Jump to content
zekstein

Problema Samsung WI-Fi

Recommended Posts

Salut,

Am un Samsung Star II - S5260( J2ME ) de doua luni.

Totul e bine si frumos doar ca :

Youtube pur si simplu nu functioneaza pe Wi-Fi.

Intru la un clip, dau pe el, apare Connected iar dupa 20 de secunde ... Nu ma pot conecta sau conexiune esuata.

La scoala am nevoie de youtube pentru una alta dar nu functioneaza pe Wi-Fi-ul de acolo.

Pe internetul meu de la Vodafone merge perfect( exceptand buferr-ul :)) ).

Mentiune : Pe alte telefoane functioneaza perfect pe Wi-Fi.

Ce as putea sa-i fac ?

Edited by zekstein
Link to comment
Share on other sites

... nu neaparat siteul este problema ...

Eu nu ma refer la site , ci la modalitatea in care telefonul tau acceseaza youtube.In fine , am inteles ca folosesti browserul , incearca sa cauti o aplicatie doar pt youtube sa vezi daca face tot asa.Spre exemplu la iPhone-ul meu , daca intru pe youtube din aplicatia preinstalata , merge aiurea sau chiar deloc , dar folosind browserul merge brici.Incearca si un reset ceva sau mai cauta pe google :)

// intri cu m.yout... sau cu youtube.com direct?

Link to comment
Share on other sites

iOS? Android?

Telefonul meu are Bada( sau J2ME care seamana izbitor de mult cu Bada oricum la link am vazut ca este ceva de gen youtube.com/ & & & &sys=bada sau ceva de genul ). ...

Am cautat pe internet dar nu am gasit.

La vodafone m-am dus vaca si am venit bou.

Mi-au spus ca trebuie reconfigurate setarile de INTERNET, sa sun la *222 si ma rezolva ...

// m.youtube

Link to comment
Share on other sites

1.citeste aici

How to Configure Samsung Star - wifi [solved] | Kioskea.net

2.Lasa resoftare decat daca ai incercat tot ce se putea

3.S-ar putea ca unele videoclipuri de pe youtube sa fie intr-un format pe care telefonul tau nu le poate reda , incearca pe wifi sa vizionezi un videoclip care stii ca iti merge pe 3G , Vodafone , cum vrei tu sa-i zici.

4.Incearca un reset

Link to comment
Share on other sites

am resoftat un star II, ala avea cod de blocare....

poti sa faci si tu acelasi lucru, nu cred ca e de la browser.....daca e in garantie sa-l duci la service sa-l resofteze aia....

daca nu fa-o tu (nu prea e dificil); io spre exemplu la GPS *Samsung Galaxy S* am avut ceva probleme (gasea satelitii dupa 3-4 minute) acum dupa 1 minut, explicatia....sub capac era o chestie care nu facea contact cum trebuie....si doar trebuia apasata putin odata si gata.

pentru resoftare m-am inspirat de pe un site rusesc si explicatii in rusa :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...