Jump to content
daatdraqq

Incepe Revolutia ?

Recommended Posts

in SV iese cineva in strada..sau aia se multumesc cu pupatul in cur pe Flutur??

Toata lumea se agita pe FB=))

eu propun altceva...ne adunam 100-200 de oameni si incepem o lupta de strada...nu gluma asta care se intampla la ora actuala....daca chiar vrem ceva!!

Nu ma astept la vreo schimbare...dar macar sa se stie ca nu am murit!

Edited by kingkill666
Link to comment
Share on other sites

@sado < stai mai tu linistit ca eu am scris ( la ora aia cautam ceva live si numai OTV avea emisiune live la 3 dimineata ) nu e problema, sa te duci tu la vot si sa pui stampila pe UDMR, ca aia o sa iti tina de urat si o sa iti dea mancare. DACA citeai tot intelegeai ce am scris, daca nu am scris pentru intelesul tau te ajut sa intelegi nu e problema.

DECAT ungurii mai bine prefer in prost, handicapat sau ce o mai fi Diaconescu. INTELEGI ? Dece ma faci handicapat? Pentru ca sunt rasist ? ca nu suport ungurii si tiganii care ne batjocoresc tara ? Sau ca ma uit pe OTV ? Sunt mai mult ca sigur ca esti FAN otv rau de tot ;)

Spor la treaba si sa te vedem cand o sa ne ia judetele alea cu comasarea lor sa te vedem atunci ce o sa faci. Daca nu stii despre ce era vorba cu "takeover" cauta jocul erepublik si intelegi tu.

Ma injuri ca ma uit la OTV la niste handicapati care nu stiu sa numere, WTF si ce vrei ma UNGURII sa iti conduca ministerele la tine/noi in tara?

Asta era ideea cu Diaconescuu asta.

Iesiti in strada toti si sa va sustineti problemele ca numai asa o sa fie schimbare, dar nu ca sa ii ridicati pe cei de la USL,PNL si cine mai o sa fie.

O seara cat mai buna

Link to comment
Share on other sites

Diaconescu trage cu gloante oarbe catre aceste subiecte..el se ia de unguri si de alte cacatur pe care romani le urasc.Cu asta castiga respectul unor prosti ca tine care se fut in cur la otv.Sper sa mori si tu si unguri si tigani si in special diaconescu.

Link to comment
Share on other sites

Daca si maine se continua in aceleasi maniere, ma duc acolo si bat si eu 3 jandarmi.

bai omule , cred ca habar nu ai de ce s-au adunat toti acolo, esti doar un simplu privitor al imaginilor de la televiziuni care isi da "aere" de revoltat. Acei oameni sunt niste romani ADEVARATI care vor doar demisia presedintelui nu sa se bata ca prostii si sa arate cat de imbecili sunt. :) [No offense]

Link to comment
Share on other sites

Sunt controlati si astia de basescu... CUM PULA MEA SA VREI SA DAI DRUMU LA CIRCULATIE? SI SA BAGI LUMEA PE TROTUAR... (pentru cei ce nu sunt in bucuresti... trotuarele au doar vre-o 3-4 metri latime + masinile care-s parcate pe trotuar) inteleg ca si jandarmi sunt oameni, au si ei copii si etc. daca se alatura cu protestantii fac lenjer cativa ani buni de inchisoare, pentru ca au depus juramantu ala... daca isi dau demisia si se alatura, dupa unde pula mea mai gasesti loc de munca? ca nu te mai primesc astia inapoi... + ca au salariu de vre-o 20-30 milioane (mai mult ca poporu) asa ca spera sa ramana la traiul lor....

Deja se vede influenta comunsta politica, deoarece lovesc in stanga si in dreapta in special (mijloc, ceafa, cap) si pe la spate. fara mila.. pe unu l-au luat pe la spate si i-au fript un bulan dala pe ceafa, si l-au pus si in duba...

Partidele fac propaganda la TV... deja fura din viitor!

Cel mai mult ma enerveaza astia care stau la tv la caldurica si discuta "inteligent" ca ei vor ceva pasnic fara violenta

-Pai bai incultule, dute acolo sa vezi cum e sa te bata jandarmii pentru nimic. si tu sa protestezi [pasnic]

Violenta se rezolva doar cu Violenta!

Imi imaginez cum un cacat de om pe la vre-o 70-80 de ani cu paru alb si lins pe o parte, sta la sediu jandarmeriei, si comanda, cu tacticile lui comuniste din varfu fotoliului baundusi cafeaua si dand ordine... fiind mandru ca il apara pe basescu, fiind mandru ca nu are copii, fiind mandru ca ia un bon de masa in plus, savurandu-si puterea luptand importiva a ceea ce trebuia sa apere. Va dati seama cat de rau am ajuns sa platim salariile la jandarmi si ei sa ne bata? Cat de rau s-a ajuns ca un cacat pescar, pardon.. un chior marinar, sa faca poporu in asa hal incat oameni sa se bata intre ei...

Ma intreb unde trebuie sa plateasca basexcu tribut? ca la cati bani fura ii ajung pentru cateva vieti sigur.. nu are ce sa faca cu atatia.. trebuie sa fie cineva muult mai mare in spate!

P.S: STUNDENTII DIN REGIE (CRANGASI, BUCURESTI) AU AJUNS IN CENTRU!

Link to comment
Share on other sites

ca sa dau putina culoare topic ului, aia care sunt in strada sunt cam putini, ceea ce ma face sa cred ca romanu nu prea moare de foame asa cum ne e dat sa credem.altfel, nici 20 de miliarde de jandarmi numai putea faca fata multimii.asta daca

intra devar romanul era lovit din toate directiile si numai suporta.dar din ce vad, cateva mii de oameni per toata tara prostesteaza, restul, care muncesc si au cat de cat ceva.. stau,comenteaza.si maine se duc in treburile lor.

fara foc nu iese fum, dar in cazul acesta, e cam mult fum ..

in orice caz pe plan extern, cu revolta asta, un efect de bumerang este asteptat cat de curand.scade ratingul de tara,

bani nu vom mai primi,per total cam tot ala care este in strada acum pierde.culmea ironiei sau nu, lumea prostesteaza pentru mai bine, si o sa primeasca ce e mai rau.

Link to comment
Share on other sites

Dati participare la acest eveniment si invitati-va toti prietenii Protest la Parlament | Facebook

Sigur ca da


Protest la Parlament
Public Event · By Valentin Turtus"


Valentin Turtus
Activities and Interests
Other Muzica-Mp3.Com -> Site de manele.
Arts and Entertainment: vitanclub.net -> Site de manele

*SoRyN* - Alternarea majusculelor in nickname-uri => lame

sorin cu "y" => manelar.

Toti ratatii gramada pe spamsite-ul de facebook, sa prinda ei like-uri sau ce sloboze se dau acolo, bomboane mentolate.

Va faceti user sa ne dati noua cu mucu-n fasole cu spam-ul vostru. Ban

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...