Jump to content
em20346

Furturi din bancomate

Recommended Posts

Guest Kovalski

Nova, eu sunt de parere ca se poate castiga bani si din munca.

de fapt si de drept este singura smecherie ramasa in picioare la ora actuala care nu iti provoaca nici un fel de problema.

nu incurajez furtul de nici un fel, fiecare este liber sa faca ceea ce vrea, sa fure sau sa munceasca.

de asemenea cei ce aleg prima varianta nu este problema noastra, politia si organele compulente se vor ocupa de ei mai devreme sau mai tarziu.

Link to comment
Share on other sites

Nova, eu sunt de parere ca se poate castiga bani si din munca.

de fapt si de drept este singura smecherie ramasa in picioare la ora actuala care nu iti provoaca nici un fel de problema.

nu incurajez furtul de nici un fel, fiecare este liber sa faca ceea ce vrea, sa fure sau sa munceasca.

de asemenea cei ce aleg prima varianta nu este problema noastra, politia si organele compulente se vor ocupa de ei mai devreme sau mai tarziu.

Da ma frate inteleg ceea ce vrei sa zici...eu mam referit strict la el nu ai vazut cum a postat omu?

Ce vroiai sa l pwp in cuc? Scuza ma dar nu sunt genu de om sa pupe pe nimeni in cuc... fie el ce o fi.

Pana la urma urmei daca am facut ceva legal/ilegal e problema mea dar eu tot timpul asa am fost mi am spus punctul de vedere chiar daca am fost singur impotriva tuturor pentru ca aia a fost parerea mea si nimeni nu o sa mio schimbe niciodata.

Daca ai observat eu unu nu sunt pizda daca cnv mi sa parut prost/destept i am spuso in fata nu a contat ca e admin user sau reputatia lui pt ca asta e parerea mea .

Numai bine

Link to comment
Share on other sites

1: Din bancomate se fura, fiinca se poate, fie ca e vorba de low level, chestii cu film de plastic, superglue, plm, etc, fie ca e vorba de high-level, clonare de card-uri, plm.

2: Pentru aceaste furturi din bancomate, sunt de vina oamenii (educatie deficitara), sistemele sociale (incorecte, care instiga la furt), si bancile (lacome, orientat doar spre profit)

3: Cand ai un plan, doresti un ban, sa faci ceva, util societatii, ce vei face?

Raspunsul.. este aici.... studiati putina psihologie:

Stadiile ciclului schimb?rii (dup? Prochaska ?i Di Clemente):

Stadiul precontemplativ define?te „luna de miere" a adic?iei când doar efectele pl?cute ale comportamentului sunt luate în considerare», in timp ce con*secin?ele nepl?cute sunt complet ignorate. În aceast? etap? persoana ia în considerare posibilitatea schimb?rii.

Stadiul contemplativ este etapa în care persoana începe s? fie con?tient? ?i de efectele negative, nepl?cute ale comportamentului, s? fie îngrijorat? ?i s? ia în considerare posibilitatea schimb?rii, dar este ambivalent? ?i nesigur? în raport cu schimbarea.

Stadiul deciziei/preg?tirii. Schimbarea începe s? fie v?zut? ca o necesitate, deoarece persoana resimte din ce în ce mai dureros efectele nepl?cute. El plani*fic? s? realizeze schimbarea în viitorul apropiat, dar înc? nu e hot?rât asupra a ceea ce are de f?cut în continuare.

Stadiul ac?iunii începe atunci când persoana face pa?i concre?i spre realizarea schimb?rii, dar ace?tia sunt deocamdat? instabili.

Stadiul men?inerii. Persoana ?i-a atins obiectivul propus - ca de exemplu în*cetarea complet? a comportamentului indezirabil - ?i se concentreaz? acum pe men?inerea noilor comportamente însu?ite.

Stadiul rec?derii. Persoana experimenteaz? recuren?a simptomelor ?i, în fa?a consecin?elor acestora, decide ce are de f?cut în continuare. Op?iunile pot fi: mentinerea comportamentului si a programului de recuperare sau. dimpotriv? reluarea "vechilor obiceiuri" consumului.

In rest, faceti ce vreti, important este sa fiti impacati cu propia constiinta.

