Jump to content
puker

ACTA Actions!

Recommended Posts

Salutare,

Exista sau nu o discutie pe tema asta (nu am mai cautat)!? Ce faceti? Ce facem?

Sunt f.f. multe, trebuie sa decidem ce, cand si pt. cat timp!

Trebuie implicati toti! Absolut toti utilizatorii de internet (de la gheorghita care "chatuieste" cu maria pana la daniel care participa activa la 5 proiecte OSS si mai are si-un job full-time pe langa).

Poate a inceput ca un model de protectie pentru unii care poate chiar merita, dar interpretarile vor fi devastatoare. Babalacii astia prosti vor interpreta ce si cum vor ei. Daca au fetishuri cu legi kinky, macar continutul sa fi al nostru, al tuturor.

In primul rand trebuie un thread privat pt stabilirea de reguli. Nu stim cine a semnat, de ce a semnat dar stim ca guvernul a permis asa ceva, therefore we has target.

Nu am nici un interes politic, nu imi pasa de ei, de nici unul, nu am nici o apartenenta dar nu vreau sa fiu nevoit sa-mi pun iar "farfurie" pt. un internet liber. Nu vreau sa incep sa adun prieteni si sa reincepem retele private doar pt ca idiotii sunt idioti si nu stiu ce fac. E anormal sa-ti pui chilotii in strada si sa vrei sa cenzurezi asta.

Nu vom lasa aprobarea votului in Parlamentul European. Nu vom lasa mizeria asta sa intre in monitorul oficial.. Anul asta mai putem face ceva..teoretic. A inceput cineva ceva? Unde, ce si cu ce se poate ajuta (ORICE!).

Facem "alt internet" sau il corectam pe acesta? more? newsetup [at] blazemail.com

set1911up

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...