Jump to content
darkston3e

Download link limit (new users)

Recommended Posts

Salut,

Chiar nu mi se pare corect sa vad peste 1k utilizatori cu 0 posts, si sa ii vad cum intra si se folosesc de releasurile noastre, si chiar sa le posteze in alte parti...

Sugestie: Aplicarea unei restrictii la minimum posts to download/view links... ( 5 / 10 / 15 ).

Asa ne va fi mult mai usor sa observam cine intra fara rost, si cine nu .. :)

Cum vom observa asta?

Simplu: Daca cineva va vede ca are nevoie de x posts pentru a putea downloada, garantat va incepe sa faca spam, si automat, va intervenii si o limita intre postari ( 5 / 10 min ), daca userul insista, sa fie banat automat, sau, sa fie banat manual de catre moderatori.

Aplicand aceste reguli, automat se va mari si credibilitate/securitatea userilor + statisticile forumului.

Pasul 2: Marirea mesajelor in reply/thread, minimum allowed characters: 30-35+, pentru a evita mesajele gen: good job!, welcome!, etc..

Cu toate ca sunt niste idei default, ajuta enorm.

Acum ramane la aprecierea voastra..

P.S: O idee ingenioasa ( parerea mea )

Banarea tuturor lamerilor care folosesc/copiaza/idolizeaza numele multor mari hackeri, care au fost retinuti...

De ce? Pentru ca numele lor ne vor aduce probleme

Dupa parerea mea, aceasta regula va rezulta in:

Siguranta, securitatea si continuitatea forumului...

Nu mi-a placut cand am vazut pe PROTV forumul RST, din cauza unor oameni incompetenti, care nu stiu sa isi ascunda identitatea, si nu respecta regulamentul/legea.

Exemple de usere: MiculFum, TK, etc...

Cu bine,

Dark.

Edited by darkston3e
Update
Link to comment
Share on other sites

Mai bine ar fi aplicarea unui sistem de vizualizarea a linkurilor in functie de vechime. Sunt useri foarte vechi care pur si simplu nu posteaza, ci doar se informeaza si nu ar fi corect sa-i fortam sa faca asta sau sa spameze doar ca sa vada un link.

se vede cine gandeste si cine nu. app tnx :P

Link to comment
Share on other sites

Se umple off topicul pe urma, deja este full, iar limita e aiurea pentru ca sunt utilizatori care posteaza 30 intr-o zi poate dar sunt si de calitate. Orice idee de genul ar fi duce la optiunea restrangerii forumului de aceea e si sectiunea aia vip. Cea mai buna idee mi se pare inca metoda de codare/obscurare a linkurilor de download, cine e suficient de 1337 supravietuieste. Ar fi bine sa existe un regulament mai simplu, rezumat la cateva randuri si fiecare sa poata fi expandat intr-un paragraf pentru detalii, macar asa poate il citeste cineva.

Edited by cmiN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...