Jump to content
JohnyCNAM

Teapa Colet Rambursabil

Recommended Posts

Ori legea romana e tampita ori tre sa ne apucam toti de dat tepe pe okazii... eu mi-am luat teapa de 700 ron cu o tableta ... am primit o sticla goala de parfum. Am facut plangere la politie si pana acum NIMIC. Am numele omului adresa contul din banca nr de tel ( inca imi raspunde) am si noul lui cont de pe care trage tepe in momentul de fata. Am explicat aceste detalii si in plangere i se poate face lejer un flagrant dar neah ... NIMIC. Daca ma duc eu si ii rup cateva coaste in cateva ore am politia la usa. :( . Sa-mi bag pl in tara asta de javre penale.

Link to comment
Share on other sites

Nu ai ce face, e o lectie pt tine: nu mai fi asa naiv. Si eu am patit de am trimis pe Okazii prin Fan Courier un Viewty + 200 RON diferenta pt un iPhone 2g acum vreo 2 ani si mi-a trimis un Sony Ericsson... si m-am interesat si mai multi o luat aceeasi teapa pt iPhone numa ca ei o primit un mp4 futut. Ne-am inteles pe mess si la telefon si ne-am intalnit sa mergem la el acasa sa ii rupem maxilaru dar nu a fost de gasit. Eu am renuntat da' mi-a zis unu ca a vorbit cu el si ca lucreaza la Fan Courier si nu are ce sa ii faca nimeni, da tepe cum vrea.

Link to comment
Share on other sites

E din ce in ce mnai periculoasa treaba; chiar zilele acestea un coleg si-a luat teapa cu un telefon. Trebuia sa primeasca un E71 si tipul i-a zis ca e totul ok, iar colegul meu l-a intrebat daca e fake, ca sa se asigure daca merita trade-ul.

Pana la urma au negociat la un PSP 3000 si 2 Nokia 6300; i-a trimis doar unul din ele sa se asigure ca nu ia teapa(bine a si facut), iar pe baza tepei tipului si-a achizitionat un X3 superb.

Fiecare cu norocul lui; cel putin eu recomand negocierea cu oameni de varste apropiate, nu pusti de 10 ani ce iti vand internetul :)))

Link to comment
Share on other sites

am intalnit un caz in care "tzeparul" lucra prin fancurier si avea un om de legatura angajat acolo...chiar daca pachetul tie iti venea cu un nume/numar de telefon fals banii ajungeau acolo unde trebuie iar curierul nu era invinovatit de nimic. Deci, stai linistit ca daca te-a "tzapit" aia nu este adresa lui...iar daca este...nu stiu cum o sa ii demonstrezi tu ca tu ai comandat 1 telefon si nu o cutie de chibrituri sau mai stiu eu ce...

Poti sa imi dai PM cu numarul / numele lui lui de telefon daca este cosmote si iti pot spune daca este abonament sau cartela reincarcabila...

Link to comment
Share on other sites

Ori legea romana e tampita ori tre sa ne apucam toti de dat tepe pe okazii... eu mi-am luat teapa de 700 ron cu o tableta ... am primit o sticla goala de parfum. Am facut plangere la politie si pana acum NIMIC. Am numele omului adresa contul din banca nr de tel ( inca imi raspunde) am si noul lui cont de pe care trage tepe in momentul de fata. Am explicat aceste detalii si in plangere i se poate face lejer un flagrant dar neah ... NIMIC. Daca ma duc eu si ii rup cateva coaste in cateva ore am politia la usa. :( . Sa-mi bag pl in tara asta de javre penale.

200 Euro la niste ucrainieni si nu mai da ala tepe in viata lui, garantat!

Link to comment
Share on other sites

si eu tocmai mi-am luat o teapa de 110euro pe okazii insa am facut plata prin paypal si mai am o sansa sa primesc banii, problema e ca am doua conturi de paypal pe acelasi ip, abele fiind un-verified si mi-e frica sa nu le baneze. oricum am vazut ca tipul are mai multe licitatii pe acel cont(25 calificative pozitive) de pe care mi-a dat teapa si, intamplator, am niste conturi de okazii prin loguri de pe care il pot ajuta sa-si creasca vanzarile...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...