Jump to content
Fitty

Alegere telefon

N8 vs Galaxy S  

31 members have voted

  1. 1. N8 vs Galaxy S



Recommended Posts

Niciodata nu am fost la curent cu "moda" in materie de telefoane, dar vazand cat au evoluat in ultimul timp, m-am gandit sa-mi iau si eu un smartphone, m-ar ajuta super mult in ceea ce fac. Nu neaparat top-of-the-class, m-am uitat prin ele un pic si am gasit doua care chiar mi-au placut. Deci, Nokia N8 vs. Samsung Galaxy S.

Acum, fiecare are avantaje si dezavantaje. La Nokia imi place calitatea materialului din care e realizat, camera, partea de conectivitate si partea multimedia, iar la Samsung procesorul (1 GHz, pe cand Nokia are 680 MHz, diferenta mare), faptul ca e subtire si usor (119 g), touchscreen-ul mare.

Nu prea imi surade ideea de Symbian^3, nu i-am descoperit inca toate functionalitatile. Ceva pareri (mai ales in legatura cu sistemele de operare)? S-ar misca mai bine Symbian-ul pe un CPU de 680, ori Android-ul pe 1 GHz? Voi ce ati alege?

LE: Nu conteaza diferenta de pret. Nu veniti cu alte propuneri in afara de astea 2. Eu personal as inclina spre Nokia N8, pentru ca nu am grija deloc de telefoane, dau cu ele de nu se vad..plm

Edited by Fitty
Link to comment
Share on other sites

@ripoff: nu 2-ul. Galaxy S prima versiune

Trei Galaxy S i9000 am schimbat pentru ca imi sacadau (asta daca nu le modezi) si cand primeam sau sunam pe cineva imi bazaia casca in ureche, trebuind sa ma concentrez foarte tare pe ce zice cel care ma apela sau il apelam. Dupa care am trecut la Galaxy S2 (care zici ca e paleta de ping pong), acum am trecut la 4s de care sunt foarte multumit (cel putin deocamdata).

Asa ca decat sa dai 1200 RON pe Galaxy S mai bine, mai adaugi 200-300 RONi si iti iei Iphone sau S2 (daca-ti place sa umbli cu diplomatul dupa tine)....parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

android este cel mai bun sistem de operare la ora actuala pentru telefonie mobila, samsung este printele cele mai bune telefoane, raport calitate/pret, s2 este aberant de mare, galaxy s este un telefon foarte bun, o spun din proprie experienta avuta cu telefoanele samsung instalate cu os android, deci da merita fiecare banut

Link to comment
Share on other sites

Alege Samsung Galaxy S :)

E mult mai smooth totul, procesorul isi face treaba, la poze la fel ( din pacate Samsung Galaxy S vs iPhone 4 la camera trebuie sa iti spun ca i4 castiga), aplicatii user friendly, ecranul arata foarte bine, pana mea, ce sa iti mai spun. :) Adevarat, symbianul chiar e cam mort...

Salut si succes la alegerea care o vei lua!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...