Jump to content
Acidripp

TINKODE a fost arestat la Timisoara (NU E GLUMA) ... ba e ... ba nu ... BA DA

Recommended Posts

Ce prostii is astea cu free tinkode rahaturi? Plm aveti 10 ani fiecare e pe pielea lui, l-au prins nasol de el o sa dea bine la cv, nu e el norocul lui.

Cand dracu o sa va maturizati? Cand plm o sa va treziti la realitatea, ca nu poti sa iti bati pula pe net de institutii publice, firme etc si nimeni sa nu va zica nimic.

@Acidripp te faci de ras cu semnatura aia pe bune. Il considerati zeu de acuma mitnik al Romaniei.

@-Brutus- si restul aveti orgasm cand auziti de tinkode?

Edited by 123vlad
Link to comment
Share on other sites

tinkode_37310700.jpg

^ Pentru hackerii cu camera web la laptop, pune?i-v? cagul? când da?i cu haviju-n google.

Daca e adevarat , a fost sifoneala 100% .

Probabilitatea este mare, având în vedere c? pân? acum n-a f?cut nimeni nimic, ?i brusc l-au luat când era tinkoi lini?tit. Ori l-au filat de ceva vreme. Meh, s?pun lichid s? aibe.

Edited by pr00f
Link to comment
Share on other sites

@ -Brutus- : Dac? vrei s?-l preamaresti, eu zic s?-i faci un imn, ar fi bun pentru început.

Nu m? bag pe ce ?tie, dar în rest minte de le rupe (cine plm merge la Area51 pentru c? a b?gat un SQLi sau blind în ni?te site-uri), d? cu gramatica de p?mânt [?i în român? ?i în englez?(aici mai r?u, c? am v?zut c? traduce mot-a-mot topica din român?, f?r? alte reguli ?i considerente)], are un ego cât Republic? Popular? Chinez? ?i multe alte baiuri care te pun pe gânduri.

A citit careva pagina de Facebook cu care se lauda? ?la e social engineering? Aia e poveste pentru pu?ti de clasa a 2 a.

Erou? Nu. Copil copac? Da.

Treaba lui cum a spart acele site-uri, bine m?car c? ?tie atâta, dar la caracter este 0. Dac? este vreunul care îl respect? cu adev?rat ca om, a? vrea s? fac cuno?tin?? cu el.

Ca s? nu mai pomenesc de faptul c? nu-?i face treaba de Administrator pe diverse motive, dar când îl persifleaz? careva, ?â?ne?te s?-l ard?. Din asta, se în?elege doar c? îl doar în cot de RST ?i e aici doar s? ard? pe cei care iau în de?ert numele lui. Tocmai am f?cut asta, a?a c? sunt ?i eu pe list?.

Dac? o s? citeasc? Manole ce am scris ?i ?terge, demonstreaz? c? nici obraz nu mai are.

PS: Dac? era atât de bun pe cât se crede, nu se l?sa prins.

PS2: N-am uitat cine este "homosexual".

Edited by wildchild
Link to comment
Share on other sites

Daca postase undeva ca a spart acele servere atunci l-au filat astia pana a facut un pas gresit si i-au dibuit locatia.Probabil au si organele vanatori de hackeri care folosesc totusi metode specifice de hunting si speculeaza orice greseala.Orice slabiciune se vede imediat pe net.

Fara FBI cred ca DIICOT nu ar fi reusit.Chiar ieri ma gandeam ca e suficient sa accesezi google de pe IP-ul real si sa dai acele cautari "atipice" si astfel sa intri intr-o baza de date a FBI-ului iar de acolo prin eliminare te gasesc.Poate asa a fost si cu el.

Link to comment
Share on other sites

E arestat, si e si FBI-ul bagat asa ca e nasol, daca erau numai ai nostri mai mergea o vrajeala. Au trecut timpurile cand te angajau daca spargeai un site, acu' te angajeaza sa speli latrina la parnaie ca sunt destui indieni si chinezi talentati. Imi pare rau pt el, parerea mea ca nu a facut bine ce a facut, asa doar pentru faima. Si altii se pricep, si chiar foarte bine dar nu dau cu piatra in geam doar ca sa arate ca pot. In alta ordine de idei, e un baiat de nota 10 si imi pare sincer rau pt el(are el ciudateniile lui ca oricare).

Si nu mai aberati ca iesiti in strada, ca va e frica ca va identifica aia si va pun IP-urile sub supraveghere.

Edited by the wolf
Link to comment
Share on other sites

Hackerul TinKode, pe numele s?u real Cern?ianu Manole, în vârst? de 20 de ani, a fost re?inut, ast?zi, la Timi?oara, în urma unei ac?iuni a DIICOT. Acesta este acuzat c? a spart mai multe servere ale NASA, Royal Navy sau European Space Agency, iar informa?iile confiden?iale pe care le-a ob?inut le-a postat pe blogul s?u personal. De asemenea, tân?rul este acuzat c? a ”accesat în mod neautorizat, lansând atacuri informatice asupra sistemului informatic ?i paginii de web apar?inând Guvernului SUA, respectiv Departamentului de Ap?rare – Pentagon. În acest scop, învinuitul a conceput un program/aplica?ie informatic?, pe care l-a ?i oferit spre comercializare pe blog-ul personal, unde a postat ?i o înregistrare video care a surprins atacurile informatice exercitate asupra site-ului oficial al administra?iei americane”. Înc? din 2011 au ap?rut pe internet referiri la atacurile lui TinKode. Supectul a fost re?inut ?i transportat pentru audieri la Bucure?ti, dosarul fiind instrumentat de structura central? a DIICOT împreun? cu “Crima Organizat?” ?i FBI.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...