Link to comment
Share on other sites

o sa trebuiasca sa securizeze accesul la el foarte multe au bloototh deschis....:))) daca ai cateva cunostinte...il faci sa scuipe....cashcavalu afara ...:))

De manevrat nu mai pot fi mavevrate au bruiaj aproape toate frate adik daca pui o gura cand mergi si descarci datele gasesti numai X si 0 :)) sau nimik.... in Germania acum CIP sau Cioaca :)

Asteptam...sa se ''cloneze'' cip-ul si o sa vezi ce o sa ne minunam....cand o sa iasa iar milioane de euro din aparate sa vedem cum mai blocheaza sau ce punct comun cand o sa le arate...CIP&PIN transaction :)

cum plm sa bruieze ma pai atunci ar trebui sa bruieze si cititorul original al bancomatului. un car cu care are banda magnetica si cip pe el poti sa il clonezi la fel de usor cum il clonezi pe cel care are banda bagnetica . problema este ca nu poti scoate banii dupa

Link to comment
Share on other sites

cum plm sa bruieze ma pai atunci ar trebui sa bruieze si cititorul original al bancomatului. un car cu care are banda magnetica si cip pe el poti sa il clonezi la fel de usor cum il clonezi pe cel care are banda bagnetica . problema este ca nu poti scoate banii dupa

Au bruiaj sau sezori siti intra aparatu in service ma 100% it zic nu are legatura cu ce e inauntru(cititorul) si de scos le scoti prin state mexic etc

Edited by novarulles
Link to comment
Share on other sites

Ba am crezut ca postul asta e pentru DOCUMENTARE nu pentru dezbatare de subiect cum sa furi, cum sa montezi sau unde sa scoti banii de pe carduri clonate ! Chiar nu ne pasa ca stiti sa clonati, montati sau sa furati bani.. (mie cel putin)

din cate vad ai postat pe 2 subiecte legate de carudi si de cititoare de carduri ai postat aici si ai mai postat si la propriul cititor de carduri magnetice. de aici reiese ca esti mai interesat ca noi . faci morala la altii dar gandul tau e tot la clonat carduri!!!!!! iar informatiile de aici le gasesti si pe google . nu cred ca s a laudat nimeni aici ca ar face magarii cu carduri

Link to comment
Share on other sites

din cate vad ai postat pe 2 subiecte legate de carudi si de cititoare de carduri ai postat aici si ai mai postat si la propriul cititor de carduri magnetice. de aici reiese ca esti mai interesat ca noi . faci morala la altii dar gandul tau e tot la clonat carduri!!!!!! iar informatiile de aici le gasesti si pe google . nu cred ca s a laudat nimeni aici ca ar face magarii cu carduri

Pai da ma amice, daca dau la Tutoriale si vad doar subiecte de carduri normal, nu nu-mi sta mintea la clonat carduri si daca mi-ar sta fii sigur ca n-as cauta pe net cum s-o fac !

EDIT:

pentru un milion de euro eu as sta sincer 5 ani la parnaie ....sincer in romania nu ai nici un viitor daca nu faci ceva ilegal...... nu ma refer la a a da in cap sau chestii dastea dar dupa cum observati si voi cei care muncesc cinstit nu o duc prea bine ( tot respectu pentru ei ) pe cand hotii si lichelele duc un trai de vis

amice.. esti tare prost daca tu ai sta 5 ani pentru 1 milion de euro .. dupa ce stai 29 de zile la arest o sa vrei sa iesi chiar cu datorii, doar sa iesi ! se vede ca ai 15 ani si crezi ca poti trai ca Nutu Camataru cu Rolex in parnaie si fara probleme. Iar de lichelele si hotii de care ziceai, toti o sa pice intr-o buna zi :)

Edited by eutoteu
Link to comment
Share on other sites

cum plm sa bruieze ma pai atunci ar trebui sa bruieze si cititorul original al bancomatului. un car cu care are banda magnetica si cip pe el poti sa il clonezi la fel de usor cum il clonezi pe cel care are banda bagnetica . problema este ca nu poti scoate banii dupa

habar nu ai ce vorbesti crede-ma.

@novarulles : vad ca faci un punct de glorie din faptul ca furi ( cel putin asta lasi de inteles din posturile tale ).

atitudinea ta mi se pare cel putin deplasata, nu ratezi nici o ocazie din a spune ( cateodata mai cu subinteles, cateodata mai direct) cum esti mai presus tu decat altii care muncesc si castiga banii altfel decat furandu-i.

mie cel putin mi se pare de 2 bani sa faci asa ceva. parerea mea.

topicul asta incepuse bine, cred ca e bine de stiut de ce trebuie sa ne ferim..dar pacat ca a degenerat , falsi moralisti , escrocei care fac banii usor nene, nu muncesc ca prostii cum fac altii..

plm pacat....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...