Jump to content
nym3ny

SSH2 Brute Force 2012

Recommended Posts

de ce se misca asa greu , stau la un range A de 2 zile si nu am pus mai mult de 100 de parole , plus ca l-am urcat pe 2 severe la unu am lasat cum ai pus tu ssh2 250 iar la unu am pus ssh2 1000 cum dadeam cu alt scanner si vad ca sunt aceleasi ip`uri prinse si au ramas cam in aceasi zone de spart :| cel cu 1000 nu trebuia sa fie mult mai inainte , servele sunt dedibox in caz de vrei sa imi spui ca sunt lente sau ceva de genu

Link to comment
Share on other sites

ok ms :* deci ce pot sa spun despre brutul asta, ca e cam numarul 1 acum in tot ce este pe acest internet... sincer are multe optiuni si chiar e foarte baban :) pe multi i-ai cam dat gata si chiar o sa te tin minte. Tine-o tot asa cu updateuri, ca va fi ok ;) ai sa vezi, multi iti vor dona ceva ptr tn ;) si chiar ma bag si eu! Mult succes

Link to comment
Share on other sites

Bravo taifu`le hai ca mi-ai trosnit o idee, sa vezi ce nebunie fac la urmatoarea versiune, probabil o sa o public in 2 sapt ca mai am si alte proiecte, o sa ii fac un config.ini frumos cu ceva optiuni, si una din ele o sa fie si asta sa iti pui acolo mail si o sa le primesti si in e-mail.

Link to comment
Share on other sites

root@linux-server:/var/spool/cron/s2# ./scan_mic 76.90

scanner

- by nym3ny

Vezi ....??? asta da pe TOATE rooturile pe care am bagat arhiva

./scan_mic: line 18: 26728 Segmentation fault ././pscan2 $1 22

[+] Done.

./scan_mic: line 21: 26730 Segmentation fault ./ssh2 250

Link to comment
Share on other sites

@taifu, iti spun de ce, mi-a cumparat cineva proiectul, am primit o oferta care la inceput am refuzat-o aproape la cateva zile dupa ce am postat arhiva si intentiile de a mai crea si alte arhive. Dar discutiile de pe forum si gandurile negative, ale userilor de a primi ceva gratuit care e mai bun decat ceea ce se gasea in momentul de fata pe internet, m-au facut sa ma razgandesc si in cele din urma am acceptat oferta de a vinde sursele la proiectele care le-am inceput, unele din ele neterminate in totalitate.

LE: Pentru detalii vorbiti cu ihackyourmindandsoul id de y! messenger. Lui i-am vandut proiectele si l-am intrebat daca e ok sa postez adresa lui aici pe forum si a zis ca da.

Link to comment
Share on other sites

Pacat, n-am apucat sa-l testez.

Nu merita nimic sa dai gratis in ziua de azi, mai ales ca este munca ta, timpul tau pierdut si nervii tai.

Atata timp cat ceva nu este apreciat, respectat si nici macar de atata lucru nu te poti bucura, ca ai facut un bine, ca cineva apreciaza munca ta si o respecta, pai merita sa joci dur si tu la randul tau.

Pana la urma munca este si platita. Un ban acolo, indiferent cat de putin tot merita.

Asa ca, succes acolo in tot ceea ce faci.

Salut.

Link to comment
Share on other sites

partea proasta e ca ii sar in cap unii care poate habar nu au si dau vina pe scanner cand defapt sunt alti factori din cauza carora nu merge. Si cel mai prost scanner daca l-ar fi facut tot nu aveau dreptu sa se ia de el atata timp cat e gratis. Sincer ma bucur ca nu mai e pus.

respect nym3ny pentru munca depusa!

Link to comment
Share on other sites

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

De ce am primit acest mesaj r?d?cin? de r?u?

Link to comment
Share on other sites

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

Unable to allocate socket.

De ce am primit acest mesaj r?d?cin? de r?u?

N-are nimic, si asa poate prinde, dar mai bine schimbi root-ul, sa fii mai sigur !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...