Jump to content
matz9101

Cum maresc viteza de UPLOAD la uTorrent ?

Recommended Posts

Salut, vreau sa stiu si eu cum pot marii viteza de upload la uTorrent.

Precizez ca am internet prin fibra optica (retea de cartier), download-ul urca pana la viteza de 14/15MB/s dar upload-ul nu sare de 300/400 maxim 500 kb/s :), nu imi explic de ce ... Vreau a mai spune ca ultima versiune de uTorrent mi se parca proasta din punct de vedere ca viteza de download nu sare de 4/5MB/s in schimb cu versiunea 1.5 de la uTorrent merge blanaaa ...

Link to comment
Share on other sites

dai la manivela...acum serios tu nu sti ca upload-ul e mai scump si o sa fie mereu mai mica banda de upload decat de download?

Daca nu vedeam la alti tovarasi viteza de upload de 1/2Mb macar pe internet de la UPC, RCS numai deschideam acest post, vroiam sa aud niste pareri, sfaturi referitor la asta ... nu mi se pare normal sa am viteza de upload asa de mica :|

Link to comment
Share on other sites

Foloseste alt client pentru download. Eu, cand foloseam Windows, descarcam in fiecare saptamana un client nou. Mergeau fiecare cand vroiau. De exemplu, azi mergea BitComet, maine numai mergea, ori facea figuri la vitezele download/upload, ori consuma foarte multa memorie RAM si PC-ul mergea aiurea, asa ca bagam alti clienti. Am folosit MediaGet si Opera. De uTorrent ma lasasem de cand i-au schimbat iconita in aia rotunda, versiunile alea sunt de cacat, imi statea un torrent in lista cate 10-20 de minute inainte sa inceapa sa descarce.

Anyway, ideea e ca pana iti dai seama exact ce setare e facuta aiurea, instaleaza un client nou si experiemnteaza.

Acum folosesc Transmission, pe Linux, daca te intereseaza.

Ms frumos pentru sfat, am sa-l incerc si revin.

Intervin : Uitasem ca il am pe MAC:)), e ok, gen n-am avut nici-o data probleme cu el

Edited by matz9101
Link to comment
Share on other sites

Uite un om adevarat care e preocupat si de upload nu ca restul ciupalacilor care iau de pe torrent si dupaia il inchid ca sa nu mai dea nimic. Tot ce stiu e ca la noul torrent dai click dreapta si ai acolo sa setezi limitele, dar pe default e pe unlimited deci nu am idee. Scuze. Bafta !

Link to comment
Share on other sites

viteza de upload sau download depinde de cati utilizatori sunt conectati la descarcarea sau impartasirea unui fisier catre ceilalti . totusi...sunt si cateva aplicatii pentru browserele de torrent cum ar fi speed utorrent, turbo utorrent ...dar nu prea se vede mare diferenta de valoare a transferului...

Link to comment
Share on other sites

I-am mai facut niste setari si observ ca a mai crescut viteza, 600/700 kb/s, acum din cate imi dau seama depinde si de torrent cati seederi are ca de exemplu am prins torente de aveam viteza de upload chiar si de 6/7MB/s. Indata ce ii dau de cap cu setarile care le v-oi considera ca sunt bune am sa revin cu un reply.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...