Jump to content
SilviuSDS

Cosmote - Relatii cu Clientii - Legatura cu un operator

Recommended Posts

Mi-am luat acum cateva zile o cartela Cosmote, Frog mai exact, am activat-o etc etc, si vreau si eu sa vorbesc cu un operator de la Serviciul de Relatii cu clientii, am sunat la 1234 si m-a plimbat robotul 'en?pe mii e optiuni de a inceput sa ma doara capul, mai ca-mi vine sa sparg telefonul. Daca are careva idee cum intri in legatura cu un operator va rog ziceti-mi si mie. Mersi frumos.

PS: Daca nu ati testat voi sau nu sunteti siguri ca merge nu postati ca nu are rost, ca l-am intrebat si eu pe domnul Google si nu a stiut sa-mi spuna.

Link to comment
Share on other sites

Mergi la un magazin Cosmote si le spui alora sa-ti fara legatura. Vor forma ei de pe telefonul tau si parcurg ei pasii. Daca nu sunt operatori disponibili atunci, lasi un nr de telefon si te suna ei inapoi in cateva minute.

LE: Adica nu stiu la cartela, dar stiu ca la abonament asa e, ca am fost cu un prieten si n-am iesit bine din magazin ca deja l-a sunat. :D

Link to comment
Share on other sites

Mergi la un magazin Cosmote si le spui alora sa-ti fara legatura. Vor forma ei de pe telefonul tau si parcurg ei pasii. Daca nu sunt operatori disponibili atunci, lasi un nr de telefon si te suna ei inapoi in cateva minute.

LE: Adica nu stiu la cartela, dar stiu ca la abonament asa e, ca am fost cu un prieten si n-am iesit bine din magazin ca deja l-a sunat. :D

Incerc maine dupa ore, ma duc in shop-ul de unde am luat cartela, dar mno, totusi este o idiotenie sa te duci pana la un magazin de-al lor ca sa vorbesti la Relatii cu Clientii, pentru ca la Orange si Vodafone intri macar in coada de asteptare intr-un singur minut.

Link to comment
Share on other sites

cand te pune sa alegi o optiune da-i 0 sau suna la 333 ;eu asa faceam cand eram in ro

CAnd dau 0 nu conteaza in ce meniu sunt, robotul incepe sa enumere de la capat optiunile, le-am lasat pe net un mesaj [rin formularul de contact de ieri dar degeaba, nu s-au obosit sa raspunda. Ma rog, problema mea este ca nu pto sa pelez un nr de cosmote, imi spune ca "Numarul apelat este blocat pentru apelurile de sosire", am vorbit cu persoana respectiva care-i faza si a zis ca nu stie, si altii pot sa sune la numarul respectiv fara probleme.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...