Jump to content
zbeng

de ce facem unele lucruri?

Recommended Posts

e clar ca nu ne place sa fim mintiti dar ne place sa mintim, poate ca asa am fost invatati, am fost mintiti si la randul nostru am mintit, oricum nu am fii oameni daca nu am mintii deloc :D, dar totusi ar trebui sa mintim in limita bunului simtz, si nu chiar orice... mintim ca sa ne mearga bine si sa castigam, probabil la astea e cea mai buna minciuna, e mai usor sa minti decat sa dovedesti adevarul... oricum bafta la "mintit" gajici dar nu si "fratzi"...

Link to comment
Share on other sites

Pai eu daca mint pot sa ies dintr-o incurcatura :).

Si nu imi place sa fiu mintit pt ca aflu de la (de ex: Andrei) ca (de ex: Mihai) m-a mintit...si eu l-am crezut pe Mihai.

Dar cum se spune "Minciuna nu are picioare lungi".

Poate mai scapi vreodata dar nu mereu:).

Oricum nu e bine sa mintim(eu mint acum).

Link to comment
Share on other sites

ne place sa mintim si sa fim mintiti

de ce ne place sa fim mintiti? pai de exemplu: ti-ar placea ca cineva pe care il consideri un prieten bun sa iti spuna maine ca te-a mintit si ca nu ii pasa de tine? nu cred , cred ca ai prefera sa te minta in continuare

alt exemplu:p ne place cand cineva ne lauda/felicita pt ceva , nu ne-ar placea sa ne spuna adevarul(ca defapt nu ii pasa ci spune asta din politete)

intr-un cuvant : nu ne place adevarul cum spunea si SpiridusuCaddy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...