Jump to content
BigT

Bani din Youtube in Romania

Recommended Posts

Nu am un tutorial sau asa ceva, in sensul ca nu este o metoda sigura de venit insa daca aveti filmulete fara materiale cu copyright care sunt populare pe Youtube puteti face bani din ele. Am descoperit un filmulet pe Youtube, care pare a fi destul de recent, care arata cum sa inchei un parteneriat indirect cu Youtube-ul, deci printr-un intermediar. Din aceasta cauza, se poate realiza si din Romania, de exemplu.

Se pare ca trebuie sa ai totusi un numar consistent si constant de vizualizari, minimul este de 700 pe zi si cum am spus si mai sus continutul 100% original e obligatoriu. Din ce am citit, la 500 de vizualizari/zi asta ar insemna 1-3 dolari pe zi, insa nu pun mana in foc pentru asta.

Pasii care trebuie urmati si alte informatii gasiti in filmuletul de mai jos, nu l-am facut eu pur si simplu l-am gasit si mi s-a parut de interes si pentru altii.

Sper sa va fie de folos si sa apara mai multi romani cu talent, acum ca pot fi si rasplatiti!

Cum sa devii partener youtube in Romania (100%) (Retea de parteneriat) - YouTube

Link to comment
Share on other sites

Bani pe internet o sa faci intotdeauna din smecheria ta . Cand veti vedea o oferta de facut bani pe internet vanduta sau data la share de cineva , atunci trebuie sa stiti ca cel care o vinde sau o da la "share" face bani cel putin dublu de pe urma voastra .

In cazul nostru , YouTube , o sa-ti dea tie 1 dolar doar atunci cand el o sa faca 6 de pe spatele tau . Mergi si negociaza cu ei .

Trebuie sa gandesti ca un invingator si nu ca un sarac , nu YouTube iti face tie un serviciu ca iti hosteaza filmul ci tu ii faci o favoare site-ului YouTube ca le dai posibilitatea sa iti hosteze filmul la ei si sa faca trafic (implicit bani) de pe urma ta .

Oricat de saraci sunteti , tineti capul sus .

Am avut zile cand nu aveam un ban in buzunar si mancam paine cu ceapa si nu mi-am vandut demnitatea . Am tinut capul sus , am inghitit in sec si am mers mai departe . Peste un timp am avut de castigat din chestia asta , nu e usor,stiu asta , dar te simti al dracului de bine la final .

Edited by daatdraqq
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

daatdraqq are dreptate nu o sa gasesti pe nimeni care sa-ti dea din painea lui. :) Oricum insa, ceea ce am postat mai sus e o metoda de a face un lucru care iti place, fiind posibil sa fi si rasplatit daca esti bun si prinzi la public. As reformula, nu e o metoda de facut bani e o metoda de satisfactie ulterioara in urma efortului depus. Sunt multi tineri romani care au talent dar care nu au fost motivati corespunzator sa continue sa faca filme, vlog-uri, seriale de animatie(etc!) tocmai din cauza politicilor restrictive ale gigantiilor gen Youtube.

Link to comment
Share on other sites

Daca e limita la 500 sau 700 de vizualizari pe zi, atunci cum naiba a facut saracia asta parteneriat cu cei de la Youtube? Saracia aici.

Edit: vad ca are 146 de videoclipuri, daca bag si eu 200 de rahaturi cu cateva vizualizari pe zi, dar originale, ma accepta ca partener? Eu unul nu as prea crede.

Edited by SilviuSDS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...