Jump to content
Petzy

Google schimba modul de cautare

Recommended Posts

Google SCHIMB? modul de c?utare. VEZI cum va ar?ta google.ro peste 2 s?pt?mâni | REALITATEA .NET

Parerea mea, facepalm.

Recomandat de prieteni? nu mi se pare bine, fiecare are pareri si viziuni diferite asupra unor lucruri, eu daca caut ceva anume si ei recomanda ceva asemanator, pierd timp, in unele cazuri poate prea mult.

Ma rog, poate ma grabesc cu concluziile :-??

Link to comment
Share on other sites

cand faceam teste de sarbatori cu rst am observat acelasi lucru, daca dadeai click pe +1 atunci rezultatul urca mai sus..daca ii dadeai -1 din nou revenea la locul initial!Nu stiu, din cate am citit va exista si algoritmul clasic.Mie mi-ar place de exemplu sa caut Download girl with tattoo si primul rezultat sa fie link-ul de descarcare :D

Link to comment
Share on other sites

A dat mania facebook si'n Google vad'ca....auzi la ei..google + , prostie.

Vine disperatu dupa pizda si da +1 la asa ceva si eu care caut naked girl dintr-un punct de vedere artistic ajung sa vad un BBW scarbos...

Se poate inchide chestia respectiva, e deja implementata pe .com si e buna ideea, mai ales pentru studenti, programatori si oricine cauta ceva

exemplu real: esti la drept, ai o tema pe baza unor carti,etc, colegii tai dau +1 la acel site si tu ajungi mai repede la ce cauti

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

@benny_loppa: Eu consider ca este o prostie dupa parerea mea.

Sa spunem ca am un site de 10 ani si este destul de bine "cotat" in in google, apoi, peste noapte, apare un zdruncinat care isi face si el un site pe acelasi profil si da mass pe messenger "+1 plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz @};-:* :*" si cu pupicei dinaia specifici manelarilor. De ce sa aduca google site-ul ala in prima pagina ?

E doar o parere ..

Link to comment
Share on other sites

@benny_loppa: Eu consider ca este o prostie dupa parerea mea.

Sa spunem ca am un site de 10 ani si este destul de bine "cotat" in in google, apoi, peste noapte, apare un zdruncinat care isi face si el un site pe acelasi profil si da mass pe messenger "+1 plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz @};-:* :*" si cu pupicei dinaia specifici manelarilor. De ce sa aduca google site-ul ala in prima pagina ?

E doar o parere ..

Binenteles, ca in orice, exista si o parte nasoala, nu ai ce sa ii faci, bine ca se poate inchide chestia respectiva
Link to comment
Share on other sites

Ei de fapt si de drept prin asta nu creeaza o solutie simpla rapida eficienta si de ajutor pentru persoane care dau search la ceva, ci creeaza o noua arie in care hackerii isi pot face de cap si mai ales profita.

Eu ma gandesc ..de pe varfu capului imi dau seama deja cum o sa explodeze 'trade-ul' de +1 de pe fel si fel de chestii.

Si nu ma complic sa gandesc prea mult, ganditi-va la aia care au cap si din asta traiesc si o gaseasca metode datorita asta sa faca MULT mai mult rau si profit.

Tampenie..

Link to comment
Share on other sites

Ei de fapt si de drept prin asta nu creeaza o solutie simpla rapida eficienta si de ajutor pentru persoane care dau search la ceva, ci creeaza o noua arie in care hackerii isi pot face de cap si mai ales profita.

Eu ma gandesc ..de pe varfu capului imi dau seama deja cum o sa explodeze 'trade-ul' de +1 de pe fel si fel de chestii.

Si nu ma complic sa gandesc prea mult, ganditi-va la aia care au cap si din asta traiesc si o gaseasca metode datorita asta sa faca MULT mai mult rau si profit.

Tampenie..

Se poate inchide optiunea asta, e doar un click si atat, dar totusi e destul de puternica(de tinut minte ca totusi ai nevoie de cont pe google ca sa iti functioneze chestia asta)
Link to comment
Share on other sites

Se poate inchide optiunea asta, e doar un click si atat, dar totusi e destul de puternica(de tinut minte ca totusi ai nevoie de cont pe google ca sa iti functioneze chestia asta)

Ca se poate inchide ca nu, o sa fie un mijloc excelent de a face profit si 'treaba' ^_^

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...