Jump to content
daatdraqq

Incepe Revolutia ?

Recommended Posts

hahaha, va puteti face de cap acum, m-am suparat

http://presidency.ro/?_RID=ag&exp5=presa&id_cat=1&tip=-1' or '3'='3

blind

@tex stiu ca la mine te-ai referit

Daca faceti ceva funny postati, dar nu la show-off pentru ca nu voi a-ti descoperit vulnerabilitatea.

Link to comment
Share on other sites

Pot sa il completez pe tex, chiar daca am doar 17 ani. Sistemul nu se poate schimba asa rapid, iar daca se schimba la modul in care gandesc unii, tot un rahat o sa fie. Capitalismul are mari gauri, gauri pe care nu le poate acoperi din considerente ideologige. Peste tot e nevoie de schimbare, noi suntem doar intarziatii de pe harta.

Link to comment
Share on other sites

1)O speranta cand am deschis topicul (era doar un zvon) .

2)O scanteie care imi intarea speranta de mai devreme, pe la ora 22 .

3)O frica/sila/scarba/mila cand l-am vazut in direct pe acel tanar psiholog care era despartit de familia lui de catre politie .Cand l-am vazut cum zbiera de durere si sotia lui cu copilul in brate se uitau la el neputinciosi mi s-a facut toata pielea de gaina .A avut mare noroc cu televiziunea(cei care au vazut inteleg de ce zic asta ) .Mi-a revenit prin fata ochilor revolutia din 1989 .

4)Un zambet cand l-am vazut pe CHELOO in randul protestatarilor .

5)O rusine imensa cand mi-am dat seama ca eu doar privesc din fata televizorului si culmea , imi permit sa-mi dau si cu parerea .

Primii care au iesit in strada au fost cei din Hunedoara .Respect !

Link to comment
Share on other sites

ba nene, am vazut ca spuneti de mentalitate, sa fim seriosi oamenii astia nu ies in strada pentru ca sunt cocalari sau pitipoance, astia ies ca nu mai au ce manca acasa si ca le-au taiat salariile (bugetarilor)...eu am fost zilele astea si o sa ma duc si maine, reveniti-va in pula mea ca astia isi bat joc de noi cu tot felu de taxe, taie salarii, ne limiteaza drepturile, privatizeaza tot ce a mai ramas de privatizat, suntem in pula mea vanduti si ingropati in datorii pentru plasme si masini scumpe.... vreti schimbare? acum e ocazia... nu conteaza ca esti pitipoanca, cocalar, tigan, rocker, punkist, anarhist sau hot..... ideea e sa nu-si mai bata astia joc de noi, ganditiva la viitor, iesiti in strada si macar odata in viata voastra sustineti durerile si ideile altora...din cauza asta avem noi de pierdut, ca nu facem nimic...si cand vine unu cu o idee mareata radem de el...pisamasi pe mentalitatile voastre de privatizati ca va doare-n pula de ala de langa voi....daca a-ti sarii atunci cand aproapele are nevoie de ajutor probabil nu vi s-ar intoarce spatele....incercati sa va puneti in locu lor macar 5 minute sa traiti in mizerie pentru ca acum 20 de ani oameni erau de asa natura incat sa faca ce li se da si erau mult mai limitati ca noi... d-aia s-a facut o revolutie in 89 ca sa evoluam in pula mea... acum e a venit vremea pentru urmatoarea... deci de maine va astept cu mic cu mare in bucuresti la universitate....si va zic eu cum scapam de jandarmii si tetsoasele pizdii, cu molotoave... sa arda-n chinuri sau sa dezerteze !

Link to comment
Share on other sites

Ne-am strans brigada de vreo 20 de insi maine si ne ducem cu bratele pline de flori in fata jandarmilor; daca o sa ne vedeti live sau la stiri inseamna ca noi suntem. Ne punem in genunchi in fata lor si le daruim iubirea frateasca, ca si ei tot romani plini de amaraciune si nevoi sunt, ei doar asculta de ordine, nu pumnii pe jandarmi e solutia, ci vorba sa-l faci pe amarat sa planga, nu mai e demult smecherie sa bati si sa te dai smardoi, vorba buna, dulce si direct in sufletul omului face cat 1000 de bice, ii facem pe sarmanii jandarmi sa-si dea jos haina si sa urle cu noi. Ganditi-va ce e drept.

daca n`ai examene ...

Ce examene tovarase ? Crezi ca ies in strada ca n-am ce manca si ca sunt un umil cetatean ? Ies cu ideea ca pot schimba ceva si incerc pe cat posibil sa instig la dezmintire. Ti se pare ca asta-i topic de flamat ?

Edited by Pugna
Link to comment
Share on other sites

pt ilbr22 si pt majoritatea care nu inteleg de unde ce si cum au iesit aia pe acolo prima oara...ca acum deja s-a schimbat problema manipularea a fost cu success :)

Manipularea psihologica : Comunicare

cititi primele randuri cele cu si o sa va dati seama ce si cum.

