Jump to content
Darwin

Windows VS Linux

Recommended Posts

Windows:

- Nu am virusi

- Nu imi merge greu

- Nu imi da erori

- E documentat pe MSDN

- E piratat, deci gratuit

Aduceti si voi argumente. De ce e mai bun Linux? Ce sistem de operare aveti? Si fara Ubuntu sau alte pule-n cur ca daca va intreb despre "Linux" nu o sa aveti habar.

Uite, cu minunatul tau Windows te invit sa spargi o parola wpa2 (care nu e in dictionar) de la un router care are activat Quick Security Setup. La momentul actual, singura solutie pentru Windows este ... Virtual Machine cu Linux :))

http://wlanbook.com/reaver-wps-attack-tool-for-windows/

Edited by actunderdc
Link to comment
Share on other sites

Asta-i cea mai mare prostie!

Sa compari un rahat de windows cu linux. :|

De ce windows e rahat? Ca ai citit tu pe forumuri ca hackerii au linux? Linux face orice linux e super linux ham ham. Nu sper sa intorc vreo parere dar poate dau de gandit. WINDOWS ESTE CEL MAI BUN SISTEM DE OPERARE HOME USE SI WORK USE. NU ESTE BUN PENTRU SERVER. LINUX ESTE BUN PENTRU SERVER DAR NU IDEAL PENTRU HOME USE SI WORK USE. (exceptia intareste regula asa ca nu vreau exemple razlete). Tipul asta de gandire a reusit sa transforme LINUX S.O intr-un brand (VEZI APPLE). Fiecare are avantaje si dezavantaje. De cand a iesit dracia asta de UBUNTU, KNOPPIX & CO au aparut o gramada de destepti care cred ca stiu ce cu ce se mananca, nimic mai fals.

Windows este facut destul de inteligent, iar cei ce spun ca e un rahat ii invit pe ei sa faca ceva mai bun, sa vada ce inseama dezvoltare sa vada ce inseamna probleme aparute, buguri, simplitate, ergonomie si eficienta.

actunderdc

AIRCRACK pentru windows, de cand cu backtrackul asta sunt o gramada de hackeri.

Link to comment
Share on other sites

Doar un idiot ar putea zice ca windows este peste linux..Doar modul in care e facut linux bate tot ce zice bill deghet.

Pula mea , tot faceti comparatii .. chiar daca cateva lucruri sunt clare ..

linux il folosesti cand vrei sa inveti/folosesti ceva sigur/nu esti idiot..

windows il folosesti cand esti obsedat de multimedia..

DUpa cum am mai zis , windows e cea ce e datorita publicitati..e bun pentru multimedia ca toti umbla dupa bani..cum ei stiu ca nu vor avea succes pe linux la capitolul bani , nu vor nici sa auda..asa ca marile compani care creaza jocuri folosesc un mod de a crea special pentru windows..deci , daca pe 90% din oameni de pe pamant ar folosi linux altfel stateau lucrurile si la acest capitol..dar cum il folosesc foarte putini , la fel putini sunt interesati pentru dezvoltarea linuxului la capitolul multimedia..

EDIT: Nu stiu daca stiti , dar daca vine domnu militian si are boala pe tine , si din intampalre gaseste pe pc windowsu piratat + alte softuri pirat , puteti fi/pati:

-santajati

-primiti amenda

-alte lucruri ce tin de ilegalitate..

EDIT2:

APROPO DE HACK..

cu windowze si o conexiune pppoe esti atat de limitat in tot ce priveste hack tools-urile incat plangi..evident ca se poate rezolva cu un rdp/vmware dar in ceea ce priveste marea batalie intre win si linux , inca un punct pentru linux si aici..

Edited by prime_edoced
Link to comment
Share on other sites

EDIT: Nu stiu daca stiti , dar daca vine domnu militian si are boala pe tine , si din intampalre gaseste pe pc windowsu piratat + alte softuri pirat , puteti fi/pati:

-santajati

-primiti amenda

-alte lucruri ce tin de ilegalitate..

Sunt curios unde este tinut acest articol de lege? Multimedia.... multimedia... cred ca te referi la MAC/OS

Inca o curiozitate: Cum e facut linux diferit de windows? In cazanul cu apa fierbine se mai adauga matraguna, un ochi de vultur, o inima de sarpe si sange de virgina?:)))

Link to comment
Share on other sites

Multi de aici a-ti vazut clipuri in care "hackerii" se folosesc de linux pentru a face X sau y si ca acestia cred ca win e de cacat. Dupa, fara sa ganditi si din prea multa dorinta de a fi ca ei "smecheri de smecheri, mafioti, cautati de DIICOT, vedete internationale" ziceti si voi ca windows e de cacat ca doar sunteti super 1337 si cum sa folositi voi windows? Doamne fereste!

Dintre astia care sunteti "mari cunoscatori" si fani linux am vreo doua intrebari simple la care va rog sa raspundeti fara sa cautati pe google.

1) Ce e ala un inode?

2) De ce o partitie ext nu necesita defragmentare?

Sa nu se inteleaga din postul asta ca parerea mea este ca linuxul e de cacat si win rulz dar vad prea multi "atotstiutori" care ridica in slavi un sistem pentru ca sa para 1337.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...