rupa aparate, perfuzii?

Am o parere destul de proasta despre betivi, iar prostia e cireasa de pe tort...

On topic: SMURD ftw!

Link to comment
Share on other sites

Sistem privat medical ? Nu a rezistat in tari mult mai dezvoltate si rezista la noi ? Slabe sanse... or sa fie mai multe firme ce ofera servicii medicale decat medici, iar cum Romanu se fura unu pe altu o sa mori in ambulanta in cel mai bun caz.

@ Am dat like de ceva ore.

Edited by mariuss615
Link to comment
Share on other sites

Salvare pentru SMURD | Facebook

La 1:54, campania Salvare pentru SMURD a strans 60000 likes. Multumim tuturor romanilor pentru solidaritate. Va promitem ca, inarmati cu sustinerea voastra, o sa facem tot ce ne sta in puteri ca legea sa nu fie votata cu paragraful pe care l-am postat mai devreme.

Iat? ?i paragraful din noua Lege a S?n?t??ii, care poate poate duce SMURD în moarte clinic?: art 66. alineatul 2 - "Asisten?a medical? de urgen?? prespitaliceasc? terestra din cadrul sistemului na?ional integrat de asisten?? medical? de urgen?? ?i de prim ajutor calificat este asigurat? de servicii de ambulan?? omologate de Ministerul S?n?t??ii, precum ?i de echipajele integrate ale Serviciilor mobile de urgen??, reanimare ?i descarcerare (SMURD), aflate în structura inspectoratelor pentru situa?ii de urgen??, a autorit??ilor administratiei publice locale ?i a spitalelor omologate prin ordin al ministrului s?n?t??ii in acest sens."

o sa omologheze si astia cu maxi-taxi societati pe domeniu smurd, numai sa incaseze ministerul sanatatii si guvernul ceva pe seama romanilor

araf.jpg

Edited by digitalcore
Link to comment
Share on other sites

Una e sa faci infarct, alta e sa te imbeti ca porcu', apoi sa te dai in spectacol. Daca nu vedeti diferenta, incercati sa ma ignorati.

Le: ce e ala "infract"?

Lee: copilul meu sau nu, tot tampit e daca intra in coma alcoolica apoi se da in spectacol pe la urgente; astfel de specimene nu pot fi menajate.

Edited by TheTime
Link to comment
Share on other sites

gaddafi, mai treci pe la scoala. Bolile de inima (si majoritatea bolilor ce duc la un atac de cord) se pot transmite ereditar, dar banuiesc ca vrei sa ma convingi betia este acelasi lucru cu o boala de inima.

Cel putin citeste o carte... ultimul meu post aici, nu are rost sa-mi bat capul cu...tine.

Link to comment
Share on other sites

Prostii merita sa moara, tu si cu ceilalti pulifrici care apar doar la topic-uri offtopic, tot la fel!

Tu si alti idioti din romania asta mare, ar trebui sa stiti ca atunci cand smurd vine la voi pentru ca va inecati in propria voma de idioti ce sunteti, e posibil ca victime ale unor accidente sa moara din cauza ca nu ajung la timp la ei!

Dupa cum te comporti probabil ai intre 13-19 ani, asta din gandul e un cacat psihologic(majoritatea cacaturilor de genul asta sunt niste scuze), stii ce diferentiaza un baiat de un barbat ?

PROSTII TREBUIE SA MOARA !

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

ce salvati smurd ma ? Ca sunt niste muisti multi dintre ei.

Odata un prieten de-al meu s-a taiat la mana si l-au intrebat aia de la smurd cum a reusit.Si el le-a povestit si aia i-au spus ca data viitoare sa se arunce de pe bloc sau altceva. Sper sa se duca draq cu tot cu smurdu lor :)

Dar gandestete cate vieti au salvat? Pentru un like, mi se pare putin.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...