Ma uitam pe OTV ca peste tot la ora 3 era in reluare macar ei aveau live si intra unu in direct si zice ca la universitate jos la metrou niste jandarmi nu i-au lasat sa treaca pe oameni si au dat cu spray in toti si aia de stateau sa astepte metroul.

- este o manipulare psihologica, la fel ca si pe stadion cand zic la tv ca nu inteleg cum de oameni culti ies si se bat pe strada, ehh cititi link ala si o sa va dati seama ce se intampla

- au facut test si pe discovery 6 oameni pot ridica un stadion intreg sa faca valuri

-oare cati oameni le trebuie bine pusi in locuri cheie sa instige oamenii ?

-exact asta ii ziceam asta seara la cineva cu un exemplu in metrou cum faci oamenii sa iasa in strada...exact asta a facut jandarmii.

SO: parerea mea unii dintre ei au fost platit sa faca asta ( mi-a revenit in minte un curs la psihologia sociala cand vorbeam de "revolutia" din 89 ceea ce a fost o lovitura de stat ) in fine.

Nu cred ca au fost in bucuresti mai mult de 10-30 de persoane care au fost pt SMURD cu adevarat, fiecare om isi plange problemele si AVEM destule.

DAR cu cine o sa VOTATI in caz ca o sa ajunga sa facem alegeri ? CU CINE ?

CU PSD ( va bucurati ca o sa va promita ca da bani in plus...DE UNDE BANII AIA ? ) traiti bine 1 an ca dupa aia o sa va scada 30% din salariu. credeti ca ei nu au de furat ce nu i-au lasat PDL ?

MACAR daca iesiti, votati pe DAN DIACONESCU ( ORICE dar numai vreau UNGURI in parlament, NUMAI vreau unguri sa decida ministerul sanatatii, invatamantului si altele ce mai vor ei. )

Macar DD o sa tina cat o sa tina cu "poporul" dar e ROMAN nu e UNGUR sa ne fure tara, oricum DD o sa se alieze probabil cu vadim si cu altii...

Ziceti voi prostii si ii injurati, NU o sa ajunga niciodata presedinte e CLAR, dar macar intra in parlament iar ungurii NUMAI INTRA

( EXEMPLU: cei care se jucau, joaca erepublik, daca stiu cum se face un takeover de tara o sa inteleaga DECE in mm lor de unguri au venit sa voteze 2-3 mil ) ca sa intre in parlament sa aiba drepturi la orice minister...ETC

SUNT PRO revolutie, doar daca o sa inceapa iar ungurii sa faca nebunii, altfel va bateti capu degeaba ca nu o sa schimbati nimic, macar iesiti sa va simtiti ca ati incercat sa faceti ceva,cine stie poate ies mai multi ( eu unu nu o sa ies pt ca nu vreau sa fac jocul politic celor de la psd,usl pnl sau cum naibi ii mai cheama)

O seara buna si bafta maine in universitate cine se duce.

Edited by trxtxx
Link to comment
Share on other sites

in 2009..5milioane de prosti au votat PD-L pt ca "se vor intoarce comunistii la putere in frunte cu iliescu"

Ehhh acu..sper ca cele 5mil de ro sa moara in chinuri!

Daca am fi avut memorie si nu ne-am fi lasat manipulati de acaste curve care ne conduct si nu ne-am fi vandut pe o galeata nu am fi ajuns aici...

aaa..revolutie???cu cine??cu 600 de pensionari sau cati erau? =))

sper sa ne ia dracu pe toti pt ca meritam...

Link to comment
Share on other sites

este vorba de slariile noastre amarate de pensia unor batrani care de abia o duceau si inainte s-a le mai ia ceva din ia de privatizarea sanatati accizele si taxele sunt mult mai mari ca in restu tarilor europene ( ideea lu basescu era s-a ia functia lu (arafat binladen ) nu-mi aduc aminte numele lui si so dea si el la un sclav de-al lui care il pupa in dos toata ziua (lista e lunga etc etc...

(Ps. imi pare rau ca nu sunt in bucuresti

Edited by gallardo
Link to comment
Share on other sites

@daatdraq am vazut si eu ce spui tu aseara. A fost destul de dura faza cu familia aia dar ala nu prea parea psiholog la ce vocabular avea..sau poate era prea speriat sa-si mai aleaga cuvintele.

Oricum, cum a zis si unu din platou acolo, "a trecut de 12, departe de camere si de lumina, incep abuzurile". Cine stie cunoaste ce inseamna "abuz"..

Ala chiar era Cheloo ? Am crezut ca mi se pare..

Stie vreunu daca vor mai fi manifestatii si in Brasov ? Daca da, unde si la ce ora ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...