Jump to content
daatdraqq

17 hackeri perchezitionati de DIICOT. Fraudele pe Internet depasesc 6 mil. euro

Recommended Posts

Si totusi exista o posibilitate dupa ce te aresteaza deoarece nu este interzis sa citesti carti.Ai putea deveni un expert in networking. poftim asadar iti dai seama cum au umblat dupa tine ca mata dupa soarece.Eu nu vreau sa comentez ce sa intamplat la fiecare dar nu trebuie sa fi nepasator in privinta multor lucruri cum Multi au obiceiul.Va recomand cateva carti pentru Unix ale lui Richard Stevens , si pentru networking incepand cu cartea lui Tannenbaum Computer Networks .Si daca se mai iveste arest la domiciliu suplementar eu m-as orienta si spre Beej Jorgensen si anume Beej's Guide to Network Programming. Arestul domiciliar poate fi echivalent cu un master universitar sau cu timp pierdut dar asta depinde de cum iti organizezi timpul si de valoarea pe care o atribui timpului.

Link to comment
Share on other sites

Bine gandit pyth0n3, faza proasta e ca reflexul general este ca ei irosesc timpul incercand sa scape..

Sa scape de unde???Careva are o definitie pentru libertate?

Probabil toti au o definitie dar nu e pentru libertate ci pentru satisfacerea placerilor si a simturilor fizice.

Link to comment
Share on other sites

Nu am spus sa scape pentru libertate, ma refeream la modul, sa scape de urmaritori, de politie de na`....

Buna asta cu libertatea... mi`a dat de gandit.. dar e doar pe plan material.. in rest nu exista libertate pentru ca nu este nevoie de ea..

Spunea cineva odata: "Va veni momentul cand vei muri, si nu vei mai putea pacatui." aici pentru oameni "in the box" vad un motiv in plus de a face pe nebunii. Ceilalti vad cu totul altceva ;)

Edited by DuTy^
Link to comment
Share on other sites

Sa scape de unde???Careva are o definitie pentru libertate?

Probabil toti au o definitie dar nu e pentru libertate ci pentru satisfacerea placerilor si a simturilor fizice.

Daca se referea sa scape de urmaritori...sa zicem ca pui o bariera fizica intre urmaritorii cybernetici si tinta,aici ma refer de ex. la nume fictive, acte si adrese false,cybercops si-au facut treaba pana la capat dar pista e moarta...daca nu sti sa imbini cunostintele din lumea virtuala cu cele din viata reala degeaba, esti mancat... si cand vorbim de sume de milioane deja isi merita soarta ca nu au avut grija.Nu tin cu hotii astia, dar deja cand ai strans ceva capital poti sa scapi si fara parnaie.

Link to comment
Share on other sites

Daca se referea sa scape de urmaritori...sa zicem ca pui o bariera fizica intre urmaritorii cybernetici si tinta,aici ma refer de ex. la nume fictive, acte si adrese false,cybercops si-au facut treaba pana la capat dar pista e moarta...daca nu sti sa imbini cunostintele din lumea virtuala cu cele din viata reala degeaba, esti mancat... si cand vorbim de sume de milioane deja isi merita soarta ca nu au avut grija.Nu tin cu hotii astia, dar deja cand ai strans ceva capital poti sa scapi si fara parnaie.

Ai dreptate dar degeaba au facut banii aia daca sunt multi si nu stiu unde sa si dea ( o parte ) ca sa scape fara ### :)

Link to comment
Share on other sites

Fratilor, asta e frauda in valoare de 6 mil, nu ca au avut ei in buzunar atatia bani, daca ma apuc si fac defeace 2 minute la sony, declara ca au paguba de 200 mil, ce e greu de inteles.

Oricat de copchil ai fi, daca te-ar duce capul sa faci lucru asta, dupa prima saptamana cu o parte din suma cuvenita si precizata ca fiind frauda macar in moldova m-as muta, daca nu in lume.Nu spune nicaieri ca a fost furt intr-un anumit timp ajuns la totalul sumei de 6 mil.

Copii vizeaza , sparg repede banii ai fi surprins ce mentalitate au(generatia noua), mai ales cand e vorba de bani si de castig mare in joc.

EU chiar nu inteleg, de ce sip/voip cand poti pur si simplu inchiria un numar cu suprataxa, bagi 5 $ pe min si te retragi dupa o sapt.

Link to comment
Share on other sites

Mda....faza e cam cusuta cu ata alba. Nustiu cat de bine va vine sa credeti dar Alin era capul lor. Cand ia venit politia pe cap era foarte fresh. Maicasa machiata. Politistii colectau probele fara manusi sau alte ustensile. Iar toate astea la 6 dimineata. Si mai sunt de zis. Dar nu ma bag. Imi e destul de cunoscuta persoana lui. Activa si aici, dar nu foarte tare. Pe ProTv numa de Alin au dat.

Garda m? vrea la r?coare, brigada r?mâne în picioare. Eram fresh? Urât informatorule! :))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...