Jump to content
h3l

Interviu telefon

Recommended Posts

Salutari.

Adineauri ma suna un nr 0314036260 pe telefonul fix si ma intreaba daca sunt de acord sa-mi puna niste intrebari legat de economie, Europa. Multumit de guvernul ro ? NU :)) Ati auzit de X plm mare "jm3k3r" ? Nu si nici nu vreau sa aud.

La urma am intrebat care e treaba cu 'interviu' si mi-a zis ca vor sa afle parerea populatiei. Am intrebat si de unde are nr de telefon si mi-a zis ca de la o firma din Bucuresti (eu fiind abonat Romtelecom). Judetul l-am dat gresit dar sigur s-a prins ca din moment ce avea datele mele...

De ce am facut acest topic ?

Vreau sa vad daca ati primit si voi astfel de telefoane sau a fost o scamatorie.

Al dracu' firma de la care zicea ca este am uitat-o.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

0314036260 RDS

0314036260 RDS

Daca esti curios cine te suna de pe numarul 0314036260, afla informatii despre acest numar rapid si usor, citind campurile de mai jos. Numarul 0314036260 se afla in reteaua RDS, iar tipul de retea a telefonului este unul fix.

In cazul in care numarul de telefon nu este inregistrat in baza noastre de date, informatiile despre 0314036260 vor fii restranse. Pentru a ajuta la identificarea apelantului nu ezita sa lasi un comentariu referitor acestui numar.

Retea: RDS

Acoperire: Nationala

off : si am vazut ca pe acest site :)) is publicate numere de telefon .. a unor oameni wtff

Link to comment
Share on other sites

Deci este vorba despre numarul 0314036260 si 0314036230 .

 

Pentru prima data am fost sunat de acest numar la o zi de cand am iesit din tara si de atunci continua sa ma sune de zile intregi cu toate ca sunt pusi pe respingere automata.

Prin urmare singura explicatie este ca folosesc aceasta metoda pentru a putea urmari persoana cu ajutorul telefonului.

In tara serviciile avand acces la reteaua nationala pot vedea (si asculta) foarte facil pe toata lumea dar cand persoana paraseste teritoriul tarii acestia nu mai au acces la retelele de GSM.

Singura cale de a localiza o persoana dupa nr de telefon este de a o apela chiar daca aceasta nu raspunde. Serviciul Roaming are acces la identificarea retelei unde sunteti conectati inclusive la celula, astfel rezultand locatia in care va aflati cu o precizie de maxi 1000m.

 

Succesuri ....

 

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jojo222 said:

Deci este vorba despre numarul 0314036260 si 0314036230 .

 

Pentru prima data am fost sunat de acest numar la o zi de cand am iesit din tara si de atunci continua sa ma sune de zile intregi cu toate ca sunt pusi pe respingere automata.

Prin urmare singura explicatie este ca folosesc aceasta metoda pentru a putea urmari persoana cu ajutorul telefonului.

In tara serviciile avand acces la reteaua nationala pot vedea (si asculta) foarte facil pe toata lumea dar cand persoana paraseste teritoriul tarii acestia nu mai au acces la retelele de GSM.

Singura cale de a localiza o persoana dupa nr de telefon este de a o apela chiar daca aceasta nu raspunde. Serviciul Roaming are acces la identificarea retelei unde sunteti conectati inclusive la celula, astfel rezultand locatia in care va aflati cu o precizie de maxi 1000m.

 

Succesuri ....

 

Asta-i PSDist, il urmareste binomul peste tot.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jojo222 said:

Deci este vorba despre numarul 0314036260 si 0314036230 .

 

Pentru prima data am fost sunat de acest numar la o zi de cand am iesit din tara si de atunci continua sa ma sune de zile intregi cu toate ca sunt pusi pe respingere automata.

Prin urmare singura explicatie este ca folosesc aceasta metoda pentru a putea urmari persoana cu ajutorul telefonului.

In tara serviciile avand acces la reteaua nationala pot vedea (si asculta) foarte facil pe toata lumea dar cand persoana paraseste teritoriul tarii acestia nu mai au acces la retelele de GSM.

Singura cale de a localiza o persoana dupa nr de telefon este de a o apela chiar daca aceasta nu raspunde. Serviciul Roaming are acces la identificarea retelei unde sunteti conectati inclusive la celula, astfel rezultand locatia in care va aflati cu o precizie de maxi 1000m.

 

Succesuri ....

 

Si de unde ai tu informatiile astea? De unde stii ca precizia e de fix 1000m +- 2,3 cm?

 

Nu de alta dar sunt destul de interesat de GSM si daca ai ceva documentatie, metode, surse de informatii posteaza aici sa ne documentam si noi.

 

ON: Tot felul de sclavi suna cu sondaje. Ai numarul in ceva baza de date. Eu am fost stresat de un individ sa imi fac cont la banca X. I-am zis ca nu sunt interesat si l-am intrebat unde pot depune o cerere ca sa-mi stearga datele din baza lor de date (conform legii nr.677/2001 art. 5 si art. 6 - consimtamant Date cu caracter personal). Mi-a spus ca nu e nevoie si ca nu voi mai fi contactat.

Nu am mai fost sunat de atunci de nimeni dubios pe numarul ala.

Edited by yoyois
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...