Jump to content
PunjabHaker

WEP/WAP Wireless Cracking Tool <- Needed

Recommended Posts

slab

ca sa spargi wpa ii cel mai bine cu backtrack sau in windows cu Aircrack

dar in windows cu Aircrack sint foarte putine Wireless card care sint compatabile cu programul si merg#

in backtrack merg aproape toate,asa crede lumea dar si acolo merg exact

foarte putine.

fara packet injection astepti 10 ani sa adune pachete

in fine uitate aici vezi tot ce merge cu Wireless

care merg pt leptop uitate aici ii pe germana dar vezi la poze sau online traslator

http://www.wardriving-forum.de/forum/showthread.php?t=60952

si usb Wireless sint foarte putine care merg sau Wireless pci card

la backtrack ai un usb sau un pci card Wireless cind aduni pachte iti aratä

ca o adunat o gramada dar numa gunoi numa simuleaza deaia iti trebuie neaparat ceva bun ca sa spargi wpa sau web sau...

aicia vezi toate chipurile care merg

http://www.aircrack-ng.org/doku.php?id=compatibility_drivers

Link to comment
Share on other sites

Ce prostie,ma chinui sa scriu o gramada si sa va impartasesc toate cunostiintele si la final...flit,cica nu am postat mai mult ca sa pot pune un link in topic.Daca doriti sa invatati sa spargeti orice retea wep in numai 2 minute si chiar si wpa (ceva mai greu dar posibil)astept email.

programul se numeste wifislax 3.1

Detalii numai pe email.Sa auzim de bine!

Link to comment
Share on other sites

Bruttus

wifislax ii aproape la fel ca backtrack tot acelasi pricipiu are si la wifislax

depinde de kartea wlan de care ai nu conteza ce foloseti sau ce programe

daca kartea ii naspa ea simuleza si iti arata ca aduna pachete dar aduna numa gunoi

Link to comment
Share on other sites

Ce prostie,ma chinui sa scriu o gramada si sa va impartasesc toate cunostiintele si la final...flit,cica nu am postat mai mult ca sa pot pune un link in topic.Daca doriti sa invatati sa spargeti orice retea wep in numai 2 minute si chiar si wpa (ceva mai greu dar posibil)astept email.

programul se numeste wifislax 3.1

Detalii numai pe email.Sa auzim de bine!

Buna ziua Domnule Bruttus. Am si eu Wifislax 3.1 dar nu am reusit sa decriptez vreo cheie.Urmez toti pasii corect(sper) dar dureaza foarte mult la ultimul pas (4) si dupa 2 ore tot cauta in pachete.Aveti vreun sfat pt mine? Va multumesc !

Link to comment
Share on other sites

Pentru a verifica daca placa wireless este compatibila : http://aircrack-ng.org/doku.php?id=compatibility_drivers#compatibility

dar sfatul meu e sa nu va linitati doar la linkul de mai sus si rasfoiti putin site-ul si o sa gasiti lucruri destul de interesante si ajutatoare.

Parerea mea despre bt3 sau wifislax nu au importanta acestea usureaza putin munca necesar este ca cunoasteti aircrack-ng si putin linux.

Link to comment
Share on other sites

Can & Abel nu functioneaza cu orice placa de retea, nu mai tin minte sigur dar are mare legatura cu AirpCap.

da ai dreptate cain-abel merge numa daca stickul sau wlan karte ii compatabil airpcap merge asa bt3 sa acumulezi pachetele si sa le spargi cu cain -abel asta merge nu conteza daca ii compatabil

dar la wpa ii sansa de a sparge 20% foarte greu,web ii sansa de 100%

Link to comment
Share on other sites

deci dupa cateva ore petrecute citing topicurile , care de mai de care oferind sfaturi in stanga si-n dreapta , am incercat cu backtrack 3 , rulat in wmplayer , am inteles ca sunt niste probleme in recunoasterea unor placi de retea wireless insa am verificat iar placa mea are chip Atheros (Atheros AR9285 802.11b/g WiFi Adapter) si am vazut ca nu exista probleme cu aceasta placa , sa incerc sa bootez backtrack 3 cu CD ?

urmeaza sa folosesc Cain & Abel (program care in trecut , a dat gres , insa aveam alta placa wireless) si Wifislax , revin cu un update .

Link to comment
Share on other sites

cain & abel - a dat gres ,nu pot sa analizez sau sa fac un ARP Requests sau sa fac captura de WEP IV's , nu am gasit in acelasi timp un driver aircap

in wifislax e un pic diferit de backtrack 3 , totusi nu pot sa capturez nimic , pt ca nu imi vede placa wireless.

poate ca nu e locul unde trebuie sa postez , dar mai multe informatii cum ar trebui sa folosesc aceste 2 programe sau ce am nevoie la ele , un tutorial daca se poate sa postati.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...