Jump to content
em

Hackerul care a spart Daily Telegraph și Le Monde vorbește în exclusivitate

Recommended Posts

„Dac? scopul sunt banii atunci inten?ia mea este s? ob?in acces neautorizat într-un sistem de calcul din care s? sustrag informa?iile pe care le caut. Dac? scopul meu este cunoa?terea atunci inten?ia mea este s? ob?in acces neautorizat într-un sistem de calcul ca s? în?eleg cum func?ioneaz? anumite mecanisme. Dac? scopul meu este binefacerea, atunci inten?ia mea este s? ob?in acces neautorizat într-un sistem de calcul ca s? îl notific pe proprietar în leg?tur? cu gaura de securitate pe care o are. Eu am fost împins de fiecare dintre scopurile de mai sus ?i le abordez în func?ie de ceea ce urm?resc s? ob?in”, adaug? hackerul.

Sistem de calcul? XSS? Hacker? Forme fara fond. Vad principii de cacat si exprimare de mass media. Atacurile nationaliste impotriva ziarelor din vest m-au facut sa-mi fie scarba multa vreme de RST, dar vad acum ca au avut si alea un mastermind care e exact cum mi-am imaginat - si mai e si la drept. Toate se leaga.

Link to comment
Share on other sites

Atacurile nationaliste impotriva ziarelor din vest m-au facut sa-mi fie scarba multa vreme de RST

in schimb, de ce te simti tu mandru? de articolele scrise despre romani in ziarele alea pline de snobism? de modul in care suntem pusi la zid din cauza tiganilor care ne fac de ras in mod sistematic? ti se pare totul ok, in afara de interventia RST? nu trebuiau sa faca nimic? sigur nu altele sunt motivele pt care iti e scarba de ce zici tu acolo? :)

Link to comment
Share on other sites

Sistem de calcul? XSS? Hacker? Forme fara fond. Vad principii de cacat si exprimare de mass media. Atacurile nationaliste impotriva ziarelor din vest m-au facut sa-mi fie scarba multa vreme de RST, dar vad acum ca au avut si alea un mastermind care e exact cum mi-am imaginat - si mai e si la drept. Toate se leaga.
De ce sunt un nimeni ? Pentru ca ma doare in cur de ce fac marii "haceri" pe internet ? Sau de ce ? Ma pish pe ei si pe gloria lor. Sper sa si-o ia si ala in cur cat de curand ca prea mare gura au.
Mai stiu eu pe unu care tot la fel a dat interviuri,la premiat google , avea si blog unde postat ce vroia pl lui si il mai si cheama TinKode si dupa ce ia bagat mascatii berbecu in usa , unii idioti se mai intreba "Cum la prins?" :))

Nu mai mancati cacat :) nu sunteti in masura sa vorbiti despre cineva pe care nu il cunoasteti . Daca veti atinge vreodata macar jumatate din nivelul lui pax , atunci sa comentati .

Nou veniti , doar niste lesinati cu pareri .

Nu stiti cine e pax si nu veti sti niciodata .

Link to comment
Share on other sites

Ce dracu' e cu mediatizarea `hackerilor` in ultima vreme? Vedeam undeva 'Cel mai periculos hacker'... De ce e periculos? Pentru ca si-a facut imagine si publicitate? Astia care `lucreaza` in underground sunt cei buni.

Nu am nimic cu TK sau cu Pax, e treaba lor ce fac (ce au facut), eu doar mi-am spus parerea. PUNCT!

Link to comment
Share on other sites

Nu mai mancati cacat :) nu sunteti in masura sa vorbiti despre cineva pe care nu il cunoasteti . Daca veti atinge vreodata macar jumatate din nivelul lui pax , atunci sa comentati .

Nou veniti , doar niste lesinati cu pareri .

Nu stiti cine e pax si nu veti sti niciodata .

Nu mananca nimeni cacat , baietii astia face puscarie degeaba, doar ca a spart niste situri si pun pariu ca atunci cand o sa stea inchisi si turbeaza de dorul familiei si alte alea , o sa regrete ca a facut astea!

E alta treaba cand spargi situri / clonezi / pacalesti fraierii pentru a lua cc-uri sau altele care sa "ajute" in realitate, vedeti exemplul lui busbulina care clona mereu pagina de finante si scotea sute de ccuri..

Stiu cum e sa fii inchis ( am fost ) si mi-a fost greu doar de dorul copilului dar in acelasi timp nu regretam ce am facut pentru ca nu stateam inchis degeaba si am avut ceva de castigat.

Dupa ce scapa o sa le vina mintea la cap , aia reala.

Pe forumul asta nu mai poti sa faci nimic pentru ca am vazut ca a dat adresa la tv si e foarte cunoscut, cum vaneaza garda vitezomanii din clipurile de pe youtube asa ne vaneaza si pe noi de aici.

Edited by Finutu
Link to comment
Share on other sites

Ce e cu atata zarva pentru ce ? , cred ca oricine putea sa fie in locul lui TK sau Pax dar pe unii i-a dus mintea si au vazut ca pot mai mult de atat, ce au rezolvat ei ? fara banii + bulau cadou era alta treaba daca scoteau oamenii 200 . 000 de euro sau chiar mai mult faceau 5 anii si dupa traiau fara probleme , si oricum o sa toarne la politie tot tot spun si ce au mancat acum 2 lunii

Link to comment
Share on other sites

Pax 1 - 0 TinKode.

Tinkode, un hacker slab

Am stat de vorb? cu Pax ?i despre Tinkode, hackerul român, arestat recent,care a a spart serverele Armatei SUA, NASA ?i Pentagonului, despre care ne-a spus c? în comunitate este recunoscut ca fiind un hacker slab. „Are cuno?tin?e medii, iar de cele mai multe ori n-are idee despre cum func?ioneaz? mecanismele. Se încadreaz? cu u?urin?? în categoria crackerilor black. A fost prins datorita ignoran?ei, îngâmf?rii ?i orbit de faima superficial?”, conchide hackerul.

Link to comment
Share on other sites

nu mi se pare ceva corect sa stam toti sa ne laudam cu ce facem ! dar fiecare face ce vrea cu viata lui ! poate omu vrea sa arate lumi ce poate , sau ce a facut ! nu cred ca suntem noi in postura sa il judecam in legatura cu cea ce a facut ! e viata lui problemele lui ! singur cu timpul isi va da seama daca a facut bine sau nu cu aceaste afirmari in ziare ! timpul ne va judeca pe toti ;) asa ca sa nu mai sarim noi pe el !

nu trebuie noi sa facem pe :

judge.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...