Jump to content
MazaBoY

Complexul Europa Bucuresti

Recommended Posts

Este cineva care a cumparat marfa de acolo sau cumpara marfa de acolo,imi puteti spune daca mai exista acel complex vreau sa cumpar si eu niste marfa si nu stiu daca mai exista.Am citit pe net ca s-ar fi inchis din cauza ca erau multe ilegalitati acolo si nu stiu cata frauda.Care aveti idee sau stiti alt loc de unde pot cumpara marfa la un pret mai mic si poate sa imi zica mersi.:)

Link to comment
Share on other sites

Topicul asta imi aduce aminte de o faza de anul trecut. Un comandant sau ce kkt era de la mascati, care anunta la televizor ca "urmeaza o razie intr-un complex mare de haine si alte bunuri de la periferie". Era greu de ghicit unde :)) Ilegalitatea acolo e pentru aia care nu cotizeaza destul

Link to comment
Share on other sites

de ce crezi asta ?care ar fi motivul principal?

Lipsa pret afisat la marfa , lipsa etichetare , lipsa acte .

Mie unul imi place comertul civilizat . La europa e haiducie . Daca ceri factura ai ocazia sa-ti iei bataie sau te trezezti ca ai cumparat pantofi si factura este pe o firma de constructii .

Din neatentie nu am verificat actele si m-am trezit cu factura de la o firma de piese auto , chitanta de la un depozit de constructii si eu cumparasem blue jeans si pulovere .

De cele mai multe ori (99%)facturile sunt de la firme fantoma sau inactive fiscal si ai probleme cu TVA .

Depinde unde vinzi marfa , daca o vinzi pe strada fara acte e ok , daca o vinzi in magazin legal e problema .

Edited by daatdraqq
Link to comment
Share on other sites

@daatdraqq da de acord cu ce zici, dar daca nu stii sa te descurci tu nu inseamna ca toti patesc asa :)

Eu de unde iau am tot timpul foaie de drum / factura. Probabil ca iau de ceva vreme si valoare mare, nu stiu ce sa zic.

Consider ca nu trebuie sa "ma descurc" . Am ajuns la un nivel unde am pretentia sa nu trebuiasca sa "ma descurc" pentru ceva ce imi este cuvenit .

Sunt mai legist asa , imi place comertul civilizat chiar daca nu cumpar cu aceleasi preturi mici .

In comertul civilizat nu exista "daca iei marfa multa iti dau acte , daca nu iei nu iti dau " .

Eu iti dau bon si daca imi cumperi 1 paine si daca imi cumperi 30 baxuri de ulei .

Asa e normal ,asa fac si asa am pretentia sa mi se dea la randul meu cand am calitatea de cumparator .

Eu vreau sa o vand pe strada...nu am eu magazin :))

Asa da , merge .

Edited by daatdraqq
Link to comment
Share on other sites

Consider ca nu trebuie sa "ma descurc" . Am ajuns la un nivel unde am pretentia sa nu trebuiasca sa "ma descurc" pentru ceva ce imi este cuvenit .

Sunt mai legist asa , imi place comertul civilizat chiar daca nu cumpar cu aceleasi preturi mici .

In comertul civilizat nu exista "daca iei marfa multa iti dau acte , daca nu iei nu iti dau " .

Eu iti dau bon si daca imi cumperi 1 paine si daca imi cumperi 30 baxuri de ulei .

Asa e normal ,asa fac si asa am pretentia sa mi se dea la randul meu cand am calitatea de cumparator .

Asa da , merge .

Nu am zis ca mentalitatea ta e gresita.

Pur si simplu nu se aplica cum ar trebui la noi in tara si ai de pierdut din cauza asta.

Dar da, ca o adica, si eu sunt de aceeasi parere cu tine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...