Jump to content
flofy

Contact Admin

Recommended Posts

Salut baieti!

Tocmai am reusit sa sparg un site romanesc si vreau sa stiu daca e bine sa dau un email adminului sa il anunt ca site-ul lor este vulnerabil si atat,nimic mai mult. ?

Totusi am avut grija sa raman anonim cat timp m-am logat sa dau si o privire ,deci no ip logs :))

Link to comment
Share on other sites

OFF: Omu' tocmai a zis ca vrea sa dea un email adminului, sa raporteze vulnerabilitatea, nu sa fie "h@x0r". Sincer, nu mi se pare ca ar trebui descurajat. Macar n-a postat haviju' la show off...

V-ati cam obisnuit sa criticati tot ce tine de "spart" site-uri.

ON: Daca esti sigur ca nu duce nimic spre tine (nici macar mailul) si esti sigur ca nu ai facut nimic grav pe-acolo (modificari, sters, furat date "confidentiale"), poti sa-i dai un email. Daca nu, vezi-ti de treaba.

PS: Daca faci asta doar sa-ti faci un renume, uita... Singurul renume pe care ti-l vei face, va fi cand vei fi arestat si vor rade de tine pe forum. Daca te astepti sa castigi bani din asta, uita. Singurii bani care-i poti castiga sunt din pariurile cu prietenii. Daca vrei sa te distrezi, fa-o cu cap. Nu lasa urme si nu distruge. Distractia nu trebuie sa fie neaparat destructiva.

Link to comment
Share on other sites

OFF: Omu' tocmai a zis ca vrea sa dea un email adminului, sa raporteze vulnerabilitatea, nu sa fie "h@x0r". Sincer, nu mi se pare ca ar trebui descurajat. Macar n-a postat haviju' la show off...

V-ati cam obisnuit sa criticati tot ce tine de "spart" site-uri.

ON: Daca esti sigur ca nu duce nimic spre tine (nici macar mailul) si esti sigur ca nu ai facut nimic grav pe-acolo (modificari, sters, furat date "confidentiale"), poti sa-i dai un email. Daca nu, vezi-ti de treaba.

PS: Daca faci asta doar sa-ti faci un renume, uita... Singurul renume pe care ti-l vei face, va fi cand vei fi arestat si vor rade de tine pe forum. Daca te astepti sa castigi bani din asta, uita. Singurii bani care-i poti castiga sunt din pariurile cu prietenii. Daca vrei sa te distrezi, fa-o cu cap. Nu lasa urme si nu distruge. Distractia nu trebuie sa fie neaparat destructiva.

Vad ca esti singuru care a fost ON Topic,in fine totul a fost doar de curiozitate..(nu am facut modificari,furat,sters..nimic...) deci nu as vedea care ar fi problema + ca am incercat sa nu las urme.

Edit:Si nu o sa trimit nici un email ca oricum nu l-ar lua in seama fara dovezi!

Mersi @gwydion

Link to comment
Share on other sites

Depinde ce site ai spart, ce beneficii ai avea tu de pe urma acestui site si la ce anume te risti :-/

Nimic major,un site vulnerabil Sql luat de pe RST care clar nu imi aduce vreun beneficiu..totul a fost de distractie si intrebarea mea a fost daca ar fi bine sau nu sa anunt adminul,atat..mie indiferent !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...