Jump to content
hirosima

Ziua în care facebook a căzut

Recommended Posts

Facebook nu a func?ionat în aceast? diminea?? în România, afi?ând mesajul "Server not found". Eroarea a persistat mai multe zeci de minute. În prezent, Facebook func?ioneaz?, dar se încarc? în continuare greu.

Pe un blog de tehnologie din Grecia, un utilizator a scris un post numit "Facebook a c?zut pe 7 martie 2012", în care spune c? nu a putut accesa re?eaua de socializare în Grecia. "Ar putea fi o problem? în toat? Europa, ar putea fi ceva global", scrie bloggerul Andrew McCallum Crawford.

Lumea speculeaz? c? în spatele problemelor Facebook ar fi hackerii de la *********.

Banateanul

Bihoreanul

Clujeanul

Hunedoreanul

Ieseanul

Sibianul

105 comentarii 23482 afi??ri

Home

Magazin

ZIUA ÎN CARE FACEBOOK A C?ZUT

Postat la: 07.03.2012 09:17 Ultima actualizare: 07.03.2012 14:37

UPDATE 10.20 Se pare c? în acest moment Facebook ?i-a revenit.

Facebook nu a func?ionat în aceast? diminea?? în România, afi?ând mesajul "Server not found". Eroarea a persistat mai multe zeci de minute. În prezent, Facebook func?ioneaz?, dar se încarc? în continuare greu.

Pe un blog de tehnologie din Grecia, un utilizator a scris un post numit "Facebook a c?zut pe 7 martie 2012", în care spune c? nu a putut accesa re?eaua de socializare în Grecia. "Ar putea fi o problem? în toat? Europa, ar putea fi ceva global", scrie bloggerul Andrew McCallum Crawford.

Lumea speculeaz? c? în spatele problemelor Facebook ar fi hackerii de la *********.

El spune c? foarte mult? lume a anun?at problema pe Twitter, cei mai mul?i glumind c? au mai mult timp pentru cafea sau pentru munc?, dat fiind c? Facebook nu mai func?ioneaz?.

Postarea a strâns numeroase comentarii de la oameni din diverse ??ri ale lumii, care spun c? Facebook nu a func?ionat în aceast? diminea?? în: Marea Britanie, Egipt, Australia, SUA, Japonia, China, Africa de Sud, Germania, Olanda, Cehia ?i Spania.

Comentatorii de pe site-ul gândul spun c? Facebook nu func?ioneaz? nici în Fran?a, Republica Moldova, Ungaria ?i Turcia.

Pe Yahoo Answers a ap?rut un topic legat de c?derea la nivel global a Facebook. Utilizatorii spun c? Facebook nu merge sau nu mergea nici în urm?toarele ??ri: Elve?ia, Emiratele Arabe Unite, Bulgaria, Slovenia, Belgia, Sri Lanka, Austria, Serbia, Bahrain, Irlanda de Nord, Nepal, Bosnia, Albania, Somalia, Macedonia, Suedia, Lituania, Danemarca, Arabia Saudit?, Norvegia, Polonia, Africa de Sud, Croa?ia, Indonezia, Israel ?i multe altele.

Cele mai multe plângeri vin îns? din România. Unii utilizatori spun c? Facebookul a fost picat mai bine de dou? ore.

Sursa: ZIUA ÎN CARE FACEBOOK A C?ZUT - Gandul

Link to comment
Share on other sites

Sunt curios câ?i dintre voi chiar v-a?i dat seama de ce-i în spatele mascaradei.

Pe scurt, versiunea lui wildchild: acum c? exper?ii facebook au reu?it s? "repun? re?eaua pe picioare" dup? "marele atac" din partea ******** (care e de necontestat pentru c? au fost în stare s? pice ?i alte guverne), au demonstrat c? este imbatabil ?i c? este foarte stabil.

Pentru mul?i asta nu înseamn? nimic, dar pentru cei care au auzit de stock market, e aur curat. Mai pe scurt, ?i-au ridicat automat pre?ul actionilor demonstrând c? au f?cut fa?? unui atac, ridicându-le stakeholderilor ?i investitorilor încrederea.

Cam tot ce au avut ei de f?cut a fost s? taie Europe de la faszbuk o zi sau s? simuleze un atac din partea ********, c? oricum nimeni din exterior nu poate zice cu certitudine cine e de vin?, atâta vreme cât ******** poate fi orice individ.

Fucking jews! It's all about the money bitches, fi?i de?tep?i;)

Link to comment
Share on other sites

Dar ma intreb si eu asa chiar nu doare prostia?, si cum nu ma astept la un raspuns de la nimeni imi raspund intrun monolog, nu cred ca doare prostia .Am mai irosit cateva cuvinte din timpul meu pretios pentru a raspunde intrun topic cu un subiect extrem de important ca acesta .Va rog continuati, continuati ...scuzati-ma daca v-am deviat mintile pentru o secunda de la o asemenea placere.

Link to comment
Share on other sites

Sunt curios câ?i dintre voi chiar v-a?i dat seama de ce-i în spatele mascaradei.

Pe scurt, versiunea lui wildchild: acum c? exper?ii facebook au reu?it s? "repun? re?eaua pe picioare" dup? "marele atac" din partea ******** (care e de necontestat pentru c? au fost în stare s? pice ?i alte guverne), au demonstrat c? este imbatabil ?i c? este foarte stabil.

Pentru mul?i asta nu înseamn? nimic, dar pentru cei care au auzit de stock market, e aur curat. Mai pe scurt, ?i-au ridicat automat pre?ul actionilor demonstrând c? au f?cut fa?? unui atac, ridicându-le stakeholderilor ?i investitorilor încrederea.

Cam tot ce au avut ei de f?cut a fost s? taie Europe de la faszbuk o zi sau s? simuleze un atac din partea ********, c? oricum nimeni din exterior nu poate zice cu certitudine cine e de vin?, atâta vreme cât ******** poate fi orice individ.

Fucking jews! It's all about the money bitches, fi?i de?tep?i;)

Stii tu ceva, dar doar din auzite... si sunt pure speculatii.

Facebook nici macar nu este listata pe piata bursiera.

Se asteapta anul acesta sa fie IPO(initial public offering)

Se asteapta a fi cel mai mare IPO din istorie, nu m-am interesat sa speculez cand va fi listata, m-am retras de mult din domeniul asta.

Esti baiat istet tu, dar te rog sa nu mai informezi gresit utilizatorii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...